Jaki Amplituner?? Denon vs HK vs Pioneer

Mad_MAX

New member
Witam wszystkich

Jestem w trakcie zakupu jakiegos amplitunerka i sam juz nie wiem co wybrac , hehe to samo bylo z TV w koncu kupilem Pionka 5090 :p Ale do rzeczy , chce na apmplika wydac nie wiecej jak 2500zl. Wyszukalem takie :

* DENON AVR-1909
* HK AVR-347
* Pioneer VSX-918S

Ktory z nich bedzie najlepszy , ewentualnie jaki inny polecacie w takiej kwocie , oczywiscie moze byc tansze cos :)

Do amplitunera bedzie podlaczone : odtwarzacz BD , DVD , ten TV pioneera no i oczywiscie jakies glosniki , zastanawiam sie nad glosnikami LOGITECH 5500 , co o nich sadzicie ?? http://allegro.pl/item593968764_logitech_z_5500_dd_thx_505w_odpinane_kable_salon.html

Pozdrawiam
 

Mike_D

New member
Jeśli chodzi o Pioneera to do 2500 zł powinieneś znaleźć gdzieś VSX-1018 Pioneera, dużo lepszy niż 918. Te głośniczki sobie daruj, kupujesz solidny ampli więc po co Ci sprzęt napędzany własnym wzmacniaczem? Poszukaj lepiej zestawu "dużych" kolumn dedykowanych do kina. Pozostałe podane przez Ciebie ampli (ponoć) grają lepiej, ale to już sam musiałbyś posłuchać.

Z dodatkowych plusów - ampli i plazmę Pionka możesz podłaczyć Kuro linkiem, dzięki temu np. jednym przyciskiem właczasz i wyłączasz oba urządzenia - fajny bajer :). Jeśli DVD i BD masz również Pioneera - to tak samo :)
 

Mad_MAX

New member
Hmmm moze sie zdecyduje na tego 1018 bo widze , ze calkiem zacny sprzecik.

A co do glosnikow , kurcze kolega ma ten zestawik i powiem , ze graja naprawde bardzo dobrze , czy to film , czy muzyka, dosyc mocno sie nad nimi zastanawiam , tylko wlasnie jak kwestia podlaczenia ich pod amlika i zasilanie ich przez amplituner ?
 

yarson

New member
Jeśli chodzi o kolumny to za tą cenę kupisz napewno duzo lepsze, wcześniej jak te logi stały poniżej 1 k zł jeszcze w miarę sie opłacało, ale teraz już wogóle.
Co do ampli i kolumn podaj jaka wielkość pokoju, czego słuchasz, czy oglądasz itd...
 

Mad_MAX

New member
Salon polaczony z kuchnia , jak wydzielic tylko obszar "roboczy" to bedzie ok. 20-25m . Co do sluchania , to ogolnie wszystkiego po trochu , filmy BD , filmy Divx , muzyka CD , mp3 itp. nie zaden audio fil :p

Jeszcze co do tych Logitechow ja je mam za 1050zl , wiec chyba dobra cena:)

A w tej cenie ciezko znalezc cos 5.1 porzadnego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yarson

New member
Mad_MAX napisał:
Jeszcze co do tych Logitechow ja je mam za 1050zl , wiec chyba dobra cena:)

A w tej cenie ciezko znalezc cos 5.1 porzadnego.
chopie wejdź do tego działu http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=17 i poszukaj sobie co ludzie radzą za kolumny, oczywiście odsłuchac bedziesz musiał...

a tak btw to do 1,5 k + 2,5 k za ampli czyli razem 4 k zł kupisz coś porządniejszego, nawet z tym ampli co wymieniłeś wyżej, jest mnóstwo tematów w stylu
"co do 1500 zł ?" lub "jakie kolumny do pokoju 25 m2"...
 

