Jaki amplituner do Tannoy merkury m2.5

kestrel972

New member
Witam

Udzielam się pierwszy raz na forum i nie wiem czy to dobry dział,proszę o radę w sprawie amplitunera.
Mam zestaw Yamaha avr 357 i fronty Tannoy m2.5 merkury,centralny Tonsil feniks center 50wat,sub Tonsil activ 100, surroundy też Tonsil.

Chcę wymienić amplituner żeby pasował do Tannoy 2.5 merkury a konkretnie chodzi mi o to czy Denon czy Onkyo, będzie lepiej pasował do tannoy, wiem że to nie są kolumny do kina ale takie mam warunki.

Jeszcze pytanie czy poprawi się dźwięk jak zmienię amplituner.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Kolumny Tannoy-a są nawet spoko, więc nie ma co ich tak od razu skreślać. Jeżeli chodzi o amplituner, to pod względem muzyki, lepiej wziąć Denona, bo zaoferuje lepszą stereofonię, a czy brzmienie się poprawi... No cóż... Na pewno się zmieni, a to czy się poprawi, to zależy w jakie modele celujesz.
 

kestrel972

New member
jeśli chodzi o Denona to 1312,1611 lub1612 a z Onkyo TX-577,508,608 na wyższe modele mnie nie stać,oczywiście z naciskiem na 1612 i z Onkyo 508 i 608
 

kestrel972

New member
Tannoy-e z Denonem nie wyjdzie zbyt łagodna scena muzyczna ?, w 60 procentach chcę używać zestawu do kina domowego.
Wkrótce wymieniem suba na najprawdopodobniej Jamo 210
Zależy mi żebym nie przepłacał jeśli nie będzie znaczącej poprawy dźwięku w kinie domowym.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jak już zmieniać, no to na coś ,co daję gwarancję na znaczna poprawę.
Onkyo 608 to jest najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.W porównaniu z tą Yamahą to jak dzień do nocy.
 
Do góry