Jaki amplituner + głośniki | Pokój z aneksem kuchennym 19,5 m2

retrik

New member
Witam,

aktualnie jestem po 3 dniowym zwiedzaniu wszelakich sklepów ze sprzętem w poszukiwaniu optymalnego zestawu amplituner + nagłośnienie 5.1, jeśli chodzi o wymagania to prezentuje się to następująco:

Aktualny sprzęt:
Telewizor Samsunga 42C91H
Konsola Sony PS3
Ferguson AC-8000HD

Opis pomieszczenia:
Salon z aneksem kuchennym | Łącznie 19,5 m2
Przy uwzględnieniu podziału pomieszczenia 25/75

Przeznaczenie:
20% Konsola (PS3)
50% Filmy (BD, DVD - aktualnie jako źródło PS3)
30% Muzyka (Rock, Alternative Rock, Irish Folk, Dance)

Wymagania dodatkowe (małżonki) :)
Niestety biorąc pod uwagę aranżację pokoju nie zmieszczą się kolumny podłogowe więc w grę wchodzą dedykowane rozwiązania kompaktowe albo oparte tylko na monitorach. Mieliśmy okazję odsłuchać Bose Acoustimass 10 IV w pokoju odsłuchowym podpięte do Denona AVR-1912 , i małżonka dźwiękiem była zachwycona - wyglądem już niekoniecznie ;)
Biorąc pod uwagę jednak cenę tego zestawu Bose mam wrażenie że jest ona mocno przesadzona.

Przy analizie dostępnych rozwiązań aktualnie jeśli chodzi o głośniki to wytypowałem następującą listę:

Harman Kardon HKTS 60BQ
JBL ES Pack 5.1 mini (JBL ES20 + JBL ES25C + JBL ES150P)
Wharfedale Diamond 10 (10.1 + 10 CS + Subwoofer MX)

jeśli chodzi o amplituner to nie mam pojęcia co będzie optymalne do tego typu instalacji. Sprzęt planuję pozostawić w ramach instalacji w tym mieszkaniu w dalszej perspektywie pod wynajem, więc do domu będę dobierał dedykowaną instalację i nie zależy mi na późniejszym wykorzystaniu elementów.

Proszę o pomoc, opinię i doradztwo :)
Zakładam budżet nie przekraczający 5000 zł (aczkolwiek uzasadnione, lekkie przekroczenie jest dopuszczalne :) )
 

retrik

New member
Dzięki za odpowiedź ale tak jak pisałem szukam optymalnego rozwiązania, bez kolumn podłogowych, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma gdzie ich postawić ... :/ Dlatego Studio 180 musiał bym w takim zestawie ewentualnie wymienić na dodatkowe 2 szt 130tek .. pytanie czy w takim układzie ma to jeszcze sens czy nie lepiej iść w coś innego .. ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mały zestaw surround zrobiony z duuużej seri lepiej gra od malutkich zestawów więc tak jak piszesz.
AVR255+130x4+120c+140
 
Do góry