Jaki amplituner do Heco Music Style 900

tomdro666

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników forum, jaki amplituner byście polecili w cenie ok.2500zł do kolumn Heco Music Style 900? Muzyka: od metalu np. Metallica do spokojniejszych dźwięków np. Schiller.
Przeznaczenie 60/40 (muzyka /filmy). W chwili obecnej będzie to grało w stereo ale dobrze żeby była możliwość późniejszej rozbudowy zestawu. Fajnie jakby z USB można było odtwarzać muzykę.
Kiedyś miałem Onkyo 875 i grało to z Quadrall 210 (nie pamiętam oznaczenia) brzmienie mi odpowiadało
Tak na szybko znalazłem w podanej cenie:
1. Pioneer SC-LX75
2. Onkyo 808, 809, 818, 1008
3. Marantz 5009, 5010
4. Denon AVR-X4000

Dziękuję za wszelkie rady i sugestie
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Amplitunery które wymieniłeś są w podobnej cenie ale grają różnie. Musisz wiedzieć w jakiej barwie dźwięk Ci się bardziej podoba.
Czy lubisz ocieplony dźwięk, wyeksponowane skraje pasm czy bardziej stonowany...?
 

tomdro666

New member
Nie mam możliwość aby udać się ze swoimi kolumnami na odsłuch:-(
Pozostaje mi kupowanie w "ciemno".
Zależy mi aby było wszystko dobrze słyszalne i czysto (góra, środek, dół) ale bez żadnego eksponowania poszczególnych części.
Dawno temu i długo miałem amplituner Sony + Tonsil ,potem była przesiadka na Onkyo 875 + Quadrall. Z różnych względów musiałem sprzedać tamten zestaw i teraz na nowo coś chcę sobie skompletować.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ze sprzętów które kiedyś słuchałeś moim zdaniem poszedłbym w onkyo lub pioneer. Marantz i denon grają podobnie ale nie tak ocieplonym i stonowanym dźwiękiem jak ww....w denonie może być dla Ciebie za jasno...
 

tomdro666

New member
To z tych modeli Onkyo które są warte polecenia? Znalazłem jeszcze Onkyo 737.
808 1500zł
809 1250zł
818 2000zł
1008 2200zł
737 2400zł z gwarancją

Pioner SC-LX75 2500zł
Denon 2350zł z gwarancją

Jeżeli cena Onkyo 809 jest najniższa to czy warto dopłacać do wymienionych pozostałych modeli?
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Kolego, jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. Też zastanawiałem się na kolumnami Heco. Słuchałem ich z Marantzem, ale brakowało mi pazura w nim. Ostatecznie zdecydowałem się na Onkyo tylko model RZ-800. Ale nie wiem czy takie zestawienie przypadnie Ci do gustu bo dźwięk (przynajmniej w/g mnie) będzie szczegółowy, analityczny.
 

tomdro666

New member
Kolego, jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. Też zastanawiałem się na kolumnami Heco. Słuchałem ich z Marantzem, ale brakowało mi pazura w nim. Ostatecznie zdecydowałem się na Onkyo tylko model RZ-800. Ale nie wiem czy takie zestawienie przypadnie Ci do gustu bo dźwięk (przynajmniej w/g mnie) będzie szczegółowy, analityczny.

Niestety ten model przekracza mój budżet.
Powiedzmy, że na placu boju zostały Onkyo i ten Pioneer.
Jak te starsza seria Onkyo 809, 818 ma się do tych nowszych 646, 656, 737 , pod względem brzmienia, niezawodności itp.
Za nowszą serią przemawia na pewno gwarancja i te wszystkie dodatki.
Czy używany Pioneer SC-LX75 można porównywać do np Onkyo 646, czy to zupełnie inna liga?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Niestety ten model przekracza mój budżet.
Powiedzmy, że na placu boju zostały Onkyo i ten Pioneer.
Jak te starsza seria Onkyo 809, 818 ma się do tych nowszych 646, 656, 737 , pod względem brzmienia, niezawodności itp.
Za nowszą serią przemawia na pewno gwarancja i te wszystkie dodatki.
Czy używany Pioneer SC-LX75 można porównywać do np Onkyo 646, czy to zupełnie inna liga?

z Onkyo bierz 818 jeśli masz możliwość

Pioneer LX75 to inna liga niż Onkyo 6.. ,kto wie czy nie lepszy od Onkyo 8.. , ale musiałbyś posłuchać

mi brzmienie Onkyo bardzo się podoba , mam 609 , kuzyn 828 , jest różnica i to spora na korzyść wyższego modelu
 

tomdro666

New member
Na tą chwilę tak, kontaktujemy się:)

Sprzęcik już dotarł. Zapakowany był jak na wojnę:) Świetny kontakt ze sprzedawcą (WIELKIE DZIĘKI).
Uśmiech z twarzy nie schodzi. Dziękuję wszystkim za cenne rady i polecenie tego sprzęciku
 

Attachments

  • 20160721_191103.jpg
    20160721_191103.jpg
    167,6 KB · Wyś: 129
Do góry