Jaki amplituner do Tonsil Fiesta (Siesta)

thewizzo

New member
Z całym szacunkiem, ale pomimo tak cennej i pouczającej wypowiedzi o "szrocie" prosił bym o nakierowanie w temacie o którym wspomniałem wczesniej.
Nawiasem mówiąc słyszałem, że można się zrazić do Onkio jak trafiło się na nieuczciwego sprzedawce kupując amplituner który został; poprawcie mnie jeśli się myle - spalony złym podłączeniem kolumn, czy coś w tym stylu, chodzi o to że niby gra, ale fatalnie, nie jak ten sam model który nie został uszkodzony, w tym temacie prosił bym tez o rowinięcie ...


Panowie
Rozjaśnijcie mi proszę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie:
Jak już naprowadziliście mnie na różnicą między modelem 805 a 875, z czego wynika, że jedyna różnica jest w torze video, i odnosi sie do tego że model 875 w przeciwieństwie do 805 ma możliwość skalowania obrazu, to tak się zastanawiam nad tym, czy faktycznie, biorąc pod uwagę plan zakupu odtwarzacza multimedialnego jest to tak istotne ????

Przymierzam się zakupić odtwarzacza multimedialnego Dune HD MAX, w opisie którego jest zaznaczone, że ma funkcję skalowania obrazu.
Na chłopski prosty rozum podejrzewam, że w przypadku kiedy posiadalibyśmy jakikolwiek odtwarzacz, który nie był by wyposażony w taką funkcję, to taka funkcja w amplitunerze będzie użyteczna, oczywiście w dalszym ciągu odnoszę się do tego skalowania ...
jak to jest w rzeczywistości ?
pomimo odtwarzacza ma to dodatkowe znaczenie w amplitunerze ?

dodam, że ten odtwarzacz multimedialny o którym wspominałem ma odtwarzacz płyt blu-ray (jeśli ma to jakieś znaczenie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koriolan

New member
Witam
podłącze się pod temat- też przymierzam się do zakupu amplitunera.
Zestaw głośnikowy mam trochę kombinowany- w zestawie do kina JBL SGS 178 , wymieniłem fronty na Tonsil Maestro II 180 (nie S-ki). resztę pewnie też wymienię na te Tonsile.
W tej chwili mam poczciwego Sony 870 QS- jestem z niego zadowolony ale szukam czegoś z nowymi dekoderami.

Pozostać przy Sony?? Jakiś 3600 / 2400 ES ? coś innego?
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

thewizzo

New member
Rozjaśnijcie mi proszę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie:
Jak już naprowadziliście mnie na różnicą między modelem 805 a 875, z czego wynika, że jedyna różnica jest w torze video, i odnosi sie do tego że model 875 w przeciwieństwie do 805 ma możliwość skalowania obrazu, to tak się zastanawiam nad tym, czy faktycznie, biorąc pod uwagę plan zakupu odtwarzacza multimedialnego jest to tak istotne ????

Przymierzam się zakupić odtwarzacza multimedialnego Dune HD MAX, w opisie którego jest zaznaczone, że ma funkcję skalowania obrazu.
Na chłopski prosty rozum podejrzewam, że w przypadku kiedy posiadalibyśmy jakikolwiek odtwarzacz, który nie był by wyposażony w taką funkcję, to taka funkcja w amplitunerze będzie użyteczna, oczywiście w dalszym ciągu odnoszę się do tego skalowania ...
jak to jest w rzeczywistości ?
pomimo odtwarzacza ma to dodatkowe znaczenie w amplitunerze ?
 

gebolek

Banned
Jeżeli źródło posiada własny skaler, to ten w amplitunerze jest w tym momencie bezużyteczny.
Przyda się jedynie w momencie podłączenia sprzętu nie posiadającego własnego skalera, wysyłającego sygnał o standardowej rozdzielczości.


Onkyo TX-NR5007, Onkyo DX-7555, Kef IQ70, Panasonic 50VT20e,Panasonic BDT300.
 
