Jaki amlituner potrzebuję do zestawu 7.2 Klipsch-a?

Mistrzzz222

New member
Chodzi mi zestaw Klipsch w którego w skład będą wchodzić głośniki :
-2x 280F
-1x 450c
-2x RP160M
-2x RP 250S lub RP 160M
O sub-ach nie pisze bo one mają własne zasilanie .

Obecnie mam JBl ES 80 Pack + Onkyo 737 ,a chcę zmienić na powyższy pack :), a wiem że producenci AMP podają nie rzeczywiste dane typu 7x 170w na każde wejście co faktycznie jest tylko na frontowych.

A chodzi mi amplituner , który pociągnie to z zapasem mocy ,wykorzysta w pełni ten zestaw (oczywiście tyle i potrzeba - optymalnie) :?:
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Zacznij od zmiany kolumn , potem zobacz czy starczy Ci mocy .737 mało popularny niedoceniany amplituner o mocnym zasilaczy .klienci kupowali serię 6.. potem 8.. , a 7.. jakoś tak mało popularny był. Wydaje mi się ze spkojnie wystarczy do zestawu który chcesz kupić , tylko wszystko odpowiednio pozdrawiaj
 

Mistrzzz222

New member
Dziękuję za odpowiedź. Na podstawie odpowiedzi, muszę ponownie zastanowić nad kupnem tego zestawu albo szukać podanych amplitunerów za drugiej ręki.
 

Mistrzzz222

New member
A tak czystej ciekawości jeśli bym podłączył ten zestaw pod 737 to coś może się uszkodzić - amplituner albo głośniki ?
O czym bym musiał pamiętać , czego nie robić przy podłączeniu tego zestawu pod 737 ??
 

mors111

Active member
Bez reklam
A tak czystej ciekawości jeśli bym podłączył ten zestaw pod 737 to coś może się uszkodzić - amplituner albo głośniki ?
O czym bym musiał pamiętać , czego nie robić przy podłączeniu tego zestawu pod 737 ??

paradoksalnie to właśnie słabszy amplituner jest w stanie uszkodzić kolumny , bo będziesz go bardziej kręcił i im głośniej tym będzie generował większe zniekształcenia które to właśnie źle wpływają na kolumny

Onkyo 737 obsługuje kolumny od 4ochm , więc nie ma problemu , nie skreślaj go , to bardzo udany model i z tej samej stajni co Harman Kardon i JBL , te sprzęty dobrze ze sobą współpracują , Yamaha gra ostro , Klipsche też , nie wiem czy nie będzie za ostro , ale jak ktoś tak lubi ...
 
Do góry