Jaki amplituner do kolumn Monitor Audio BX2??

Fenol

New member
Jako, że nie mam za dużo miejsca i podłogówki u mnie odpadają to zdecydowałem się na zakup kolumn Monitor Audio BX2. Mają one służyć do odsłuchu muzyki w pomieszczeniu o pow. ok 17 m2 (przede wszystkim rock, pop).

Jaki amplituner do nich wybrać? Myślałem o HK 3390 lub Marantz SR 5023.

Dobry wybór? A może coś innego?
 
Ostatnia edycja:

salata

Member
Kupuj zwykła integre zamiast ampli i dokup radio. To jest kwestia czasu kiedy zdecydują się przejść na radio cyfrowe. Wtedy tuner do niczego się nie przyda. Brzmienie będzie 2 razy lepsze.

regards
salata via tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ma być tylko do muzyki to salata zdecydowanie dobrze radzi.
Chyba że ma obsługiwać kino i to po połowie?
 

Fenol

New member
Generalnie sprzęt ma być do muzyki. Filmy oglądam sporadycznie i nie jest to dla mnie priorytet.

Czy rzeczywiście jakość dźwięku w przypadku zastosowania wzmacniacza (zamiast amplitunera) jest dużo lepsza, czy też dla przeciętnego słuchacza jest to nieodczuwalne?

Jeżeli wobec tego polecacie panowie wzmacniacz to może zaproponujecie jakieś modele, ale maksymalnie do 1 500 zł.

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tych kolumn - czy wymagana jest tu jakaś minimalna odległość od ściany?

Pz,
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dla przeciętnego słuchacza najczęściej problemem jest poprawne poustawianie parametrów w amplitunerze i ogarnięcie trybów pracy surround. We wzmacniaczu maks do ustawiania 4 gałeczki.
 

Fenol

New member
Dzięki. A czy HK 970 jeszcze jest w sprzedaży??

A jak na tym tle wyglądają: CA Azur np. 550 A, Marantz 5004 lub NAD C316BEE w zestawieniu do tych kolumienek?
 

Fenol

New member
Powiem szczerze, że "jestem w kropce"....... ciężko jest się mi ostatecznie zdecydować na jakiś model wzmacniacza. Wiem, że zaraz pojawią się posty w stylu "posłuchaj sam", "kieruj się własnym uchem" itd .... ale w oparciu o Wasze sugestie chciałbym chociaż w jakimś minimalnym stopniu ograniczyć mojej poszukiwania. Zgadzam się z tym...odsłuch jest na pewno sprawą subiektywną......ale jak człowiek czyta nie które artykuły i posty to mętlik w głowie:((

Ponawiam więc jeszcze raz pytanko? Który ze wzmacniaczy w zestawieniu do MA BX2 byście na dzień dobry odstrzelili a nad którymi zastanowili?
Denon PMA 710
NAD C316BEE
CA 550A
Rotel RA 04
Yamaha AS500
HK 980
 

Fenol

New member
No właśnie.....dobre pytanie. Nie jestem audiofilem, wobec czego trudno jest mi dokonać precyzyjnej, fachowej charakterystyki dzwieku. Po prostu chciałbym, aby przy codziennym użytkowaniu (średnie, średnio-głośne słuchanie płyt CD Pink Floyd, Marillion, Sting, Peter Gabriel, Sade, ale i także Jose Cura, Sarah Brightman, George Groban, Emma Shapllin) dzwięk byłby "naturalny". Nie zależy mi na uzyskaniu duzego basu, podbijaniu tonów, chciałbym uzyskać jakby to ująć dzwięk precyzyjny....naturalny. Nie wiem czy to co napisałem jest jasne:).
Nie słucham jazzu, ani muzyki klasycznej...natomiast część moich płyt to wydania koncertowe.....
a to chyba też jest swego rodzaju podpowiedz.
 

wojtekNL

New member
odswiezenie tematu

Witam, mam ten sam problem - szukam wzmacniacza stereo do glosnikow BX2.

Przeczytalem pokrewne watki na forum ale nadal mam watpliwosci..

Prosze o porade czy Marantz PM 5003 pasuje (moc, impedancja, dzwiek) do tych kolumn? Mam dobra ofere na sklepowe demo (800zl- i tu pytanie poboczne: czy sklepowe demo to pewniejsze zrodlo niz uzywki "domowe"?)

