Jaki amplituner i głośniki?

Artur'79

New member
Witam, mam pytanie czy do proporcji filmy / muzyka w okolicach 80 / 20, oraz braku szczególnego zacięcia audiofilskiego, jest sens inwestować w Jamo 607 HCS, czy może wystarczą w zupełności 606? W przypadku wyboru tych drugich wiem że dobrym wyjściem jak chodzi o amplituner jest Onkyo 606, a jak chodzi o Jamo 607, jaki ampli byście mi polecali?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
 

sucharex

New member
roznica miedzy jamo 606 a jamo 607 jest jak miedzy onkyo 605 a onkyo 606 :)) Polecam kazde zestawienie:) a przy preferowanych przez ciebie proporcjach kino/muza radze suba odrazu zakupic.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Nie no, jakas roznica napewno jest miedzy tymi kolumnami. Inna budowa, inne przetworniki... i inna cena :]. Cos mi sie wierzyc nie chce, zeby roznica byla taka mala :)
 

meksykanin

New member
Pierwsza, podstawowa różnica to rodzaje serii : S 606 to seria "S" a C607 są już z wyższej serii Concert. Z tym wiąże się zastosowanie lepszych technologii, przetworników i samych membran w głośnikach.Do tego spójne i naturalne brzmienie. Za to płacimy ponad tysiąc złotych więcej.Jeśli do samego kina to może faktycznie nie warto dopłacać ale pamiętajmy dobre i zadbane kolumny nie "zestarzeją" się tak jak elektronika.
Co do amplitunerów Onkyo to jak już niektórzy na forum zauważyli to z roku na rok "chudną" i "słabną". Np. pobór mocy 605 a 606 odpowiednio 630 i 550 wat czyli na niekorzyść nowszego.Jedno jest pewne - jeden i drugi w zupełności wystarczą do napędzenia omawianych kolumn Jamo a do tych C 607 najlepszy byłby Onkyo 805 - dużo ostatnio staniał.
 

Artur'79

New member
Dzięki meksykanin, też myślałem właśnie o tej 805tce. Na suba planuję 250tkę albo 300tkę też Jamo. Pytanie o różnicę w jakości postawiłem, bo różnica między Onkyo 606 + Jamo S 606 a Onkyo 805 + Jamo C 607 wynosi około 2500 zł... nie tak mało jak dla mnie :roll: :) Jeśli jednak naprawdę warto to byłbym w stanie dopłacić.
 

meksykanin

New member
Jeśli Cię stać i planujesz sprzęt potrzymać w domu długo to na pewno warto. Zależy też od wielkości pomieszczenia - czy wykorzystasz możliwości tej 805-tki. Ja sam posiadam te Jamo s606 z ampli Onkyo 674 i na 18 metrach pokoju jest bardzo dobrze, z dużym zapasem. Ludzie mają te kolumny z różnymi amplitunerami na salonach 30 - 40 m i z odpowiednim subem ( 250 , 300 ) nagłaśniają swoje, domowe sale kinowe. Więc sam zdecyduj czy warto dokładać 2,5 tysiąca czy te pieniądze wydać na mocniejszego suba, kabelki i odtwarzacze do kompletu.
 
Do góry