Jaki 42" LED z "oszczędzaczami" energii? Miała być Toshiba UL863.

BaRiBaL

Member
Witam wszystkich

Mój obecny TV to 42" plazma Panasonica PV70 z początku 2008 r, która 'jest katowana' w zasadzie kilkanaście godzin dziennie. Dwoje dzieci nie daje jej oddechu od rana do wieczora a później czasem i mnie się zdarza siedzieć przed nią i odpoczywać głównie przy oglądaniu filmów BD/HD lub grając na PS3/X360.

Niestety bardzo często jest tak, że przez np. 1/3 czasu gdy TV działa nikt z niego nie korzysta, nikogo nie ma w salonie albo nawet jeśli jest to i tak w innej jego części, więc wtedy TV działa raczej jak typowe radyjko co daje tylko głos.
Cena za prąd może nie jest problemem ale świadomość, że coś działa a nie jest używane, już jest.

I tu dochodzę do sedna pytania:
potrzebuję telewizora 42" LED najlepiej z funkcjami oszczędzania energii typu przechodzenia w stan uśpienia czy wygaszania ekranu po okreslonym czasie gdy czujnik nie wykryje obecności człowieka/ruchu, zupełnego wyłączenia, itp.
TV powinien jeszcze mieć:
- przyzwoity obraz, na poziomie mojej starej plazmy
- dostęp do internetu (wifi) widgety typu FB, pogoda, Youtube, DLNA
- tuner dvb-t mpeg4
- gniazdo Cl
- 100 HZ, full hd, matowy ekran
- chętnie usb z możliwością nagrywania programów
- bezproblemowa obsługa gwarancyjna przez serwis

Cena.. niedawno na iBoodzie była 42" Toshiba UL863 i obejrzawszy jej możliwości w zakresie oszczędzania energii kupiłem ją za 2400zł choć w ogóle nie planowałem kolejnego TV w domu, niestety telewizorów nikt kupujący nie otrzymał, nastąpił zwrot wpłaconych pieniędzy. Powiedzmy, że dołożę jeszcze trochę aby spróbować się zmieścić w 3000 tys zł.
 

WojtekJ

New member
Cześć!
Nie jestem specem, nie znam się na telewizorach, ale szukam sam czegoś dla siebie.
Wymagania odnośnie energooszczędności mam podobne, jednym z telewizorów które biorę pod uwagę jest LG 42LV570S (wspominałem go we wczorajszym wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/74...2500-zl-kilka-modeli-do-wyboru-z-testami.html ).
Ma czujnik obecności, czujnik oświetlenia, itp. gadżety - może Cię zainteresuje.
Pozdrawiam.

PS. Też zastanawiałem się nad Toshibą z iBood-a, ale że telewizor ma być dla rodziców, szukali wówczas 46-47 calowego, a przez ich pobyt zagraniczny nie miałem możliwości konsultacji - ostatecznie zrezygnowałem z zakupu. Niedługo po ich powrocie i ustaleniu czego szukamy ostatecznie żałowałem rezygnacji z iBoodowej oferty - jak widzę, niepotrzebnie. Beznadziejna ta firma, żenująca sytuacja. Jak to uzasadnili?
 
Ostatnia edycja:

BaRiBaL

Member
Witam,

dzięki za odpowiedź. Faktycznie patrząc na specyfikację LG 42LV570S wygląda, że byłby to odpowiedni TV do mnie, trzeba będzie o nim się więcej dowiedzieć i obejrzeć w sklepie ale ze zdjęć wygląda przyzwoicie.
Pisałeś w innym wątku o rysującej podstawce - tam też odpisałem. U mnie problemu nie będzie ponieważ TV będzie wisieć.
Offtopicznie o iBoodzie - najpierw napisali, że czas oczekiwania na TV się wydłuży, później, że kontaktowali się wielokrotnie z dostawcą i niestety otrzymali od niego info, że zamówione telewizory są niedostępne. Każdą niepochlebną informację na swoim forum od razu kasują, wszędzie powołują się na zgodność ze swoim regulaminem. Swoją drogą możnaby pomyśleć jak się ma ten regulamin do ogólnych przepisów obowiązujących w Polsce.. Trzymali miesiąc pieniądze z mojej kredytówki zanim oddali. A takich jak ja było na pewno więcej.

A wracając do tematu to na tapecie wspomniana Toshiba UL863 ciągle pozostaje, tylko nie wiem czy w normalnej cenie tj. ok 3000zł jest to opłacalny zakup w porównaniu z innymi telewizorami, szczególnie ze wspomnianym LG.

Wiem, że jeszcze niektóre TV Sony posiadają czujnik obecności etc. ale to zdaje się inny pułap cenowy.
 

WojtekJ

New member
Nie wiem czy miałeś okazję czytaś jakikolwiek test tej Toshiby? Mało o niej informacji w necie, ale ... :
Toshiba Regza UL (42UL863B) Review | TVs | CNET UK
"We're disappointed by the Toshiba Regza 42UL863B. It offers some interesting features, like Freeview HD and satellite tuners, facial-recognition software and integrated Wi-Fi, but it just doesn't perform well in terms of picture and audio quality."
Nie wiem czy warto płacić za nią 3000 zł ...
Pozdr.!
 

