Jaki amplituner wybrać ?

skrobi2

New member
Witam przymierzam się do kupna amplitunera który miałby służyć do filmów tylko nie wiem jaki wybrać ( jest tego bardzo dużo) do 600zł.

Będę chciał do amplitunera podłączyć odtwarzacz blu-ray.

pokój 20m2

najlepiej coś z allegro

zastanawiam się nad tymi:

SONY STR-K780

Sony STR-DG710

Sony STR-DG520

Sony STR-DH520

Dodam jeszcze że nie posiadam na razie głośników bo chce na spokojnie sobie złożyć zestaw do kina domowego (na początek amplituner)

Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:
Z tych co podałeś to DH520 (choć lepszy jest DH820 ale ciężko do 600zł go kupić). DG nie puszczają dźwięku przez HDMI, tylko sam obraz. Jak mniemam zależy Ci na wejściach HDMI więc w tej cenie ten SONY będzie najlepszy. Posiada też autokalibrację. Też posiadam ten model DH520. Porównywałem go wtedy z amplitunerami Yamaha 373, Denon 1311, Pioneer 322 i wypadł najlepiej. Do niego musisz kupić kolumny o impedancji 8Ohm.
 

skrobi2

New member
Ok mam jeszcze pytanie.

Czy 100W na głośnik to wystarczająca ilość mocy czy szukać czegoś z większą mocą ?

Dodam że chciał bym również słuchać muzyki.
 
Wystarczy Ci aż nadto tyle mocy. Poza tym nie patrz na moc napisaną na papierze. Większość amplitunerów nie przekracza 50W na kanał mimo, że w dokumentacji mają po 100-150 W (Nie wiem ile ma ten, Sony tak naprawdę ale napewno Ci wystarczy ). U mnie gra z kolumnami Amtech SS-AT5000, skalę głośności mam od 0 do 74. Mieszkam w bloku. Pokój około 25m2 i muzyki (w stereo, bez suba) nie słucham głośniej niż na 35-40 bo na więcej już mi sąsiedzi przychodzą, abym ściszył. Ten Dh520 będzie dla Ciebie idealny w tej Cenie. Przy zakupie głośników zwróć uwagę na to, aby miały jak największą efektywność i były o impedancji 8Ohm. W sumie to proponuje Ci kupić jak najlepsze (nawet na Raty), bo z czasem będziesz chciał zmienić Ampli, a kolumny by zostały. Sam jestem na etapie ich zmiany na lepsze, ale jakoś tak nie mam kiedy iść i ich posłuchać i wybrać, jakie by mi odpowiadały brzmieniowo. Mnie proponowano JBL Loft, JBL Studio 280, Melodika BL40, Indiana Line Nota 555. Do tego jeszcze subwoofer do kina trzeba by dokupić.
Z tanich to chyba Taga od modelu 606. Ale to już musisz popytać chłopaków z forum.
Ostatnia ważna uwaga. Nie sugeruj się tylko moją opinią. Poczekaj, może inni użytkownicy Ci coś polecą.
Ale w cenie 600zł, wskazać inny amplituner 7.1 (choć i tak pewnie będziesz korzystać z 5.1) z HDMI, Autokalibracją, passthrough i wszystkimi dekoderami kinowymi, dobrym dźwiękiem to ciężko będzie wskazać. Stereo w nim nie brzmi najgorzej, napewno zabija plastikowe kina, ale do ideału też mu daleko. Do muzyki trzeba by kupić wzmacniacz stereo, a do kina amplituner :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry