Jaki 60cali ?

waldi198

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,6x5,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przeważnie na wprost
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słonca prawie nie mam w pokoju bo balkon jest przysłonięty drzewami
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung PS50A650 z którego byłem raczej zadowolony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry (płynny obraz),
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrówka N+
10.Jakie urządzenia ? laptop,dekoder,kino
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, piłka nożna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak zamierzam grać w piłkę nożna w wolnym czasie 2-3 razy w tygodniu
16.Preferencje co do marki ? nie mam jakiegoś typu
17.Preferencje co do wielkości ? 55-60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności ruchu(grając na obecnej mojej plazmie w piłkę obraz potrafił czasami przycinac i tego nie chciał bym w nowym tv)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie po 17-18
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5,5tyś maxymalnie 6tyś
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?jak będzie nie zaszkodi

Cały czas byłem przekonany co do zakupu Sharp 60le652 / 752 ale dzisiaj wpadł mi jeszcze w oko Samsung PS60F5500 i teraz juz sam nie wiem co wybrać proszę doradźcie mi coś:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb
Sharp 60 LE 840 -Quatrom
Philips 55PFL 7008 - z ambilightem
Panasonic 55ET60
Sharp 60 LE 752
Panasonic 55St60
 

waldi198

Member
to z tą plazmą ps60f5500 coś jest nie tak? wolał bym kupić coś w rozmiarze 60 bo do tej pory miałem 50 i przeskok o 5 cali może być mały troche:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie jest to neoplazma i jej panel czerni jest mocno szarawy - coś jak x60 panasonica.
Możesz przeskoczyć na 65ST60 :> Co prawda trochę drożej, ale jednak sporo większy.
Jeśli do 6tyś, to w 60" masz głównie dobre ledy.
W/w Sharp 752, lub 840.
Masz też nową Toshibę 58L7365 (fajny rozmiar swoją drogą :p )
 

waldi198

Member
Nie jest to neoplazma i jej panel czerni jest mocno szarawy - coś jak x60 panasonica.
Możesz przeskoczyć na 65ST60 :> Co prawda trochę drożej, ale jednak sporo większy.
Jeśli do 6tyś, to w 60" masz głównie dobre ledy.
W/w Sharp 752, lub 840.
Masz też nową Toshibę 58L7365 (fajny rozmiar swoją drogą :p )


czyli mam rozumieć że czerń jest bardziej szara? w nocy też tak będzie czy tylko w dzień?
 

waldi198

Member
Więc odpuszczam z samsungiem heh a powiedz i jak wypada ten Toshibę 58L7365 vs Sharp 752 ? czytałem dużo o tym panasonie 55ST60 i zastanawiam się czy on nie będzie najlepszym wyborem z tej trójki :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No gorzej może nie, chyba że bierzemy pod uwagę standardowe porównanie
LED - bardzo dobrze w dzień
Plazma - idealnie w nocy
Plazma bez panelu czerni - bardzo słabo w dzień, "tylko" dobrze w nocy, gdzie powinno być idealnie.
Tak czy siak - nie brał bym pod uwagę F5500, jak już plazmę samsunga to f8500 :>
 

waldi198

Member
Wiec odpuscic z ledami i kupic St60 ? Bo caly czas chodzi mi jeszcze po glowie ten sharp 752 :)
ST60 dobrze bedzie dzialal przy grach? Bo wczesniejsza moja plasma potrafila czasami przyciac :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A jak ta nowa Toshiba L7365 nigdzie niema info na temat tego tv

Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2

W google możesz wpisać
toshiba-l7365-nowa-twarz-toshiby-test
Zagranicznych testów nie widziałem jeszcze.
Z mojej oceny - telewizor z bardzo dobrą czernią, kątami bocznymi oraz podświetleniem, niemal absolutny brak smużenia, dobre przejścia tonalne, i możliwość autokalibracji. Telewizor godny uwagi :)
 
Do góry