Jaki 4k 65" do 4000zł, czy warto 100hz?

Lazarencjusz

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? otwarty salon ok 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? Netflix, YouTube, obsługę filmów z pendrive, brak smużenia
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? co najwyżej telewizja naziemna, ale to najniższy priorytet
8. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie, tylko filmy/seriale z sieci
9. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? j/w
10. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie
11. Preferencje co do marki? raczej nie samsung, coś nie jestem przekonany do trwałosci
12. Preferencje co do wielkości? 65" 4k
13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorem
14. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł

Dźwięk - mam zewnętrzny: Dockin D Fine+, mogę podłączać po kablu, BT nie jest wymogiem.

WiFi - wiadomo, musi być.


Generalnie nie jestem przekonany do ***************ungów, słyszałem sporo opinii, że padają zaraz po gwarancji, może panikuje - wyprowadźcie mnie z błędu :).

Zależy mi, by obraz był płynny, dlatego zastanawiam się by wziąć telewizor z natywnym odświeżaniem 100/120hz, nie wiem za bardzo czy to ma znaczenie przy użytkowaniu - głównie Netflix, YT i filmy z zewnątrz. Może te 50/60hz wystarczy?

Nie wiem czy warto pakować się w QLEDy, może wystarczy dobry LED. OLED w tym rozmiarze i tych wymaganiach to raczej nie zmieści się budżecie.

Kilka modeli znalazłem, co sądziecie:
100hz
SONY KD65XF8505
LG LED 65SM8600
50HZ
SONY BRAVIA KD-65XG8096
PHILIPS 65PUS7304
QLED
SAMSUNG QE65Q60RA

Dziękuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry masz LG Nano Cell 65SM8600 - jest w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę cały program.
Ten Sony to sprzed dwóch lat - niedostępny.
Masz extra 65 DC760 - najlepszy Telewizor LCD w Europie w Klasie cena do jakości. Z głośnikami JBLa i pełnym wyposażeniem.
TCL 65EC780 - też w programie
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Do góry