Jaki amplituner do zestawu Jamo 5.1 później 7.1

danielo102

New member
Witam
Przymieżam się do kupna zestawu Jamo
2x S608 -duże
1x C60 - centralna
na początek 2x S60 satelity a później dokupię jeszcze 2
1x sub 660

moje pytanie jaki amplituner będzie do tego zestawu najlepszy mam na oku Pioneer SC-LX76 ale jego cena jest dość duża i jeśli będę chciał go zakupić będę musiał jeszcze trochę poczekać może wy macie jakieś propozycje aby ampli grał i dał radę z tym zestawem
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jaki pokój? I podaj czy zestaw typowo pod kino czy też będziesz słuchał stereo. Generalnie Jamo 608 będą za słabe do tego Pioneera. Za słabe jakościowo. Kolumny typowe budżetówki a amplituner już całkiem dobry. Napisz też jaki budżet na całość? Może lepiej kupić tańszy amplituner i lepsze kolumny.
 

werf

Active member
Bez reklam
Szkoda tej 76 do tych kolumienek musisz szukać w kolumnach ze 3 klasy wyżej

Jak chcesz mam 86 do sprzedania
 

danielo102

New member
ok rozumiem budżet nie wiem jeszcze :) pokój około 30 do 32 m2 te kolumny z całym zestawem wyniosą mnie około 4tyś więc amplituner około 3 tyś ale wolałbym zmieścić się w 6 ze wszystkim ( bez przewodów ) zestaw będzie do filmów i muzyki nie potrzebuję kolumn drogich jeżeli znacie lepsze w podobnych cenach będę wdzięczny za podpowiedzi a ogólnie jamo to dobry sprzęt ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do filmów Jamo sa dobre, nawet jesli chodzi o tanie zestawy budżetowe to są w czołówce, bo nie ma aż tak dużo kolumn w tej cenie godnych polecenia. Mozesz jeszcze zwrócić uwage na Wharfedale Obsidian, QQ 6000 i JBL Loft. Jesli chodzi o ampli to możesz jeszcze brać pod uwagę Marantz 5007, Denon 2313/X2000, Yamaha 775, Yamaha RX-A 820, Onkyo 717/809/818, HK 370. Praktycznie każdy z tych ampli da sobie radę z Jamo i na tym metrażu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

danielo102

New member
Chyba wybiorę Jamo oraz ampli HK 370 lub Yamaha rx-a 820 ciężki to wybór jeszcze muszę to przemyśleć ale jak byście mieli jakieś propozycje lub uwagi to chętnie wysłucham a mam jeszcze takie pytanko jeżeli zdecyduję się na taki zestaw to na ile on mi posłuży w dzisiejszym postępie technologicznym wolałbym kupić ten zestaw już na lata i nie chciałbym aby za kilka lat został on w tyle i był niekompatybilny
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ile Ci posłuzy to zalezy od Ciebie. Ja moje Onkyo mam 2 lata i nie zamierzam zmieniać tylko dla jakiegoś dołożonego bajeru. Funkcje sieciowe mnie nie interesują. Sa ludzie którzy dla każdego dołozonego bajeru chętnie zmieniają sprzęt, a są tacy którzy mają kupę lat i nie przeszkadza im brak nowinek tech. Kiedys postep nie szedł tak szybko i cięzko powiedziec jak długo taki sprzęt będzie kompatybilny. Za techniką nie nadażysz. Teraz masz Full HD a za chwilę wejdzie 4k, i co wymienisz cały sprzęt ( TV, BD, amplituner) dlatego że weszła wyższa rozdzielczość?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ok rozumiem budżet nie wiem jeszcze :) pokój około 30 do 32 m2 te kolumny z całym zestawem wyniosą mnie około 4tyś więc amplituner około 3 tyś ale wolałbym zmieścić się w 6 ze wszystkim ( bez przewodów ) zestaw będzie do filmów i muzyki nie potrzebuję kolumn drogich jeżeli znacie lepsze w podobnych cenach będę wdzięczny za podpowiedzi a ogólnie jamo to dobry sprzęt ?
Do 6tysi to bierzesz:
Harman AVR270 + JBL Studio 190 5,1

Zestaw nagłośni poprawnie pomieszczenie, w kinie świetne efekty, muzyka soczysta.
 

danielo102

New member
Ok chyba zdecyduję się na jbl tylko jeszcze będę musiał poczekać bo brakuje mi funduszy :) ale dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady Pozdrawiam
 

danielo102

New member
Jeszcze znalazłem zestawy dali concept 6 i Monitor Audio MR6 - które lepsze opinię są różne co sądzicie co do tych JBL 190 jak one się mają po weekendzie będę umawiał się na odsłuchy i nie wiem czy brać także te dwa zestawy łącznie z JBL :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz możliwość odsłuchania to serdecznie namawiam. Im więcej odsłuchasz w tym przedziale, tym lepszą opinię sobie wyrobisz i będziesz wiedział w 100% że kupiłeś to co Ci najlepiej zagrało. Dali jak i MA grają bardzo muzykalnie, i osobiście uważam że ciut lepsze do stereo od JBL. JBL grają efektownie i z wykopem w kinie, do takiej dyskotekowej muzyki. Z tych 3 co wymieniłeś, gdybym ja miał coś kupić to by były MA MR6, ale nie masz się co sugerować moją opinią tylko samemu wybierz co Ci pasuje. Dali grają fajnie i równo, ale nie mają jakiegoś super dołu i do 30mkw za małe. MA jakoś dla mnie najbardziej uniwersalne, chociaż JBL moga zagrać mocniej i głośniej. To zupełnie inne brzmieniowo kolumny. Odsłuchasz sam się przekonasz:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpewniejsza droga. Tylko nie zapomnij napisać co wybraleś, i podziel się wrażeniami z odsłuchów. Takie opinie bardzo pomagają innym zainteresowanym:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry