jaki amplituner (myslałem o onkyo)

tman

New member
Cześć,

Jaki polecalibyście amplituner AV w budżecie do (powiedzmy) 2.500 pln?

Główne zastosowanie (pewnie) kino, może jakieś gry i muzyka (czyli wszystkiego po trochu)

W planach podpięcie kolumn Dali Fazon LCR (3 szt, jedną mam:) oraz dwóch Dali Fazon SAT (na surround, jeśli budżet pozwoli to LCR zamiast SAT) oraz woofer Velodyne (plany) - tak mi swego czasu doradzono w sklepie, ale to było ze dwa lata temu i trochę się pewnie od tego czasu zmieniło..

pod wzmacniacz podpięty będzie PC, później zapewne jakiś BR, z drugiej strony TV.

Zależałoby mi aby jeden głośnik mógł być podpięty w zone 2 - mam wyprowadzony kabel na balkon:) (niestety tylko jeden, więc szału nie będzie)

polecano mi (dwa lata temu) Onkyo z serii 6 (wtedy chyba 607) lub 7 (to już jest moc.

pomieszczenie do nagłośnienia ma jakieś 30-40 m2.

jeśli czegoś nie napisałem - chętnie uzupełnię.

pozdrawiam,

Tomasz
 

tman

New member
a stajnia Onkyo? Nic na siłę, ale jakoś pozytywnie mi się ten znaczek kojarzy.
a że nie miałem wcześniej porządnego ampli to nawet porównania za bardzo nie mam, a jedynie na opiniach sprzedawców w sklepach audio nie chciałbym polegać (bo ich interes niekoniecznie musi być spójny z moim).
 

tman

New member
To jest w miarę ta sama półka jakościowa (pewnie z wyłączeniem Marantza) - i tutaj mogę się kierować ceną/designem/innymi cechami? Bo O 616 i 717 to jakiś tysiąc różnicy najmarniej..

Samo O 616 - czytałem o problemach z grzaniem się, słabym HDMI..?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo 616 ma problem z HDMI ale po wgraniu aktualizacji problemy ustępują. Przynajmniej tak koledzy z forum pisali. Kupują 717 zyskasz pre-out jakbyś w przyszłości planował podłączyć wzmacniacz. Ja bym na Twoim miejscu mocno rozważył Marantza 5007. Teraz będzie wchodził nowy model więc ceny zaczną spadać. Napisz do blackninja powinien mieć dobrą cenę na 5007.
 

tman

New member
Marantza jako takiego wogóle nie rozpatrywałem, ale... jej, piękny jest - tak na szybko. poczytam jakieś recenzje.. cenowo widzę, że na poziomie onkyo serii 7...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Onkyo 616 nie ma problemów z HDMI (po aktualizacji softu, którą można przeprowadzić samemu), ani z grzaniem (nie wiem skąd taka informacja?!).

Innymi słowy mocno polecam 616. Innych marek nie znam, więc się nie wypowiadam.
 
Ostatnia edycja:

tman

New member
No to teraz mam zagwozdkę, i to niemałą.

Design Marantza powala, domyślam się, że jakość dzwięku również. Cena niestety 2,7 kpln. (swoją drogą - z porównania na marantz.com praktycznie nie różni się od nowego 5008 - poza sugerowaną ceną 4 kpln bez złotówki (rms.pl na szybko))

Onkyo - design bardzo klasyczny (i bardzo elegancki) to 1,6 kpln z jakimś ogonkiem. Kusi te ponad tysiąc złotych, szczególnie, że na razie mam tylko jedną kolumnę, a w planach jeszcze pięc, co też bez opłat się nie zrealizuje.

Podchodzę do zakupów spokojnie - mogę poczekać, jeśli sprawa jest tego warta (kupuję sprzęt już chyba ze dwa lata...). Jeszcze raz:

w planach 3x Dali Fazon LCR (center i fronty) oraz 2x DF SAT (surround) oraz sub Velodyne.

i mam zagwozdkę...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Onkyo 616 to bardzo dobry klocek - polecam.

Koledzy z forum twierdzą, że Marantz jest podobny w KD, ale dużo lepszy w muzce. Zatem pytanie, które musisz sobie zadać to:

"Czy warto dopłacić do bardzo dobrego Onkyo te 1xxx zł, żeby osiągnąć jeszcze lepszą muzykę stereo?".

Tak na gorąco moja rada: kup Onkyo 616, pobaw się trochę i wtedy podejmij decyzję:
1. to mi wystarczy, jest super, a przy okazji zaoszczędziłem 1xxx zł,
2. jest za słabo w muzyce, więc dokupię sobie wzmacniacz stereo, który kosztuje właśnie 1xxx zł.

W obu przypadkach masz korzyść:
1. kasa w kieszeni (lub zainwestowana w lepsze kolumny),
2. stereo nawet lepsze, niż przy ampli Marantza (wzmak to wzmak).

Wada taka, że masz 2 klocki na półce zamiast 1.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Cie tak ten dizajn wzrusza, to idz w Marantza. Ja tez uwazam ze to piekne sprzety. Nie to jest najwazniejsze, ale dla wielu takze istotne. Tyle ze sam w sobie klocek Marantza to swietny sprzet, wiec suma sumarum, bedziesz mial 2w1. Poczytaj wczesniejsze posty, duzo bylo o Marantzie i sporo uzytkownikow opisywalo swoje wrazenia z odsluchow.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo 616 to bardzo dobry klocek - polecam.

Koledzy z forum twierdzą, że Marantz jest podobny w KD, ale dużo lepszy w muzce. Zatem pytanie, które musisz sobie zadać to:

"Czy warto dopłacić do bardzo dobrego Onkyo te 1xxx zł, żeby osiągnąć jeszcze lepszą muzykę stereo?".

Tak na gorąco moja rada: kup Onkyo 616, pobaw się trochę i wtedy podejmij decyzję:
1. to mi wystarczy, jest super, a przy okazji zaoszczędziłem 1xxx zł,
2. jest za słabo w muzyce, więc dokupię sobie wzmacniacz stereo, który kosztuje właśnie 1xxx zł.

W obu przypadkach masz korzyść:
1. kasa w kieszeni (lub zainwestowana w lepsze kolumny),
2. stereo nawet lepsze, niż przy ampli Marantza (wzmak to wzmak).

Wada taka, że masz 2 klocki na półce zamiast 1.

No tak, tylko Onkyo 616 nie posiada pre-out, więc kupując dodatkowy klocek kolega jest skazany tak jak ja na przepinanie kabli, lub dokupienie dzielnika. W przypadku Marantza nie ma tego problemu i podłączymy w razie czego 2 klocki pod jedne kolumny. Do tego na forum było trochę negatywnych opinii o tym Onkyo 616, że dopiero aktualizacja rozwiązuje sprawę ( ale czytałem że w niektórych przypadkach też nie do końca). O Marantzu nie słyszałem żeby coś nie grało. Kolega musi przemyśleć sprawę.
 
Do góry