Jaki amplituner do głośników KLIPSCH Synergy F3?

HILUX

New member
W instrukcji do F3 są podane odległości ustawienia kolumn i wynoszą;
Odległość między kolumnami od 180 do 450 cm
Odległość słuchacza do kolumn od 180 do 450 cm

Kolumny te mają bass reflex z przodu, wiec odległość od ścian jest mniej ważna, choć moim zdaniem, gdy stoją co najmniej 30 cm od ściany to grają lepiej.

ja w tej instrukcji widzę , że wartości te podane są dla "bookshelf speakers" :-?
 

HILUX

New member
ja mam kino domowe

F2 + C2 + B2 + S1 - w każdym z 5ciu pudełek była ta sama książeczka i ona dotyczy wszystkich kolumn ogólnie.

ale odległość podana jest tylko dla podstawkowych. pokazane jest ustawienie centralnego ... podpięcie kolumn kablami i rozstawienie kina ... w rozstwieniu kina podana jest odległośc około 180 - 450 między kolumnami ... a odległoś od słuchacza X=Y=Z które zależy od rozstawu ( kąt 22-25 stopni )

jaką dostałeś ?
 

Pierek

New member
Klipsch F3 nie są warte swojej ceny . Ładnie wyglądają i są Wielkie nic po za tym . Cantony za 1299 zł 3 razy mniejsze grały znacznie lepiej .
 

Kuman

New member
Gusta i guściki

Klipsch F3 nie są warte swojej ceny . Ładnie wyglądają i są Wielkie nic po za tym . Cantony za 1299 zł 3 razy mniejsze grały znacznie lepiej .

Mi się F3 zupełnie nie podobają. Wcześniej miałem kilka modeli Paradigmów, Tannoyi i B&W i były ozdobą pokoju, Klipsche F3 zdecydowanie go szpecą, jednak po włączeniu muzyki u każdego następuje opad szczęki... Ze względu na estetykę zastanawiałem się nad RF-82, ale zwyciężyło brzmienie, a moim zdaniem F3 biją RF-82 na głowę, lecz to tylko moje zdanie.

Ale to tylko świadczy o tym, że gusta estetyki wizualnej, jak i muzycznej znacznie się różnią, dlatego ZAWSZE należy odsłuchać gdzieś sprzętu, który mamy kupić. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia, co do tych kolumn jest podłączone, gdyż na przykład jakiś amplitunerek 300 watowy, który dobrze nakręci małe kolumienki, może zupełnie sobie nie poradzić z F3, zaś po podłączeniu tych samych kolumn do sprzętu odpowiednio wydajnego prądowo, proporcje jakości dźwięku mogą się odwrócić diametralnie...
 

Pierek

New member
Lepiej - znaczy miały więcej basu, grały klarowniej?

Przestrzen i scena dzwiękowa średnica i wysokie tony były zdecydowanie lepsze w cantonach . Najpierw usłyszałem klipsch-e powiedzialem do gością (pracownika sklepu) ze grają nieźle zaproponowal mi ze podepnie cantony takie białe nie wiem co to za model dokładnie i wtedy szczena mi opadła .
 

killpit

New member
Białe to seria karat chyba z cena ci sie cos pomieszało.Pamietaj że Canton jest cholernie ostry chodzi mi o dzwięk.Graja szczegółowo ale bardzo ostro podobnie do JBLa a Klipsch za to fajny miękki basik i świetna przestrzeń.Tak w skrócie można opisać.
 
Do góry