Ostatnia edycja:

zabsonik

New member
Witam
Odświeżam temat, ponieważ w tej chwili posiadam zestaw Tonsil Fiesta 5.0 z subwooferem Taga Harmony TSW-100 to wszystko napędzane yamaha rx-v 459 + blu ray yamaha bd-a 1010 pokój 16m2. Przyznam że w kinie gra to super lecz stereo nie jest to wysoka półka, a lubię dużo słuchać muzyki stereo. Więc przymierzam się do zmiany piecyka który zagra lepiej w stereo i będzie miał port usb, z którego po podłączeniu dysku odczyta pliki flac to jest wymóg, zaznaczam że lubię głośniej słuchać muzykę. I tu jest moje pytanie ponieważ mieszkam w małym mieście gdzie nie mają wysypu amplitunerów i za bardzo nie ma co testować, będę zmuszony kupić w ciemno więc proszę o pomoc jaka firma najlepiej zagra z Tonsilami. Budżet to ok 2500zł, więc myślałem nad Onkyo TX-NR656, YamahaMusicCast RX-V681, Pioneer VSX-1131 oraz Denon ARV-X1300W i Sony STR-DN1070. Chyba że może lepiej kupić tańszy ampli i do tego wzmacniacz stereo ala yamaha A-S501 lub Onkyo A-9050 itp i jakoś to połączyć, ewentualnie myślałem też o zakupie czegoś starszego ale z wyższej półki np:
Yamaha rx-v2700

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-rx-v2700-unikat-stan-jak-nowa-okazja-CID99-IDhh9fF.html#e5c38936d0

lub Onkyo TX-NR709

https://www.olx.pl/oferta/amplitune...thx-4k-CID99-IDi9kSP.html#6f0daa3683;promoted


jaka kombinacja waszym zdaniem będzie najlepsza ?

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żeby odczuwalnie lepiej zestaw zagrał w streo, to bys musiał zainwestować w typowy wzmacniacz stereo. Zaden amlituner w tej kwocie nie będzie się równał ze wzmacniaczem w podobnej cenie. Dlaczego wielu z Nas ma zestawy rozszerzone o wzmacniacze, skoro mozna by było kupić jeden amplituner do wszystkiego?:) Jeżeli natomiast nie masz miejsca i chcesz jeden klocek, ktory zagra lepiej w stereo niz ta Yamaha, to szukaj czegos ze stajni Denon, Marantz, Harman Kardon, Cambridge Audio, NAD, Arcam. Im wyższy model, tym ta jakość będzie ciut lepsza. Ze wzmacniaczami jest taki problem, że na ogół mają tylko wejścia analogowe, a tanie odtwarzacze BD wyjście HDMI, więc będzie kłopot z bezpośrednim podpięciem. Oczywiście, można znaleźć BD z wyjściami analogowymi, ale to już ceny sa wyższe. Można dokupić osobny DAC, ale za dobry przetwornik też trzeba trochę wydać. Mozna tez poszukać wzmacniacza z wbudowanym DAC, ale wtedy w BD/DVD trzeba by mieć wyjście optyczne, bo na ogół takie posiadają te wzmacniacze/amplitunery.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja bym zrobił tak :


### Marantz PM 7004 ### pilot (6591105938) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Onkyo TX-NR 717 THX HDMI 7,2 UHD NET (6584396372) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czyli prawie miescisz sie w kwocie a masz ampli + wzmacniacz.
Spinasz wszystko Pre-uot -> main in i cieszysz i kinem i stereo.

i jeszcze kolor poszukaj sobie:)

Ew. Atoll in 80 se jak dostaniesz w fajnej cenie ,
Music hall a 30.2
Arcam Diva a 80 tylko o dobry egzemplarz nie tak łatwo
Nad 356 - tylko tutaj masz zworki do przelaczania zródła

pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opcja o której tutaj wyżej napisał kolega jak najbardziej fajna. W takim przypadku i przy tej klasie sprzętu trzeba z czasem pomysleć o zmianie kolumn, bo pozostaną najsłabszym ogniwem. Marantza PM, NAD'a i Music Hall słuchałem i moge polecic odsłuch tych wzmaków, bo w każdym jest coś fajnego. Mnie spodobał się bardzo Music Hall.
 

zabsonik

New member
Witam
Dzięki za zainteresowanie :)
Jeśli chodzi o kolumny to nie chce się ich pozbywać bardzo lubię te kolumny dla bardzo ładnie brzmią.
Jeśli chodzi o to co napisał krzysiek1980 to posiadam blu ray yamaha bd-a 1010 a to nie jest niska półka i posiada on jak i cyfrowe tak i analogowe złącza, więc z podłączeniem stereo nie będzie problemu.
Jeśli chodzi o ampli + wzmacniacz to tez mi pasuje, kolega faktycznie dał przykład fajnego zestawu
### Marantz PM 7004 ### pilot (659110593:cool: - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Onkyo TX-NR 717 THX HDMI 7,2 UHD NET (6584396372) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tylko wygląd marantza ni jak pasuje do onkyo i odwrotnie, może jakiś zestaw marantza (ampli+ten wzmacniacz stereo) lub inny
Niestety onkyo już ktoś kupił
a czy ktoś miał doczynienia z tym:
https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKII-Przelacznik-Audio/129
Można było by mając takie coś kupić taki wzmacniacz marantza jak podaliście i jakiś tańszy av bez pre-out tez marantza, w kinie chyba nawet modele serii 5000 tez ładnie by grały co wy na to ??
Tylko czy odtwarzając muzykę z pena na ampli działało by to jak pre-out ? czy działało by to na zasadzie przycisk a amplituner, przycisk b wzmacniacz stereo ?
Może troszkę za szybko dałem ten temat bo sprzęt chcę kupić po nowym roku, na pewno modele z 2016 roku będą na promocjach wiec może coś z nich.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolego, nie jestem na bieżaco jesli chodzi o te nowinki, bo serie zmieniąja się z roku na rok, ale wczesniej nawet model Marantz 5xxx miał pre-out i mozna było bez problemu podpiąc wzmak stereo. Jasne, jak juz brac to mozna jednego producenta żeby to jakoś w salonie wyglądało.
 

zabsonik

New member
Witam

Panowie a co powiecie na ten amplituner ARCAM- ARV-360 ??
Arcam AVR 360 (6585886509) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - 2599zł

Podobno w kinie jak i w stereo gra bardzo dobrze więc prawdopodobnie nie trzeba było by wzmacniacza stereo, do tego ma usb i lan po którym odczytuje pliki flac czyli jest wszystko o co mi chodzi.

Jeszcze po głowie mi chodzi Marantz 7008 lub 7009
Marantz SR 7008 (6585260294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - 3200zł - ostateczna kwota
Marantz sr 7009 (6597124173) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - 2900zł

Lub
Yamah a RX-V3010 (6585260301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 3200zł - ostateczna kwota
Onkyo TX-NR 818 (6586318471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - 2200zł

Co o tym myślicie ??
Czy te ampli w ogóle pasują do kolumn Tonsil Fiesta ??

Pozdrawiam
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kazdy z tych ampli bedzie spoko z czego najslabiej wypadnie Onkyo ale mimo to i tak zdecydowanie lepiej niz twoj. Kazdybz nich tez pokaze spoko jakosc w stereo ale watpie ze ktorykolwiek w polowie dorowna marantzowi ktory wrzucilem do mojego wczesniejszego posta. Mysle ze kupilbym ktorykolwiek z tych ampli , wazne zeby mialy pre out i jak zrobisz sie glodny prawdziwego stereo to dokupisz sobie wzmaka . Glosniki to 60% brzmienia w tym wypadku wiec jak je zostawisz a elektronike dalej bedziesz rozwijal to nie bedzie takiego przeskoku ktory bylby mocno odczuwalny.

Pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do muzykalności w stereo, to oczywiscie kwestia gustu ale ja bym to tak zestawił;
1. Arcam
2. Marantz
3. Onkyo / Yamaha

Teraz, tak. Jak bys kiedys myslał o dokupieniu wzmaka, to nie musisz kupowac aż tak wysokich modeli amplitunerów KD, ważne żeby posiadały Pre-out i firma tez juz traci na znaczeniu. Jezeli jednak nie myslisz o wzmaku, a chcesz mieć jedno urządzenie to musisz juz celowac w te klocki co wymieniłeś. Pomysl też o lepszych kolumnach.
 

zabsonik

New member
Dzięki bardzo za odp. wszystko ok tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy jeśli miał bym przykładowo ampli Marantz sr 7009 + Marantz pm 7004 podłączone przez pre-out i podłączając do ampli pendrive z plikami flac czy będę mógł słuchać to przez pm7004 czy musiał by być włączony ampli i to juz nie było by to samo ?? chodzi mi o to że ampli po usb odczytuje flac wzmacniacz stereo nie więc czy ampli z usb może służyć jako czytnik plików ??

I jeszcze pytanko czy te wymienione ampli i wzmak 7004 obsługują kolumny 6 ohm nie będzie problemu z głośniejszym słuchaniem ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
6-8 Ohm to taki standard więc się nie przejmuj, bardziej trzeba uważać na 4 Ohm, bo nie wszystkie sprzęty taką impedancję obsługują. Pamiętaj że wzmacniacz może mieć niższą impedancję niż kolumny, ale nie odwrotnie. Co do podlączenia pre-out, to odpowiem Ci połowicznie, a pewnie koledzy co mają tak podpięte odpowiedza bardziej szczegółowo. Podpinając wzmacniacz + amplituner KD poprzez Pre-out fronty masz zasilane wzmacniaczem stereo, dlatego w KD muszą być ząlączone oba sprzęty. Dobrze aby wzmak miał wejścia np. Main in, wtedy głośnośc w kinie regulujesz tylko z poziomu amplitunera. Bez Main In jest troche gorzej, bo trzeba pamiętać w jakim miejscu na wzmacniaczu znajdowal się potencjometr w chwili kalibracji, żeby później nie było róznic w głośności na kolumnach. Wracając do tematu, to słuchając tylko stereo omijasz całkowicie amplituner i odpalasz sam wzmak stereo. Najlepiej by było podpiąć np. cyfrowo odtwarzacz z amplitunerem, a dodatkowo analogowo ze wzmacniaczem lub w ogóle dokupić jakiś osobny odtwarzacz CD. Natomiast nie powiem Ci na ile występuje degradacja dźwieku kiedy odtwarzacz jest podpięty cyfrowo tylko pod amplituner i przez niego wychodzi analogowo na wzmak, bo to też zalezy od wbudowanego DAC. Chcąc juz w przyszłości wszystko dopiąć pod ostatni guzik, to bys musiał pomysleć albo nad dobrym odtwarzaczem CD, multimedialnym itp. albo dobrym przetwornikiem DAC.
 

zabsonik

New member
tak też myślałem że prawdopodobnie potrzeba będzie jakieś cd a czy Yamaha BD-A1010 będzie zła ?? ma bardzo dobry DAC więc myślę że będzie ok.
Oczywiście pm7004 posiada wejścia Main in ?? czy to jest power amp direct in ??

z tego co napisaliście to będę się rozglądał za jakimś marantzem sr6008 lub sr5008 + pm 7004
powinno mnie to wynieść do 3500zł i powinienem być zadowolony ewentualnie w przyszłości wymiana kolumn.

Z góry dzięki za poświęcony czas.
Pozdrawiam
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dac jako kość czyli komponent elektroniczny .Co według Ciebie daje ten dobry Dac np. W porównaniu do podstawowego cd powiedzmy denona ? ;-).Pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Main In czy Direct In, to jest to samo. Ta Yamaha nie jest złym sprzetem, ale nie ma co porownywac takiego urządzenia do typowego, osobnego odtwarzacza Cd. Porownywalne jakościowo urządzenie BD to jest powiedzmy OPPO, ale cena tez jest spora. Nie nastawiaj się konkretnie na np. Yamahę BD, bo jeszcze nie wiesz jaki amplituner bedziesz kupował. żeby nie było tak, że każdy klocek będziesz miał z innej parafii:) Do odtwarzania filmów BD/DVD czy innych plików wystarczy zwykły odtwarzacz np. Panasonic na pare stówek. W tych dedykowanych firmowych odtwarzaczach w dużej mierze płacisz za markę i wygląd. Ten PM 7004 posiada Direct IN.

Dac jako kość czyli komponent elektroniczny .Co według Ciebie daje ten dobry Dac np. W porównaniu do podstawowego cd powiedzmy denona ? ;-).Pzdr

To zależy gdzie DAC jest lepszy, czy w CD czy jako osobne urządzenie. Zakładam że CD za 2k będzie mialo gorszy DAC niż osobny przetwornik w tej samej cenie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry