Jaki amplituner i głosniki do PS3 i Samsung'a LE40A786?

amanthas

New member
Witam
Wiem, że kilka podobnych wątków już powstało
Naczytałem się tego troche, ale ciągle nie moge się zdecydować, ale chociaż zawęziłem troche pole wyboru

Warunki:

Pokój około 14 m2 (3x4.5)
W centralnym punkcie dłuższej sciany telewizor Samsung LE40A786
Miejsce siedzenia dokladnie naprzeciwko

Przeznaczenie:

Podłączenie PS3 i komputera
Gry 40%, Filmy 40%, Muzyka 20% (różna: bez klasyki, metalu, techno, jazzu)
Tutaj powstaje pytanie dotyczące upscaling'u
Z PS3 nie bedzie problemu, bo obsluguje Full HD, z grami z komputera podobnie
Ale co będzie z filmami z komputer'a (divix)? czy potrzebny będzie upscaling zeby to jako tako wyglądało na ekranie telewizora? Jeśli tak, to czy potrzebowac będę amplituner z tą funkcją, czy też może już mam cos takiego w telewizorze? (przychodzi w poniedziałek, więc nawet nie wiem, a nie mogę znaleźć w specyfikacji technicznej)


A tutaj sprzęt który najbardziej mi się spodobał

Amplitunery:
- Onkyo TX-SR606
- Yamaha RX-V663
- Denon AVR 2308

Podane w kolejności, w której bym sie na nie decydował

Głośniki:
- Yamo E680 / E 6CEN.5 / S602 / SUB 250

Na głośniki w sumie juz się zdecydowałem, chyba ze któryś z doświadczonych forumowiczów mi je naprawde odradza. Przyznam szczerze, że nie odsluchiwałem tych głośniczków. Słuchałem natomiast model S 606 i podobało mi się. Więc podejrzewam że te będą grały też dość dobrze jak na ten przedział cenowy, a design o niebo bardziej mi odpowiada.


Jeżeli któryś z forumowiczów ma jakieś inne ciekawe propozycje, to z chęcia wysłucham. Budżet na amplituner i głośniki to około 3 tyś zł.

Dodam jeszcze, że jestem wzrokowcem i lubię, jak sprzęt się dobrze prezentuje, dlatego wyglad jest dla mnie dość ważny (oczywiście bez przesady). Dobrze by więc było jakby amplituner występował w kolorze czarnym, żeby pasował do telewizora i PS3 (jeśli się nie mylę, to Denon niestety tylko srebrny).

Co też sądzicie o wyborze telewizora? czy będzie nadawał się do przedstawionych zastosowań? (głownie podłączenie komputera i PS3, kablówki raczej nie ogladam)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Onkyo 606 jest jak najbardziej ok :eek:k: . To raz, a dwa: upscalling idzie tylko po HDMI, przynajmniej w przypadku Onkyo (Yamaha nawet nie posiada upscallingu), wiec jak chcesz tak miec to spraw sobie DVD z HDMI. Roznica nie jest jakas wielka, ale zauwazalna.
 

amanthas

New member
Limit podałem około 3 tys
ale można to troche nagiąć ;] (4 to juz ostateczna granica)

blackninja, jak mozesz to podeslij mi na priv jakas ciekawa oferte tego onkyo plus glosniki (jamo, klipsh, monitor audio, itp) najlepiej w 2 wersjach(1 z subwooferem, 2 bez, najwyzej dokupi sie pozniej)
 

Zakochany

New member
Witam,
mam nadzieję, że autor wątku nie obrazi się jeśli podepnę się pod ten temat ;) Jestem laikiem w tej tematyce a wolę zapytać na takim forum niż 'speca' w MediaMarkcie :roll:

Mam podobny dylemat - szukam zestawu kolumn + amplitunera do pokoju 20m2, głównie do oglądania filmów i grania na konsoli. Budżet to około 3500zł.

Na pewno nie jestem audiofilem, to będzie moje pierwsze 'kino domowe', przeczytałem już masę tematów i udało mi się zawęzić wybór :) Tak jak Pan wyżej zdecydowałem się na Onkyo TX-SR606, a teraz stoję przed wyborem zestawu kolumn. Waham się między Jamo S506HCS3+SUB200 a S606HCS3 (bez suba). Oba zestawy są w podobnych cenach (~1700zł), jednak moje pytanie brzmi czy przy ww zastosowaniu (filmy, gry) bardziej przyda mi się sub czy lepsze kolumny i ewentualnie Sub200/300 w przyszłości?
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Z zestawu ktory zaproponowal Blackninja nie ma bata abys nie byl zadowolony. Wiem co mowie :eek:k:
A co do suba: jak masz zamiar kupowac pozniej to zainwestuj odrazu przynajmniej w sub250. Do pokoju 20m2 juz nie koniecznie sub200 wystarczy. Uwierz mi :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry