Jaki ampli + kolumny około 4tyś.

AKURAT

New member
nie sadze zeby sprzedawca cos majstrował :D prędzej by majstrował przy HK bo drożej sprzeda :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zalezy od indywidualnego słuchu i potrzeb. Nie napisales do czego chcesz je wykorzystac, do kina, do muzyki, do streo? MIalem na mysli Klipsche seria F. RF-y są zauwazalnie lepsze od F-ów, ale charekterem nadal zblizone. Ogólnie robią duzo hałasu a mało melodi. Do kina nadadzą się, ale muzycznie mogą męczyc, choć nie tak jak nizsza seria F. Ja jakoś nie czuje się na siłach by dyskutować o tym modelu, dlatogo nie chcę Cie wprowadzić w błąd. Ja napisze tak, inni inaczej, a Ty będziesz miał jeszcze inne zdanie. Odsłuch i sprawa załatwiona. POczekaj na opinie innych, to tylko moje zdanie i wrażenia. Mnie ich temperament nie przekonuje. Z resztą poszperaj troche na forum. O RF było już trochę. Poza tm trzeba na nie miec troche miejsca, bo są dość głębokie i jednak droższe od F-ów. MOże za tą kasę warto przyjrzeć się innym modelom?
 
Ostatnia edycja:

Przemek_211

New member
Jeżeli tak to jakim ??:) ja chcę skompletować zestaw 5.1. Narazie śmigałyby jako stereo. Będę je wykorzystywał do filmów i muzyki oraz xboxa w sumie wszystkiego po trochu :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie chcę dokładnie propnować konkretnych modeli, bo zachwilę zjędzą mnie przeciwnicy, itd. Ja natomiast jestem zakochany w brzmieniu MOnitor Audio BX6, Seria RX jest wyraźnie droższa, ale różnica w brzmieniu już nie tak oczywista, więc ja bym nie przepłacał. Dali też grają bardzo poprawnie, a są sporo tańsze. Mi modele firmy JBL i KLipsch, a już tym bardziej JAmo w ogole nie podchodzą, zarówno starsze jak i nowsze modele, serii. Wg mnie całkiem przyzwoicie, a nie z najdroższych grają Kefy C7, iQ (już droższe) czy nowa seria Q. Jak Cie Stać to szalej od razu na BOwers & Wilkins, nawet najprostsza seri warta uwagi. Generalnie Zdecydowanie wolę brzmienie firm brytyjskich i skandynawskich niż niemieckich lub amerykanskich, Choć Cantony GLE czy Chrono wydają mi się również przyzwoite muzycznie.

Tak więc jest w czym wybierać, zarówno muzycznie jak i wyglądem, bo kazda kolumna nie dość, że gra inaczej to też zupełnie inaczej wygląda.
 

GregJamal

New member
Witam, mam pytanie tzn prosze o podpowiedz, zamierzam kupic amplituner i jestem zielony w tej kategorii, nigdy nie mialem do czynienia z takim sprzetem ale od jakiegos czasu zaczalem ogladac b duzo filmow i chcialbym to robic z dobrym dzwiekiem, czasem pogram na xbox360 , czesciej slucham muzyki ale z neta , moze jak juz bede mial lepszy sprzet to i moze jakis koncert wpadnie lub orginalne CD. Budzet nie mam za wysoki, mieszkam w pokoju ok 15m2. Rozwazalem zakup nastepujacych modeli: Onkyo 509 (czytalem ze lepiej 609), denon 1911, harman kardon 160, marantz 1601 ale troche za drogi. Obserwuje glownie sklep Amazon.com poniewaz wysylka bedzie za granice. NIestety nie mam mozliwosci odsluchu. Chcialbym zeby ampli posiadal wejscie USB. NIe jestem audiofilem i pewnie obojetnie co bym nie kupil to bedzie fajnie gralo w porownaniu do glosniczkow komputerowym 2.1 . Takze glosniki nie mam wyszukane tzn mysle o Jamo A102 HCS6 5.1.
Dzieki za ewentualna pomoc, pozdr
 

jfkjfk

New member
Witam

Czy do pomieszczenia ok. 18m2 i muzyki typu Armin van Buuren, tiesto i w sumie coś dyskotekowego się nadaje? Filmy (TV) i muza tak 55% do 45% będą się nadawać?

Jaki wybrać Ampli. Onkyo 509 czy może coś z Yamahy typu model 571 bądź Pioneer VSX-821
 

approx

New member
ja dzisiaj byłem w Rybniku na odsłuchu w firmie Univex słuchałem Onkyo 608 w zestawie z KEF nie pamiętam modelu ale para kosztuje 1500zł i zestaw yamaha RX-V671 z Monitor audio BX-5 2150zł i BX-6 3000zł i powiem ze rewelacja jeśli chodzi o firmę MA wiec zgodzę się z "krzysztofaudio" ze Monitor naprawdę dobrze gra i praktycznie jestem zdecydowany na taki zestaw z Yamahą i do tego 5 lat gwarancji. Ja szukam sprzetu do 6000 tysi i ten chyba jest odpowiedni dla mnie
 
Do góry