bob1969

Member
Bez reklam
Do porządnego w sumie amplitunera jaki chcesz kupić podłączać takie zabawki jak te Logitechy to profanacja. Weź i na początek kup za tego tysiąca dwie porządne kolumny na przody do stereo. Z nastepnej wypłaty odłóż na centralny ... itd.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o amplituner to z tych trzech wybrał bym HK AVR 255 ;) 347ka jet troszkę starsza i nie posiada paru funkcji np skalowania do obrazu 1080 (nax do 720), nie ma procesorów dźwięku HD ( dla blue ray i HD DVD). Ale oczywiście nie znaczy to że nie warto. Denon to też dobry wybór. Mam 255 i gra rewelacyjnie z zestawem Jamo.
Co do głośników to, logitechy Z5500 (które posiadałem), to nie tylko głośniki, ale również wzmacniacz i procesory dźwięku DTS i Dolby Digital dlatego że są to głośniki komputerowe. Nie potrzeba do nich amplitunera wystarczy się wpiąć z DVD optycznym lub koncentrycznym przewodem cyfrowym (a takie wejścia międy innymi ten sprzęt posiada) i już będzie grało, zaznaczam, że głośno grało. W sumie można podłączyć 5 źródeł dźwięku w tym dwa cyfrowe jw. Oczywiście dźwiękiem nie podchodzi dobremu zestawowi kina domowego ale do kompa to rewelacja. Konfiguracja tego sprzętu z amplitunerem to pomyłka.
Jeśli kupujesz amlituner za 2500 to niestety ale cena głośników też powinna oscylować w tych granicach ( a i tak musisz dobrze się zastanowić bo w tej cenie można oczywiście kupić zestaw kolumn nie dorównujących amplitunerowi). Kupując zestaw kolumn za 1000zł kup sobie amplituner w okolicach tej ceny, lepszy nie wiele pomoże. Oczywiście nie chcę generalizować, bo różnie jest ze sprzętem, ale to bardzo dobre podejście przy zakupie kina domowego + oczywiście dobre rozeznanie w opiniach i testach + odsłuch sprzetu.
 

Mad_MAX

New member
Kurde to juz sam nie wiem co mam zrobic :(

Dziekuje serdecznie za szczere odpowiedzi :)

Amplik to chyba bedzie ten pioneer 1018 , glosniki musze kupic cale czyli 5.1 to max 2 tysiace wobec tego jesli te 5500 sie nie nadaja :(

A chcialem kupic jakies male dobre :p
 

Mike_D

New member
Heh, w kwestii dźwięku małe niestety rzadko znaczy dobre ;).

Może spróbuj Jamo 606? Komplet 5.0 kupisz za 1750, wyglądają dobrze (jeśli wygląd ma dla Ciebie znaczenie) no i nieźle grają.

Niestety z subem będzie Ci cięzko się zmieścić w budżecie - ale zawsze możesz dokupić go później. Jeśli kupiłeś Kuro 50" to raczej finansowo powinieneś dac radę ;)
 

Mad_MAX

New member
Dziekuje za porady panowie :) Glosniki juz wybrane HK HKTS 11 :)

Natomiast wracam do kwestii amplika , ze tak powiem , osoba zwiazana troche z hi-fi odradzila mi amplika Pioneera 918 , ze niby slabo przenosi basy itp itd, ze wogole kiepski ten amplik i poradzila kupic , ktorys z tych , co o tym sadzicie ??

* DENON 1909
* Onkyo 605
* Onkyo 606
* HK 255

Chcialbym juz dzisiaj kupic :)

Z gory dziekuje za pomoc.
 

yarson

New member
Mad_MAX napisał:
Chcialbym juz dzisiaj kupic :)

No pośpiech tutaj akurat nie jest wskazany...
Co do ampli ktoś moze ci którys doradzi, ale ogólnie każdy ampli trochę inaczej zagra z danym zestawem głośników i odwotnie...
 

Rejter

New member
Z głosnikami to zrobiłes błąd jak możesz to anuluj transakcje. Propouje to onkyo 605 jesli masz plazme HD Ready lub 606 jak masz Full HD /ja na allegro kupiłem za 1200pl/ i zestaw KODA HARMONY K-5200 + SW-5200 /kupilem za 2600pln/ Tutaj masz link do recenzji

http://www.polpak.com.pl/public/files/reviews/2008-04HFM_04.2008_KODA_HARMONY_K5200+SW5200.pdf

Sam sub ma 27 kg. Uwierz duży może wiecej :krol: .


ps. W/w zestaw mam w sypialni. Główne KD mam denona 4308A z B&W 704 wiec mam porównanie.Ten zestawik dobrze gra jak na wydane pieniądze. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
yarson napisał:
No jak dla Ciebie 2700 to jest około to moze i taaak...

Nie znam aktualnych cen. Pare tygodni temu kupowaliśmy z szwagrem ten zestaw w mediacentrum w Wa-wie z gwarancja Horna za 2 tys zł (bez 2 zł) ...
 
Do góry