Jaki amp Denon czy Onkyo?

gacekk

New member
Witam,
Zabrałem się za składanie pierwszego poważnego zestawu grającego do KD i słuchania muzyki, wcześniej miałem niezłą wieżę Technicsa. Mam dylemat przeglądałem sprzęt i zastanawiam się pomiędzy Denonem 1911 i 1910 oraz Onkyo pomiędzy 508 i 608 do tego głośniki F1 Kirscha albo JBL Balboa Pack. Czy zauważę różnicę pomiędzy tymi amplitunerami i czy są istotne różnice w funkcjach pomiędzy tymi urządzeniami, na tyle istotne, że warto dopłacić do droższych modeli, oraz którą firmę lepiej wybrać? Głównie używał będę sprzętu do oglądania TV z Vectry na dekoderze HD oraz słuchania stacji muzycznych z tego sprzętu, do czasu do czasu oglądał będę również filmy na BR.
 

hubuss1

New member
polecam Ci wybarc onkyo 608 plus zestaw kolumn Klipsch f1 a zresztą napisz jakie masz max. fundusze na zestaw kd
 

gacekk

New member
Myślałem o 3 tyś ale po rozpoznaniu na forum wyczytałem, że warto dołożyć jeszcze tysiąc i można mieć na prawdę ciekawszy system.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto dozbierać Onkyo 608 który z Klipschem
zagra z rewelacyjną dynamiką
Możesz też posłuchać Harmana 255, Marantz 1501 ,Pioneera 919
 

sooro

New member
Dobrze by było gdybyś też napisał jakie masz preferencje odnośnie muzyki, jaką muzykę lubisz, czy bardziej zależy Ci na szczegółowości dźwięku czy raczej żeby sprzęt miał dobrego kopa;) każdy ma trochę inny gust i jest wyczulony na coś innego przy słuchaniu muzyki:smile:
 

gacekk

New member
Dobrze by było gdybyś też napisał jakie masz preferencje odnośnie muzyki, jaką muzykę lubisz, czy bardziej zależy Ci na szczegółowości dźwięku czy raczej żeby sprzęt miał dobrego kopa;) każdy ma trochę inny gust i jest wyczulony na coś innego przy słuchaniu muzyki:smile:

Liczy się raczej czystość dźwięku lubię słuchać zarówno house jak i rock i słucham plików w jak najwyższej jakości. Nie będę na pewno słuchał tak, że ściany będą się trzęsły, bo sąsiedzi zapewne by mnie wyklęli, ale żadnego z tych dwóch rodzajów muzyki nie da słuchać się też cicho. Taki złoty środek.
 

gacekk

New member
Zacząłem się też zastanawiać jakie głośniki będą pasowały do takiej muzyki czy lepiej wybrać Klipscha F1 ew F2 czy może lepiej JBL Northridge Cinepack?
 

killpit

New member
Jeżeli lubisz dość metaliczny dzwięk to lepiej wez JBLa ale jeśli zależy tobie na b.dobrej szczegółowości i bardzo głębokim basie szczególnie przy cichym słuchaniu to Klipsch bedzie idealny wiem że ciężko jest opisać brzmienie ale wg mnie spokojniej trochę grają Klipsche.Co do elektroniki to bezapelacyjnie Onkyo 608. sprawdz specyfikacje one nie grają ja wiem ale same porównanie już daje do myślenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli chodzi o szczegółowość, o precyzję dźwięku subtelność to Klipsche. Jeśli ma "zabasować" to JBL.
 
Do góry