Moje preferencje co do dzwieku to wyrazne pasma i dosc dobry bas (na tyle ile mozliwe z tych glosnikow). Slucham glownie jazzu i innej instumentalnej w pokoju ok 20m2.

Czy pozniej gdybym chcial przejsc na BX6 lub RX6, to ten wzmacniacz nadal pasowal?

Jezeli ten Marantz nie jest optymalny prosze o inne sugestie.

Dzieki,
Wojtek
 

Hermann

New member
Powiem szczerze, że "jestem w kropce"....... ciężko jest się mi ostatecznie zdecydować na jakiś model wzmacniacza. Wiem, że zaraz pojawią się posty w stylu "posłuchaj sam", "kieruj się własnym uchem" itd .... ale w oparciu o Wasze sugestie chciałbym chociaż w jakimś minimalnym stopniu ograniczyć mojej poszukiwania. Zgadzam się z tym...odsłuch jest na pewno sprawą subiektywną......ale jak człowiek czyta nie które artykuły i posty to mętlik w głowie:((

Ponawiam więc jeszcze raz pytanko? Który ze wzmacniaczy w zestawieniu do MA BX2 byście na dzień dobry odstrzelili a nad którymi zastanowili?
Denon PMA 710
NAD C316BEE
CA 550A
Rotel RA 04
Yamaha AS500
HK 980

Na dzień dobry odstrzel natychmiast NAD,a !

Mam te kolumny, i mogę sporo na ich temat powiedzieć.

Miałem także NAD'a C326 BEE, skądinąd niezły wzmacniacz, jak za swoje pieniądze.
Moim zdaniem NAD nie zgrywa się dobrze z RX2.
Zarówno NAD jak i MA RX2 mają tendencję do ciepłego grania i eksponowania dolnych części pasma, poczynając od dolnej średnicy.
Jak zestawisz te sprzęty do wspólnego grania, to owszem, będziesz miał wspaniały popis na basach i średnicy, ale zrobi się za ciepło. zacznie brakować górnej części średnicy i góry pasma.


Nie pomoże wyrównywanie gałkami, NAD ma taką filozofię dźwięku i już.
Z NAD'em lepiej u mnie zgrywały się Magnaty Quantum, choć teoretycznie są o klasę niżej.

MA RX2, wbrew pozorom, są trudnymi kolumnami do wysterowania, u mnie poszły pięknie
dopiero na Advance Acoustic MAP 102.

Pozostałych wzmacniaczy nie słuchałem, ale wydaje mi się, że do tych kolumn powinieneś poszukać
przede wszystkim mocnego i jasnego w brzmieniu wzmacniacza.
Żaden z wymienionych nie wydaje się odpowiedni. Słuchałem Denona 700 i Yamahy AS 700.
Z tych 2 Yamaha grała jaśniej, ale słuchałem jej na innych kolumnach.

Co do Advance Acoustic, AA MAP 102 leży poza podanym budżetem, MAP 101 nie polecam, ale może AA MAP105?
Tyle, że to jest wzmacniacz liniowy, nie ma regulacji tonalnej ale ma dobrą górę i z kolumnami Monitor Audio zgrywa się nie najgorzej, miałem okazje posłuchać, także na RX8. Nie było źle.

MAP 105 nie ma takiej nadmiernej miękkości i delikatności brzmienia, jak ma CA, które poleca Blackninja. Potrafi zagrać i ostro i szorstko.
MA RX2 też w sumie grają delikatnie, więc z CA może być znowu zbyt miękko i łagodnie.
Do muzyki, którą wymieniłeś może być zbyt miękko.

W sumie popieram kolegów - KONIECZNIE SAMEMU POSŁUCHAĆ!
Dodam więcej - posłuchać kilka razy i dobrze się potem zastanowić!

W pośpiechu przeoczyłem, że Kolega pisało o MA BX2, i napisałem swoje zdanie na temat RX2.
Myślę jednak, że kolumny Monitor Audio graja w podobnym stylu, przynajmniej do RX8.
Zatem część uwag może jednak być przydatna także dla posiadaczy BX2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry