Jaki amplituner do JBL ES 90

Jasy

New member
Witam,

planuje wymienić amplituner (obecnie Technics DA SA 8).
Zestaw kolumn jak w tytule.
Rozważałem ONKYO 805, Denona 2309 lub 2809, H-K - wizualnie mi nie pasuje - ale nie wykluczam.

Miałem okazję jakiś czas temu posłuchać kilku swoich ulubionych płyt na Denonie 2808 ze swoimi JBL i brzmienie mi pasowało.

Oczekuję wskazówek, bo przejrzenie różnych wątków na forum zrobiło mi sporo zamętu.
Dodam, że w 70 % słucham muzyki, w 30 % kino.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ma się podobać.....

Cześć, właściwie to już wyboru dokonałeś
,,i brzmienie mi pasowało,,;)

Mam taki w domciu podpięty do JBL E 80 itp.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu!!!

Muzyka 70% ----- kino 30%

Ja już jestem po serii porównywań przed zakupem swojego AMPKA;) jak i po lekturze tegoż forum gdzie ogarnęła mnie mania ponownego porównywania:p:p:p

Wybór był jak najbardziej słuszny!
To brzmienie MI ogromnie odpowiada! I o to chodzi.:)
No i ładnie wygląda.

P.s. ja mam model Denon 2809 i mi się udało za 3399pln
z interneta. Gwarancja potwierdzona przez Denona,się zarejestrowałem.
 
Ostatnia edycja:

Jasy

New member
Rzeczywiście przeglądanie tego forum nasuwa mnóstwo wątpliwości, np. inf. że Denon 2809 ma b. skomplikowaną konfiguracje i obsługę.....
Watpliwości też budzi strona finansowa: no bo ONKYO 805 kosztuje prawie 2 razy mniej od wspomnianego Denona - i czy rzeczywiście róznica w odsłuchu jest warta tej ceny.
Moje wątpliwości, biora sie tez stąd, że słuchałem 2808, a teraz jest dostępna 2809 i nie jestem pewien czy bedzie grała równie dobrze - mimo zapewnień sprzedawców, a na razie trudno mi znależć kolejne kilka godzin, na przesłuchanie tego nowego modelu.
Dziękuje za odpowiedź.
 

Jasy

New member
Pomieszczenie b. duże bo ponad 50 m, nieforemne, ale częśc gdzie jest TV i rozstawiony jest zestaw to kwadrat o boku ok 4-4,5 metra. akustyka kiepska (małe wytłumienie), ale przy oglądaniu filmów dźwięk i na Technicsie robi ciekawe wrażenie,
Muzyka to jazz, fado , ale i Dead Can Dance i Pink Floyd...

Oglądałem dzisiaj w sklepie ONKYO TX SR 805 - robi wrazenie wagą, gabarytami (gł. głębokością), ale i stosunkowo niską ceną - ok. 2400. Nie miałem okazji posłuchać i nie znam osobiście nikogo kto ma ten sprzęt, ale jest interesujacy w opiniach na forum.

A zeby kupić Denona 2809 za 3400 to trzeba mieć farta.....
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to nie fart

Ee... pod koniec grudnia i na początku stycznia były takie ceny.
Ja swój kupiłem przez allegro,ze sklepu w Warszawie.
 

Jasy

New member
ja niestety spóxniłem sie z decyzją o wymianie sprzętu i ze wzrostem kursu walut wszystko poszlo w górę.
Nadal skłaniam się do Denona i chyba póję jeszcze raz na spokojnie posłuchać.
Z informacji na forum zaskoczyło mnie, ze tak dobrą opinie o dźwięku w stereo ma Yamaha 1900, bo do tej pory kojarzył mi sie sprzęt tej firmy tylko z KD i nie nadajacym sie do sluchania muzyki . .. to tez spróbuję sprawdzić w studio odsłuchowym.
 
Do góry