jaki Ampli do tych kolumn?

nightmanik

New member
Witam
stoje przed wyborem amplitunera. Chodzi mi o kwote do 2000zł. Gral będzie z następującymi kolumna, które już posiadam: fronty : Dali Zensor 1 ( w przyszłości zmiana na Zensor 5 lub 7) tył Roth Oli 1 , centralna Dali Zensor VOCAL , SUB Wharfedale SW 150.
Pokój ok 19 m2, Muzyka 35% Film 65%.. Miejsca na ampli jest mało bo wnęka jest wysoka na 18,5 cm , więc nie wiem jak będzie z wentylacją ( bo bokach jest ok.).
W oko wpadły mi nastpujące:
Marantz NR 1601
Marantz NR 1402
Yamaha RX 667
Yamaha RX 671
Yamaha RX 765
Denon 1612 lub 1911
Na obsłudze sieci za bardzo mi nie zależy, chodzi mi głównie o jakość dzwięku.
prosiłbym o pomoc który ampli najlepiej zgrałby się z tym zestawem
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli masz problem z wentylacją to podłącz w przyszłości kolumny w bi-ampingu. Ampli dużo mniej się grzeje, w sumie to jest tylko delikatnie ciepły.
 
Ostatnia edycja:

nightmanik

New member
dzieki za podpowiedzi:)
blackninja , jest jakas różnica miedzy marantzem 1602 a 1601 poza funkcjami sieciowymi? i czy ten marantz jest slabszy muzycznie od denona, onkyo i yamahy? Nie ukrywam że ta wersja slim znacznie ograniczylaby ten problem z wentylacja...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli masz malo miejsca na amp. to nie kupuj Harmana bo on sie grzeje dosc znaczaco. Mialem AVR 255 i po godzinie grania byl goracy, Teraz mam Denona i jest lekko cieply. Marantz gra bardziej dynamicznie i ostro w porownaniu do Denona o Harmanie nie wspomne bo on gra raczej cieplo i jest najbardziej muzykalny z amplitunerow kina domowego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1601/1602 podobne brzmieniowo, mocniejszy bas trochę w 1602, pisali coś o zmianie na lepszy zasilacza.
 
Do góry