Jaki amplituner do jbl es

magister1234

New member
Witam. Planuje zakup głośników Jbl z serii ES ( 100, 20, 25C, 150P). Jak wiadomo potrzebny mi będzie do tego jakiś amplituner. Zastanawiam się nad Onkyo tx-nr509/609. Czy warto dołożyć te kilka stów i kupić 609, a może zastanowić się nad amplitunerem z innej firmy?? Amplituner ma służyć do 50% muzyka 30% filmu 20% PS3. Prosze o opinie i ewentualne propozycje(mam do wydania ok 2000zł ). Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
 

michal_j

New member
Moim zdaniem w przypadku JBL-a Onkyo wcale nie jest najlepszym wyborem... Celowałbym bardziej w Denona lub Harmana. Szczególnie, że jak pisze autor budżet to ok 2000 zł.
 

killpit

New member
Szczególnie ,że JBL potrzebują dużej mocy a końcówki mocy mówią same za siebie :)
Polecam odsłuchać z mojego doświadczenia wiem ,że Onkyo i H/K najlepiej sprawuje się w brzmieniu z JBL. Jbl grają dość ostro metalicznie w połączeniu z Denonem który mocno wypchniętą ma średnice to nie jest dobre połączenie akurat w tym przypadku.Dlatego jak masz możliwość idz posłuchaj jeżeli masz możliwość,ale im droższy ampli tym lepsza jakość szczególnie audio.
 

magister1234

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc. Jeżeli chodzi o jbl to zakup nie jest jeszcze przesądzony. Miałem możliwość posłuchania ich i bardzo mi się spodobały. Odsłuch był na kolumnach ES80 i ES90. Różnica w ich graniu była spora na korzyść 90 tak więc myśle że 100 zagrają jeszcze lepiej( przed zakupem posłucham). Z tego co napisaliśćie do JBL najlepiej pasuje Onkyo albo H/K. Nie wiem czemu ale jakos ciągnie mnie do Onkyo. W związku z tym że 609 może byś za słaba zacząłem poszukiwania czegoś mocniejszego i trafiłem na Onkyo 808 za niecale 3000zł tyle że z roczną gwarancją. Czy ten ampli poradzi już sobie z tymi głośnikami i co możecie mi powiedzieć o awaryjności tego sprzętu??
P.S. Troche się napaliłem na te głośniki (co nie jest zbyt dobre przy wydawaniu tak sporej sumy), tak więc chciałbym abyście zaproponowali mi jaki jeszcze zestaw 5.1 odsłuchać w cenie do (5000zł), który wg. was lepiej brzmi niż jbl.
Jesze raz dziękuje wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Do góry