Jaki amplituner do 1500 zł.

boguslavski

New member
Witam.

Drodzy forumowicze jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o sprzęt av dlatego proszę o wyrozumiałość i potraktowanie mnie nie jako ulgowo. Liczę na wasze doświadczenie i wierzę, że pomożecie mi dokonać słusznego wyboru.
Ostatnio dokonałem właściwie przypadkowego zakupu, bo nieplanowanego, subwoofera yamaha ns sw-700. Teraz kwestia jest taka, że musiałbym to do czegoś podłączyć. Nie mam pojęcia zupełnie co wybrać i czym się kierować dokonując wyboru.
Może sprecyzują tylko jakiej muzyki słucham, jest to głównie muzyka elektroniczna z gatunków trance, house, chiil out.
Dodatkowo cały zestaw chcę podłączyć do komputera z kartą sound blaster x-fi HD.
Proszę o wasze propozycję amplitunera do 1500zł.
 

boguslavski

New member
W większości chciałbym słuchać muzyki. Kinomaniakiem nie jestem i w tym celu sprzęt byłby używany sporadycznie. Jeżeli chodzi o kolumny są one również przeze mnie do kupienia. tak jak wspomniałem sprzęt kompletuję trochę przez przypadek. Chętnie przeczytam również o kolumnach jeśli możecie polecić coś miłego. I jak dla mnie cały zestaw może być zestawem 2.1.
 

boguslavski

New member
Posprawdzałem, poczytałem, dopytywałem w sklepie na czym rzecz polega.
I chyba inaczej powinienem sformułować temat tego wątku.

A mianowicie jaki amplituner i kolumny? Amplituner do 1500 zł,kolumny również 1,5 tys.

Z tego co się dowiedziałem to ten mój subwoofer to jest mało istotny w tym kompletowaniu. jest i już.do niego ma popłynąć sygnał dźwiękowy i on zagra.

Sprawdzałem 3 ww ampy. I z tego co ja rozumiem to przede wszystkim różnią się ilością kanałów,mocą na kanał i liczbą dekoderów. onkyo i hk to 7.1 a pioneer to 5.1.
Ilość kanałów jest istotna dla osób,które chcą budować kino domowe a jak dla mnie nie jest to raczej ważne. Poprawcie mnie jeśli się mylę i nakierujcie na właściwą drogę.
Przypominam, że u mnie w 90% będzie odtwarzana muzyka.
Nie wspominałem o tym wcześniej, pokój mój ma 20m2.

Jakie modele kolumn polecilibyście? ja zaproponuje nieco do kompletu yamaha ns555. Nadadzą się?
 

killpit

New member
Jak chcesz 2.1 to najlepiej kup wzmaka i po sprawie zagra zawsze lepiej niż ampli.
Nad,CA,Advance w tym kierunku idz chłopie i podaruj sobie suba a zainwestuj w lepsze głośniki.
 
Do góry