Jaki amplituner do Tonsil Fiesta (Siesta)

abdul0412

New member
Bez reklam
W pierwszej kolejnosci kolega zabsonik niech skompletuje elektronike. Przeskok jakosciowy bedzie zdecydowanie duzy. Ta Yamaha da sobie ladnie rade jak bedzie podpieta pod wzmaka ale mozesz pokombinowac z marantzem i sie moze okazac ze ampli bedzie mial lepszy przedwznacniacz niz ta Yamaha i brzmienie bedzie lepsze. Musisz kupic wpierw elektronike a poznuej sam ocenisz co dalej:). Pomysl masz dobry teraz zrealizuj go.

Pzdr
 

zabsonik

New member
Yamahe bda 1010 posiadam już od 4 lat. Jeśli chodzi o DAC to posiada przetworniki 192 kHz / 24-bit DAC Wolfson WM8728 DAC, a czy jako kość czyli komponent elektroniczny nie znam się. Po podłączeniu przez wyjścia analogowe dźwięk lepszy niż z cyfrowych ale porównania z cd denona czy innych to nie posiadam więc nie powiem. W najbliższym czasie che kupić ampli + wzmak stereo, później jak fundusze pozwolą to kupię cd. Wiec puki co yamaszka musi wystarczyć.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Robię sobie jaja ,bawi mnie ten szum na temat DAC-ow ,duza część ludzi nie ma najmniejszego pojęcia o co w tym chodzi ,oddzielny dac, dac jako kość ,wszystko jedno ,jak piszą że wspiera 32bit 192khz to już super dac ale Zalezy co mu podasz za sygnał i z jakimi parametrami.L udzie na forum zadają pytania jaki ampli wzma cd a za chwile on już wie prawie na pewno ze musi DAC kupić :) ludzie może najpierw podstawy,nie bo ktos napisal a napisał tenco nawet dac-kiem się nie bawił nawet przy nim nie stal .Normalnie mam czasami ubaw.Pozdrawiam
 

zabsonik

New member
W tym temacie to jestem zielony. Chodzi mi wyłącznie o maksymalną poprawę dźwięku w stereo jak i kd na tych kolumnach co mam. Jeśli chodzi o źródło to cd lub flac sporadycznie mp3 320.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ikar1975 chodzi o to żeby mniej więcej wyjasnić koledze o co chodzi i żeby kiedyś nie miał pretensji że nie do końca rozwineliśmy sprawę. Oczywiście, temat jest bardzo złożony bo dobieramy zestawy pod swoje ucho, czy nawet koncowy efekt wizualny. Mozna by bylo krótko napisać, "kup lepszy amplituner, wzmacniacz i kolumny", tylko później kolega by stał i się drapał w głowę jak to wszystko podpiąć, bo ampli by nie miał Pre-out, wzmacniacz Main IN, odtwarzacz BD wyjśc analogowych itd. Tak po ludzku napiszę dla kolegi zabsonik. Miałem wczesniej tani odtwarzacz DVD Samsunga podpiętego pod amplituner KD i dźwięk na początku wydawał mi się ok., ale z czasem czegoś brakowało. Później dokupiłem wzmacniacz stereo i podpialem to DVD po analogu, dźwięk się zmienił sporo na plus. Nadszedł czas, że znowu cos by pasowało poprawic, więc dokupiłem CD i tak jak poprzednio dźwięk zyskał na jakości. Więc jak widzisz, DAC wbudowany w tanie DVD nie równa się przetwornikowi w sporo droższym odtwarzaczu CD. Tak jak koledzy napisali, zacznij od podstaw, czyli elektronika i kolumny. Później jak jeszcze będzie niedosyt to zainwestujesz sobie w jakiś odtwarzacz płyt czy wspomniany DAC, a później jak połkniesz bakcyla to mozna się bawic w kable głosnikowe, kable zasilające, listwy itp.;-) Nie ma gotowych zestawów pasujących każdemu. Muzyka, dźwięk czy sam sprzęt to bardzo indywidualna sprawa.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ok Krzysiu :) Kolega napisał co potrzebuje ,zostało mu wstępnie zaproponowane kilka modeli itd. naświetlono pre out,bez main in można zyc bd yamahy posiada a ztym bakcylem nie przesadzaj nie każdy musi na to zachorować :p .A najwiekszy przeskok bylby prawdopodobnie po wymianie glosnikow w stereo oczywiscie i dokupienia wzmaka,alebyla mowa o ampli jeśli sie niemyle.Pzdr
 

zabsonik

New member
Zgadza się dzięki za pomoc w temacie. Gdyby nie Wy pewnie kupił bym Yamahe rx-v 779 i myślał że to szczyt stereo i kd :)

