Jaki amplituner do Tannoy Mercury

Interpol

New member
Witam,
jaki polecilibyście amplituner do zestawu kolumn Tannoy Mercury (m4, m1, mC, mSub10)?
Budżet: 1500-2000 zł (z ewentualnym przekroczeniem jeśli warto)

Muzyka/Kino: 70/30 czyli zależy mi na dobrym stereo (mogę wykorzystać posiadany wzmacniacz jako końcówkę, ale nie jestem przekonany, czy warto).

Słucham głównie muzyki rockowej: Radiohead, U2, Interpol, Pearl Jam itp.

Dziękuję!
 

Interpol

New member
kiki napisał:
Apmlituner Onkyo 605
Harman 147

Dzięki.
O Onkyo dużo czytałem i to byłby murowany kandydat gdyby nie brak możliwości podłączenia końcówki. Chyba, że z Tannoyami zagra na tyle dobrze, że to zupełnie nie będzie potrzebne? :)

Z H/K bardziej myślałem o 247. Warto dokładać 500 zł?
 

Interpol

New member
Dziękuję.
Możesz to w wolnej chwili uzasadnic? :)

Czy to kwestia dopasowania do Tannoy-i?
Np. Tannoy-e podłączone do Yamahy nie grały za dobrze.

CA raczej odpada. Wiem, że to nie jest najważniejsze, ale nie leży mi wizualnie.
 
Ostatnia edycja:

haleem

New member
z denonem grają fajnie
z onkyo mają lepszy bas(wg mnie głębszy)

mam podobne tannoyki ale podstawkowe, testowane ze starym denonem 3300 i obecnym onkyo 805. brzmieniowo obie firmy trochę się różnią ale utrzymują standard firmowego brzmienia.
m4 lubi dużo mocy więc zdecydowanie stawiałbym na onkyo które w kwocie przez ciebie proponowanej ma zdecydowanie lepsze zasilanie - będzie mniejszy spadek mocy przy zasileniu całego zestawu a przednie można podłączyć biampingiem dodając tylne kanały
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mnie CA też nie leży wizualnie, dlatego mam Denona. Tannoyki dobrze sprawdzą się w raczej spokojnym, ale wymagającym szczegółowości repertuarze. Denon i CA również.

ArtS :)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj! Tannoy, zawsze bardzo dobrze był łączony z Marantzem. Nie wiem jednak czy Marantz jest teraz dostepny na rynku? Dawniej,obie firmy mocno się rekomendowały,tworząc zaskakująco dobry dżwiek! Może coś z rynku wtórnego?
 

haleem

New member
z moich doświadczeń z m4 raczej nadawały się do mocnego rocka i miały raczej przewagę basu i średnicy. co do denona - to jest ładniejszy zewnętrznie ;)
 

Interpol

New member
Wielkie dzięki za mnóstwo cennych uwag.
Jeśli chodzi o Yamahę i Tannoye to dźwięk był ogólnie rzecz biorąc dość draźniący. Zgadzam się, że m4 mają zdecydowaną przewagę basu. Mam wrażenie, że w konfiguracji z Yamahą ta cecha została jeszcze uwypuklona.

W tej chwili najbliżej mi do Denona Onkyo byłoby świetnym wyborem gdyby nie brak możliwości podpięcia końcówki.
 

Radeks

New member
ampli do Tannoy

Interpol napisał:
Witam,
jaki polecilibyście amplituner do zestawu kolumn Tannoy Mercury (m4, m1, mC, mSub10)?
Budżet: 1500 ...
Witam. Jestem w bardzo podobnej sytuacji. Posiadam zestaw Tannoy mx1, mc i mSub 10 i także chciałbym nabyć ampli w kocie do ok. 1500 zł. Pisałem, czytałem i najbardziej chyba pasowałyby do tego Onkyo 604 lub Yamaha 661. Pokój ponad 20 m2, muzyka 60%, kino 40%, sprzęt inny: tv panasonic LX700P, dekoder pvr Philips C+ i dvd/cd sony NS 410. W przyszłości myśle dokupić Tannoy F3 a mx2 dać na tył. Proszę o porady na ww tematy.Dziękuję i pozdrawiam. R
 

Interpol

New member
Miłych i pogodnych Świąt!

