Jaki ampli + kolumny około 4tyś.

AKURAT

New member
Cześć,

jestem zainteresowany zakupem sprzętu grającego.
Na razie będą to głośnikami + amplituner (w późniejszym czasie blu-ray player)
Wymiary pokoju jakie posiadam to 3x4m, wysokość 2,7m.
Sprzęt będzie podłączony pod dekoder telewizji "n", używany w proporcjach 60/40 (muzyka/filmy).
Co możecie polecić w przedziale cenowym około 4tyś.


Dzięki za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będziesz miał dobry zestaw jak na takie warunki.
Harman AVR 255 + Dali Concept
Denon 1912 + Quadral Quintas
Onkyo 609 + Jamo 608
 

AKURAT

New member
a ktory z tych zestawów najlepszy do odsłuchu muzyki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AKURAT

New member
ja znów czytałem ze hk średnio wypadają np. porównując onkyo 609
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W muzyce? Najlepiej posłuchaj. Z tych propzycji najbardzie muzykalne kolumny to Dali najbardziej muzyklany ampli to Harman.
My tylko proponujemy co słuchalismy, i co nam si podoba, to tylko nasze opinie. To Tobie ma sie podobac, jednak 90% ludzi po propzycjach okazuje sie ze ma dobry słuch ;)
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
Ja moge polecić sprzet jaki sam posiadam (patrz podpis) ale jak koledzy piszą wyżej lepiej samemu odsłuchać. Ja kupiłem ten zestaw głównie z myslą o muzyce i jstem bardzo zadowolony :)
 

AKURAT

New member
jeszcze znalazłem takie propozycje:

1. Denon AVR-1911 + Wharfedale Diamond 10.5 / 10.0 / 10.CC
2. Yamaha RX-V671 + Dali Concept 6 / 1 / C (kolor wiśnia)
3. Pioneer VSX-920 + BDP-330 + Jamo S606 HCS3
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KADET, Nie mam sklepu. Jestem zwyklym uzytkownikiem, ktory ma znajomych, ktory duzo słuchał i słucha, chodzil na odsluchy, i ktory ma sluch po szkole muzycznej. Z reszta to zaden argument. Na prawde wystarczy posluchac.
AKURAT, Wharfedale i Jamo to nienajlepszy strzał. Oproz Dali godne uwagi Kef C5, C7 oraz Monitor Audio.
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
jeszcze znalazłem takie propozycje:

1. Denon AVR-1911 + Wharfedale Diamond 10.5 / 10.0 / 10.CC
2. Yamaha RX-V671 + Dali Concept 6 / 1 / C (kolor wiśnia)
3. Pioneer VSX-920 + BDP-330 + Jamo S606 HCS3

Pionka odstaw, również brałem go pod uwagę..po tym jak ja zkaupiłem swój sprzet to brat kupił Pionka z takimi kolumnami jak ja czyli jamo 608..i powiem Ci, że dziś nie żałuję, że z tych dwóch wybrałem właśnie Denka.
A jeśli chodzi o połączenie Denka z WD to słyszałem, że z 10.6 grają ładnie..
 

KaDet

New member
krzysztofradio - Oczywiście, że się z Tobą zgodzę ale jestem i zawsze byłem zdania, że najlepiej to mieć sprzęt przez jakiś czas żeby faktycznie go odsłuchać i przetestować natomiast wyrabianie sobie opinii po krótkich odsłuchach, często w idealnych ustawieniach, na wyselekcjonowanym materiale a niejednokrotnie w określonych pomieszczeniach lub też ustawionych pod konkretnego użytkownika lub z marnym materiałem do odsłuchu jest mało obiektywne. W takich sytuacjach można wyrobić sobie zupełnie odmienną od rzeczywistości opinię o danym sprzęcie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tymi sami argumentami, mi wystracza kilka minut by zdyskwalifiowac jakis sprzet. Natomiast na odsłuch zawsze chodze z własnym materiałem i zawsze słucham w trybie Pure Audio, odsłuchy trwają ok. godzinę, nie wiem czy to dla Ciebie krótko czy długo, dla mnie wystrczy, a dodatkowo mam znajmomych, wiec tam mam odsłuchy odpowiednio dłuższe. Istnieje jeszcze cos takiego jak wypozyczanie sprzetu do domu by sprawdzic jak zachowuje sie w okreslonych warunkach. Z takiej usługi tez korzystałem dwukrotnie. Ta cała zabawa zajęła mi prawie dwa lata, wiec wydaje mi się iz rzetelnie odrobiłem pracę domową. Czy Ty również, w takim stopniu?

Jednak wyszystko zalezy od kasy i indywidualnego słuchu. Ja nie bede polecal Jamo, Wharfedali, JBL czy Klipsch, natomiast z czystym sumieniem zarekomenduje Monitor Audio, Dali, Kef. Jesli podoba Ci sie brzmienie Wharfedale lub Jamo, nie ma sprawy.

PS. A Ty chcesz ze mną polemizować czy pomóc użytkownikowi AKURAT? Zaproponuj cos od siebie.

POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AKURAT

New member
byłem na odsłuchu, jeśli chodzi o głośniki to rewelka natomiast o ampli wyszedl słabiutko nawet w porównaniu z dużo tańszymi amplikami np. sr578
 

AKURAT

New member
tak, przełączając miedzy amplitunerami różnica na moje ucho byla znaczna!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi sie, ze sprzedawca cos majstrował, albo ze sie nie znam lub nie mam słuchu.
Ale, wazne bys Ty był zadowolny :)
POzdrawiam
 
Do góry