Jaki amplituner 5.1 kina domowego do 1000zł

axl2

Member
Cześć,

Z góry sorry za odwiecznie wałkowany temat "za ile" ale niestety za duży wybór nawet jak do kwoty 1000zł. Obecnie korzystałem z onkyo tx-nr525 i byłem dość zadowolony jednak wyzionął ducha. Moje preferencję to 70% kino 30% muzyka: electro, rock. Sprzęt podpięty będzie pod Jamo S606 z subem Jamo sub210. Nie wiem czy pójść w coś starszego ale sprawdzonego czy nowego jednak za tą kwotę mocno ograniczonego?
Myślę odskoczyć od onkyo aby pobawić się czymś innym. Harmana kiedyś miałem i raczej w tym przedziale cenowym nic fajnego nie ma. Zależy mi na DLNA i fajny OSD do radia internetowego. TV Philips PUS6703 z HDR 4K i tu właśnie nie wiem czy nie lepiej coś nowszego żeby było scalowanie HDR, 4K czy to po po prostu pic na wodę?. Wstępnie planowałem jakiegoś denon

Póki co wytypowałem:
1) Yamaha MusicCast HTR-4071
2) DENON AVR-3808
3) PIONEER VSX-2020

Dzięki za pomoc :bober:
 

wysio

Member
Bez reklam
Też miałem ten sam ampli i szlak go strzelił - a raczej piorun w dekoder, który spalił płytkę HDMI. A u Ciebie co się stało? Mi bardzo zależało na funkcjach sieciowych, typu obsługa nie tylko Spotify, ale też Dezeer, gdzie jest jakość hi-fi, czy Tidal, do tego bluetooth. Jako że też lubię oglądać filmy w systemie kina domowego, zakupiłem również Onkyo 696 i w kinie jest petarda. Funkcje sieciowe również spełniają wszelkie moje oczekiwania. Niestety, ale nic w podobnej cenie nie da takiej dynamiki dźwięku w filmach, jak Onkyo. Lepsze wyjście to Marantz, do którego niestety trochę trzeba by dołożyć - na co niestety nie mogłem sobie pozwolić.
Ps. Również mam kolumny Jamo.
 

axl2

Member
U mnie niefortunnie żona zalała woda przy podlewaniu kwiatków :) co zrobić. Czyli mówisz żeby nie iść w Denona czy Yamahe? Widzisz jakaś różnicę między onkyo 525 a 696 w jakości? Wygląd ten sam i myślałem że przy okazji odświeżę design ale jak twierdzisz że nie warto

Też miałem ten sam ampli i szlak go strzelił - a raczej piorun w dekoder, który spalił płytkę HDMI. A u Ciebie co się stało? Mi bardzo zależało na funkcjach sieciowych, typu obsługa nie tylko Spotify, ale też Dezeer, gdzie jest jakość hi-fi, czy Tidal, do tego bluetooth. Jako że też lubię oglądać filmy w systemie kina domowego, zakupiłem również Onkyo 696 i w kinie jest petarda. Funkcje sieciowe również spełniają wszelkie moje oczekiwania. Niestety, ale nic w podobnej cenie nie da takiej dynamiki dźwięku w filmach, jak Onkyo. Lepsze wyjście to Marantz, do którego niestety trochę trzeba by dołożyć - na co niestety nie mogłem sobie pozwolić.
Ps. Również mam kolumny Jamo.
 

wysio

Member
Bez reklam
U mnie niefortunnie żona zalała woda przy podlewaniu kwiatków :) co zrobić. Czyli mówisz żeby nie iść w Denona czy Yamahe? Widzisz jakaś różnicę między onkyo 525 a 696 w jakości? Wygląd ten sam i myślałem że przy okazji odświeżę design ale jak twierdzisz że nie warto


Różnica jest w kinie, ale ogólnie dużego progresu nie zauważyłem. Ogólnie 696 nie gra jakoś dużo lepiej od 525. Różnice są głównie gdzie indziej. Wygląd niby podobny, jednak na plus. Ale w tej cenie w kinie nic nie zagra lepiej. No ale Ty chcesz wydać 1000zł, to dużo mniejszy budżet.
 
Ostatnia edycja:

axl2

Member
Z wyglądem to pomyliłem model - 696 jak dla mnie jest świetny ale po za budżetem niestety

Różnica jest w kinie, ale ogólnie dużego progresu nie zauważyłem. Ogólnie 696 nie gra jakoś dużo lepiej od 525. Różnice są głównie gdzie indziej. Wygląd niby podobny, jednak na plus. Ale w tej cenie w kinie nic nie zagra lepiej. No ale Ty chcesz wydać 1000zł, to dużo mniejszy budżet.
 

axl2

Member
A jak by odejść od DLNA na rzecz czegoś budżetowego ale nowego? :

1) YAMAHA RX-V385
2) Sony STR-DH590
3) ONKYO TX-SR393 bądź 444

Mam jeszcze na oku starszy model posiadający wszystko prócz skalowania 4K - Denon AVR-2312. Z tego co wyczytałem z tych trzech powyżej SONY detronizuje pozostałych więc rozmyślam nad SONY albo DENONem
 

axl2

Member
Zawężam pole do:

1) Sony STR-DH590
2) Yamaha RX-V673
3) DENON AVR-X1300W

Dajcie znać w co się strzelić bo dzisiaj chciałbym dokonać zakupu. Jak nie pyknie zawsze można sprzedać :razz:


A jak by odejść od DLNA na rzecz czegoś budżetowego ale nowego? :

1) YAMAHA RX-V385
2) Sony STR-DH590
3) ONKYO TX-SR393 bądź 444

Mam jeszcze na oku starszy model posiadający wszystko prócz skalowania 4K - Denon AVR-2312. Z tego co wyczytałem z tych trzech powyżej SONY detronizuje pozostałych więc rozmyślam nad SONY albo DENONem
 

axl2

Member
W ostateczności zdecydowałem się na Yamaha RX-V673 i nie żałuję. Nie będę sadził kitów z racji że już go kupiłem jaki to on nie jest wspaniały ale porównując do onkyo 525 w kinie na moje ucho jest dużo lepszy. Dźwięk się lepiej roznosi w 5.1 - lepsze efekty które przypuszczam są spowodowane inny systemem kompresji danych. W stereo jeszcze nie miałem okazji przetestować więc nie osądzam
 
Do góry