Jaki amplituner do Heco Music Style 900

tomdro666

New member
Opisz wrazenie.
Tylko te glosniki sa troche ciasno wpasowane;).

Ladnie sie komponuje.
Pzdr

Onkyo już kiedyś miałem model 875 także wiedziałem czego można było się spodziewać.
To tak na szybko jest ustawione bo nie miałem dzisiaj czasu. Chciałem tylko sprawdzić czy wszystko OK.
Brzmienie jest takie o jakie mi chodziło. Wszystko ładnie czysto słychać ale nic nie próbuje dominować.
Salon mam połączony z kuchnią - łącznie 38m, także jakiś super warunków nie mam do odsłuchiwania. Ale zestaw nagłaśnia mi całe mieszkanie, ustawiony na 1/4 mocy:D:D:D

Tak na szybko: czy jest gdzieś informacja odnośnie maksymalnej ilości utworów jakie mogą znajdować się na pendrive?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale spasowales te heco..... komar ch.... (nosa) nie wcisnie.

Borixon to pewnie dzien i noc siedzi na allegro i olx i szuka nowych sprzetow... tak czesto wymieniac masakra.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie szybko decyzję się podejmuje, nie szukam wiele... :)



A u mnie odwrotnie, wszystko muszę 10 razy sprawdzić, 5 razy przemyśleć, 3 skonsultować, 2 razy przespać. A na koniec i tak dam kalepe.

Popraw sygnaturke, bo chyba już nie masz "wypasionego" stereo. xD
 

tomdro666

New member
tomdro666, super się wszystko prezentuje tylko te kable...:-(
Gratuluję zakupu :eek:k:
Wiem, że te kable to porażka. Mieszkamy tam od niedawna i jeszcze wszystkiego nie porobiłem jak należy. Z tą ilością miejsca to nie poszaleję bo mam jeszcze ok.10cm zapasu. Czy kolumny powinny być poodsuwane od szafek? Jedyne co mogę zrobić to szpary na ok.2cm
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolumny mają bass reflex z tyłu, więc teoretycznie powinny być odsunięte na 30 - 50cm od ściany.

Mogłeś pomyśleć o kolumnach z bass reflexem z przodu, skoro wiedziałeś że tak ciasno je upchasz.
 

tomdro666

New member
Z tyłu za kolumną mam jakieś 15cm przestrzeni i do przodu o jakies 5cm mogę wysunąć aby były na równi z szafką pod tv. Na boki też całość rozsuwać czy może to stać tak jedno przy drugim?
Ale z białych kolumn dużego wyboru nie ma. Z tych co są to jeszcze Magnaty 207 lub 209 brałem pod uwagę.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tomdro kolumny które posiadasz potrzebują odrobiny miejsca aby pokazały na co je stać. Tak jak Ty je wstawiłeś GORZEJ JUŻ CHYBA NIE MOŻE BYĆ.... no chyba że przodem do ściany. ...
Po pierwsze przy tak wciśniętych kolumnach masz nie naturalnie podbity bas. Te kolumny mają bass refleks z tyłu wskutek czego musisz je odsunąć od sciany na 0,3-0,5m. Tyle samo przydało by się od ścian bocznych. Ponadto te kolumny mają piękna scenę ale trzeba je skręcić delikatnie do środka tak aby linia wychodząca z kolumny przecinała się za Twoją głową. Czyli skręcasz je na siebie ale tak że jak patrzysz z za kolumny to osie przecinają się za Twoją głową. Przy ustawieniu ich na wprost tak jak masz je aktualnie zapomnij o jakiejkolwiek scenie, masz jedna ścianę dźwięku z przodu a to nie o to w tym chodzi...
Ponadto obowiązkowo wysuń te kolumny przed meble aby front kolumn był na pierwszej linii omijasz w tedy pierwsze odbicia z kolumn które degraduja poprawnie rozchodzacy się dźwięk...
Kolumny teraz grają ale jeśli trochę popracuje nad ich ustawieniem zagrają dużo lepiej...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tym miejsce to u Ciebie straszna lipa.... ;-(
Fajnie jak byś te kolumny wystawił przed tą ściana z mebli ale w tedy raczej byś miał u żony pozamiatane... ;-)
Ale na chwilę możesz sobie je wystawić i puść piosenkę z wokalem oraz zastosuj moje powyższe sugestie. Może uda Ci się usłyszeć to o czym napisałem powyżej....
 
Do góry