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jest tak, jak powiadomienie pacjenta w szpitalu o ewentualnych skutkach ubocznych, pomimo że poszedł na wycięcie tylko wyrostka:D
 

zabsonik

New member
Witam Panowie
mam do was jeszcze pytanko. Jako że już mam 3/4 budżetu na wzmacniacz i amplituner to zdecydowałem się powiększyć budżet i wydać 2500zł na wzmacniacz stereo kosztem amplitunera. I teraz moje pytanie odnośnie wzmacniaczy stereo, bo padła propozycja marantza PM 7004 ok ale co powiecie na wzmacniacze ze starszych lat typu:

HK 650/690
Yamaha AX900
SONY F707ES, TA-F 830 ES, TA- FA50 ES
zainteresował mnie też Onkyo A9755 czy ktoś o tym słyszał ??
Technics SU-V900
Denon pma 1500ae

Wiem że zadaje dużo pytań i że zakup planuje na początku 2017r ale czy warto się interesować tymi wzmacniaczami ?? czy zagrają dobrze z Tonsilami ?? czy może marantz 7004 przewyższa te konstrukcje. jeszcze chciałem dodać bo tego nie powiedziałem ze muzyka jaką słucham to Roxette, Bon Jovi, Metallica, Sandra, Kim Wilde, Bomfukn Mc's itp trochę disco.
Pozdrawiam
 

zabsonik

New member
Witam
Kupiłem tydzień temu amplituner Marantz sr5007, który posiada pre-out. W kinie jak i stereo gra to o wiele lepiej niż poprzednia yamaha rx-v 459. Jednak dziś kolega przyszedł z Marantzem pm700av i ten marantz nie wiem z którego jest roku ale zmiażdżył mój nowy nabytek czyli sr5007 gra to o wiele wiele lepiej w stereo i teraz moje pytanie, pm700av nie posiada main in ale czy mogę go podłączyć z amplitunera pre-out do wejścia pm700av cd in ?? jeśli tak to jak to będzie działało ??, jak będzie z regulacją głośności w kinie ??
Zastanawiam się nad używanymi wzmacniaczami, które mogę podłączyć do amplitunera i w grę wchodzi atoll in100se jest za 3000zł, nad 375bee za 3200z, nad 356bee z dac2 za 2300zł lub bez dac2 za 1600zł, atoll in80se był za 2000zł biorę tez pod uwagę marantz pm 7004 wraz z odtwarzaczem sieciowym 7004 te dwa urządzenia mogę mieć w cenie 3000zł no i nie ukrywam że pasowały by mi do kompletu ale to mniej istotne. Czy jest sens kupować dwa pierwsze do tych kolumn, które posiadam i pomieszczenia 16m2 ?? czy może skupić się na pozostałych a dwa pierwsze odpuścić ?? które byście najbardziej polecili do tonsil fiest ??
Pozdrawiam
 

zabsonik

New member
Witam
tak wiem że jest ten marantz na sprzedaż i się nad nim zastanawiam ale na olx jest tez na sprzedaż atoll in100 gość sprzeda za 3000zł i nad 356bee 1600zł i nad 356bee dac2 za 2300zł czy ten marantz będzie najlepszym wyborem czy może jednak atoll lub nad??
I jeszcze zadałem pytania odnośnie podłączenia amplitunera z wzmacniaczem bez main in i z main in jak to będzie działać chodzi mi o regulację głośności i w ogóle.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z Main IN - w KD regulujesz tylko potencjometrem i głośność wzrasta proporcjonalnie również we wzmacniaczu. Bez Main IN - musisz pamiętać w jakim położeniu znajdował się potencjometr we wzmacniaczu w chwili kalibracji KD. Powiedzmy ustawiasz potencjometr we wzmaku na połowie skali i w chwili kiedy oglądasz jakiś film musisz przestawić go w to miejsce żeby poziomy głośności byly wyrównane. Co do sprzętu, to trzeba odsłuchać a nie sugerowac się opiniami, bo każdy ma inny gust. Osobiście bym pomyslał nad zmianą kolumn, bo bez sensu podpinać wzmak za ponad 4k do najnizszej serii Tonsila. Trochę taki przerost formy nad trescią.
 

Rafal7

Banned
Najprościej jest dać wzmacniacz bez Main In na maxa głośności, wtedy robisz kalibracje i wtedy wiesz ze zawsze będzie taki sam poziom głośności podczas oglądania filmu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A własnie kiedyś czytałem żeby na max nie dawać, bo wtedy wzmaga szumy słyszalne przy cichych fragmentach nagrania:) Dodatkowo można zapomnieć i po seansie filmowym chcieć załączyc stereo i może być klops ze wzmakiem rozkręconym na max.
 

Rafal7

Banned
A w instrukcji mojego Pma jest napisane żeby nie podłączać nic innego niż pre bo wzmacniacz z załączonym Main In bo wtedy jest wystrowany na maxa.
 
Do góry