A wracając do tematu - decyzja wciąż nie podjęta :)

Poczytałem trochę o CA (v3).
No cóż, jest trochę minusów w porównaniu do Denona 2308:
- trzeba by się oprzeć w stereo tylko na nim, bo nie będzie wizualnie pasował do reszty (ale to może nawet wyjść na dobre)
- niestety 6.1 a nie 7.1 (co może mieć wkrótce duże znaczenie)
- brak 2 strefy (raczej odległa perspektywa, ale lepiej mieć gotowy system na to niż nie mieć)

Generalnie Denon to zdecydowanie bardziej przyszłościowa konstrukcja. Ale większość "wad" wymienionych powyżej będzie niezauważalna przez jakiś czas (2 strefa, 7.1 itp).

Pewnie CA zagra jednak lepiej (z doświadczeń ze stero "by CA") i jest odrobinę tańszy. Dylemat pozostaje.


Czy ktoś może jeszcze pokusić się o porównanie dźwięku z CD z:
Denon DVD-1940 i Denon DCD-700AE (CA
540 C V2 vs CA DVD 86)?
Wiem, że będzie różnica, ale czy na 1908/2308 (540v3) z Tannoyami będzie ona na tyle zauważalna, że warto inwestować w dedykowany odtwarzacz CD?

 

Radeks

New member
ampli do Tannoy

blackninja napisał:
Jeśli chodzi Ci o zakup jakości to CA540Rv2 będzie świetnym wyborem.
Witam
Możesz mi rozbudować pojęcie jakości we współpracy z moim sprzętem- oraz za i przeciw Onkyo i CA w stosunku do mojego sprzętu. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie. Ewentualnie poprosze o dokładniejsze opisy i ceny ww na priv. Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam Denona 2106 i słuchałem też CA540R v2. Generalnie każdy z nich gra nieco inaczej, ale wybór faworyta wcale nie jest taki oczywisty. To raczej kwestia gustu i podłączonych głośników zdecyduje o wyższości danej konstrukcji.

ArtS :)
 

Radeks

New member
ampli do Tannoy

Witam ponownie i życzę wszystkim użytkownikom forum wszystkiego dobrego w Nowym 2008 Roku.
No i stało się, po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw wybrałem amplituner CA540RV3. Zamówiłem już i jutro powinien być. Dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie Blackninji. Pozdrawiam. R
 

Radeks

New member
ampli do Tannoy

ArtS007 napisał:
Myślę, że nie będziesz zawiedziony.

ArtS :)
Witam. Nie tylko, że jestem nie zawiedziony ale wręcz zachwycony. Ukłony dla Ciebie (ściągnąłem z testu CA540RV2 pomocne wskazówki instalacyjne) i Blackninji za dobór sprzętu (stałem się w międzyczasie posiadaczem kolumn Tannoy mx3). Ampli wg mnie gra znakomicie w stereo oraz również dobrze w kinie, którego dotychczas nie miałem w pełni wyposażonego. teraz jest już :eek:k: i ja jestem :D . Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam. R
 

jackk7

New member
Tannoy + Pioneer VSX-709 coś nie tak!

Witam,
Zestaw Pioneer VSX-709 i Tannoy M4/Mc/M2/Sub Koda 1000 używam od nowości głównie do kina domowego oraz do TV, zamiast słabych głośników telewizorowych.
Obecnie coraz częściej słucham płyt CD i SACD w stereo i coś jest nie tak, brakuje wszystkiego, może środek tylko dobry.
Muzyka to głównie rock (od Dire Straits-to gra w miarę, przez Queen-słabo, Kasabian-średnio, do Deep Purple-słabo, no ale lubię także Alicie Keys czy Dianę Krall - słabo gra).
Jedynie jak słucham głośno zestaw daje radę, może nawet bardzo głośno. A to nie jest akceptowane przez rodzinę. Podkręcenie basu czy wysokich nie możliwe ponieważ SACD grają jedynie po kablach audio 5.1 i regulacje są nieczynne.
z góry dziękuję za uwagi.
 
Do góry