Jaki amplituner do 2 tysięcy?

Szkaradnik

New member
Witam, poszukuje amplitunera KD w takim właśnie budżecie. Do tej pory byłem pewien że kupię sprzęt firmy Yamaha, dokładnie model RX-V575, ale dostrzegłem że chyba jednak odstaje troszkę od konkurencji jak na przykład TX-NR626 czy coś od Denona.

Jeszcze kilka informacji:
Pokój około 17m, ampli będzie na biurku i głośniki blisko. Podłączony do PC, PS3 może PS4 w przyszłości. Jak również DVD49 od HK. Filmy i gry to jakieś 80 do 90%, czasami zdarzy się muzyka ale do tego mam inny zestaw. Oprócz dobrej jakości potrzebuje również funkcji sieciowych. itd. Czy to prawda że do tego Onkyo można podpiąć gramofon analogowy?


Głośniki również muszę jeszcze wybrać, mogą być na początek kolumny może być zestaw 5.0 a może być od razu 5.1
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a niby czemu odstaje?. to lepiej zainwestować w 673. Onkyo nie jest złe, ale okrojone względem wcześniejszych modeli. Yamaha ma trochę lepsze stereo od onkyo. Denon z nich najlepiej wypada w stereo. Skoro to ma być głównie do KD to lepiej pomyśleć nad lepszym wyposażeniem i nad możliwościami jakie daje w KD:)
 

Szkaradnik

New member
Na przykład na jakimś forum znawcy twierdzą że Yamaha ma znacznie za małą moc (i faktycznie sporo mniejsza w porównaniu z Onkyo) tyle że ja np jakoś bardzo głośno czy z dużą ilością bassów nie będę słuchał więc nie wiem czy ma to znaczenie.

Czyli w stereo: 1. Denon, 2. Yamaha, 3. Onkyo Pytam bo może faktycznie się przyda.
A jeżeli Denon to który? I jak np wyglada kwestia wifi blutooth czy komunikacji przez aplikację z androidem (galaxy s 3, xperia z1)? A jakiś HK w podobnym budżecie? Może coś jeszcze innego?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
co do mocy. Była już o tym gadka na forum. Teraz już nie jest tak że jak duży zasilacz to gra to znacznie lepiej głównie w stereo. Onkyo potrafi mieć prawie dwa razy mocniejszy zasilacz a gra w stereo dość słabo a w kinie wypada tak samo jak konkurencja. Marantz slim ma mały zasilacz a potrafi kopnąć ładnie:). Co do komunikacji sieciowej. To wszystkie nowe to posiadają i działa to bardzo dobrze. Ja komunikuje się z yamahą za pomocą serviio na PC i za pomocą xperi:). Z denona może x1000, ale jak dla mnie jest strasznie ubogi:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za 2200zł można kupić Yamahę 773. Jest dobrze wyposażona i oferuję bardzo dobry dźwięk w 5.1. Jeśli chciałbyś Denona to zerknij na X2000.
 

Szkaradnik

New member
Identyczny poziom cenowy prezentuje Denon AVR-X2000, Yamaha RX-V675, Yamaha RX-V773 oraz Onkyo TX-NR626. Pytanie teraz co wziąć, normalnie zgłupiałem szczerze wam powiem. 7.1 nie będę korzystał, ale np bi amping czy strefa B już mogłyby się przydać. Żadna to jednak konieczność, 5.1 spokojnie wystarczy.

A nie lepiej wziąć amplituner za 1.5k jak np X1000 czy RX-V575 (jakieś Onkyo do porównania?) i do tego lepsze głośniki? Do tych droższych ampli (2.2k) to stać mnie jedynie na coś pokroju Jamo S606.

Onkyo ma dodatkowo Spotify tylko nie wiem na czym to polega oraz możliwość podłączenia gramofonu analogowego z tego co zrozumiałem. Chętnie bym skorzystał. :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no w takim przypadku na pewno przydadzą się lepsze kolumny niż ampli. Moim zdaniem trochę szkoda wyżej wymienionych ampli do Jamo:). Jednak te wyższe modele ampli dają znacznie lepsze wyposażenie co z czasem może być bardzo przydatne. Warto pomyśleć przyszłościowo i się nad tym zastanowić. Zawsze można kupić lepszy ampli, następnie tylko fronty znacznie lepsze od Jamo a resztę skompletować z czasem na pewno będzie lepszy efekt pod każdym względem i sprzęt bardziej przyszłościowy:)
 
ja osobiscie nei zamawialbym z tego sklepu, jak dobrze kojarze czesto maja sptrzet z zagraniczna gwarancja, czyli zdarza sie ze serwis w polsce odpada a jedynie zostaje opcja wyslania sprzetu do sklepu i oni bawia sie z gwarancja
 

Szkaradnik

New member
Zanim kupię to jeszcze dokładnie przyjże się sklepom, o to obawy nie ma. Ten podałem jedynie przykładowo. Poza tym jeszcze mi się sprzęt muzyczny nigdy na szczęście nie popsuł, a jak padnie to i tak sklep ma określony czas na realizacje gwarancji - ich problem.


=========

Pojawiły się jeszcze inne niespodziewane wydatki, i chyba będzie mnie jedynie stać na ampli pokroju X1000 + Jamo. Czy da się lepiej złożyć zestaw z takiej (niskiej) półki?
 

Szkaradnik

New member
No tak, już wiem co mogę wziąć. Wybór jest spory, ale decyzja bardzo trudna. najgorzej że nie mam gdzie przesłuchać różnych konfiguracji. Nowe ampli harmana są bez funkcji sieciowych?
 

Szkaradnik

New member
Jak już wspomniałem tam nie będę zamawiał. Albo u Ciebie blackninja albo w lokalnym muzycznym.

Wszystkie nowe maja LAN.
No okej, a takie funkcje jak współpraca z Androidem przez aplikacje, airplay, radia internetowe itd?
Widzę że Harman ma aplikację ale wyglądała słabo. Denona czy Yamahy lepiej. Ale wiadomo - głównie ma grać. Zdecydowałem że jednak najpierw posłucham i nic w ciemno nie kupię.
 
Do góry