digitalus

Banned
Witam
Kazda "przesiadka" z plazmy na lcd czy led-tv to pogorszenie jakosci obrazu sd bo wtedy mozna porownac jakosc obrazu .Ile mozna zaoszczedzic na energii jesli np c3e pobiera 95 wat,z wlaczonym trybem eco
http://hdtelevizija.com/2011/02/15/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42c3e-107-cm/5/
42LV570S telewizor wlaczony 140 wat
przyklad, stary telewizor plazmowy ma lepsza jakosc obrazu sd od nowego,jakosc dzwieku tez bedzie lepsza w plazmie bo w jaki sposob mozna uzyskac dobre pasmo z takich malych glosniczkow ktore sa w toschibie to prawie jak sluchawka telefoniczna:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshibą będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Ma lepsze skalowanie obrazu, większą płynność
Ale w klasie cenowej nie wolno pominąć Panasonica 42e30 i Sharpa 40e830
 

cezary69

New member
Bez reklam
Witam
Kazda "przesiadka" z plazmy na lcd czy led-tv to pogorszenie jakosci obrazu sd bo wtedy mozna porownac jakosc obrazu .Ile mozna zaoszczedzic na energii jesli np c3e pobiera 95 wat
Recenzija [plazma - 2D]: Panasonic TX-P42C3E [107 cm] Ť HD Televizija – HDTV eZine
z wlaczonym trybem eco. 42LV570S telewizor wlaczony 140 wat
przyklad, stary telewizor plazmowy ma lepsza jakosc obrazu sd od nowego
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html

No tak takiej informacji się można było spodziewać od Kogoś to plazmę uważa za szczytowe osiągnięcie i dalej jest tylko czarna dziura :razz: Weź podejdź do jakiegoś sklepu i obejrzyj sobie sygnał sd np na sharpie, a potem udzielaj takich rad. Ludzie co z wami? Po za tymi plazmami macie klapki na oczach i boję się jak już wszyscy przestaną produkować plazmy, a do tego idzie na czym będziecie oglądać? No chyba teraz na całe życie nakupicie tych plazm :) to jest jakieś wyjście. Po prostu nie da się tego już czytać :blagam: wszystko inne po za plazmami jest beee
 

digitalus

Banned
Podalem tylko praktyczny przyklad. Przeciez mozna przeczytac co jest pod tym linkiem

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.


Jakosc dzwieku to moze rzeczywiscie nie jest wielki problem bo mozna podlaczyc np kino domowe ale jakosci obrazu nie poprawimy.
Wiadomo ze plazma lepiej radzi sobie z sygnalem sd.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Toshiba i tak wyświetla jeden z najlepszych SD jeśli idzie o LCD... gorzej jeśli na plaźmie wygląda lepiej nie tylko SD :)
tak czy siak, kolega szuka LEDa żeby oszczędzić na prądzie te kilka zł miesięcznie, więc nie zaśmiecajmy mu tematu... choć oszczędność jest pozorna, ceny LEDów są tak skalkulowane żeby klient przypadkiem nie zaoszczędził :|
 

BaRiBaL

Member
Jedną plazmę w domu mam, kolej na coś innego do pary :)
Poza tym jednak napisałem, że cena za prąd nie ma aż takiego znaczenia - i tak zawsze byłem rekordzistą w jego poborze w porównaniu z sąsiadami :?
Chodzi mi raczej o bolący fakt, że działającego telewizora nikt nie ogląda a nie chcę co kilka lat kupować nowego ponieważ stary się już "zużył".

Co do jakości Toshiby UL863 to oprócz raczej kiepskiej recenzji na CNET jest równie kiepska na gazeta.pl
A już poniższy obrazek z owej recenzji poraża poświatą:
z10230924X.jpg

Nie sugeruję się nim do końca ponieważ inne zdjęcia są w miarę ok, poza tym jakoś też nie mam zaufania do gazetowego testu..

Wspomniany przez kikiego Panasonic 42E30 jest przyzwoity i o nim na początku myślałem ale nie ma zdaje się np. czujnika obecności a na dysk nagrywa tylko materiał z tunera dvb-t choć np. 5 letnia gwarancja moocno kusi, LG 42LV570S chyba w ogóle nie ma nagrywania na dysk i w ogóle ciężko cokolwiek sensownego o nim znaleźć w necie poza pozytywnymi opiniami właścicieli (lub marketingowców LG) na ceneo itp, cena Sharpa zbyt wysoka i 2 cale mniej niż zaplanowałem.

Pewnie w podanej kwocie nie znajdę telewizora, który odpowiadałby mi w 100% i będę musiał wybrać jakiś na zasadzie porównania który ma więcej interesujących mnie gadżetów.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Podalem tylko praktyczny przyklad. Przeciez mozna przeczytac co jest pod tym linkiem

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.


Jakosc dzwieku to moze rzeczywiscie nie jest wielki problem bo mozna podlaczyc np kino domowe ale jakosci obrazu nie poprawimy.
Wiadomo ze plazma lepiej radzi sobie z sygnalem sd.

Mówisz recenzja... hmm... a jaką chcesz do jakiego tv to zaraz walne na trzy strony :) i zdjęcia porobię tylko podaj w jakim kierunku mam iść czy pokazywać plusy czy skupić się na minusach danego modelu. Jak to mówią papier wszystko wytrzyma, a recenzje internetowe jeszcze więcej :) Zależy kto płaci ;)
 

digitalus

Banned
Pod tym linkiem tzn mialem oczywiscie na mysli praktyczny przyklad z forum .PLAZMA GRA LEPIEJ:) i bedzie grala lepiej nawet jesli nie bedzie juz plazmy w produkcji. Plazma o nizszej rozdzielczosci zawsze pokona pod wzgledem jakosci obrazu sd ekran lcd-fullhd, tylko trzeba miec porownanie , jak ktos nie ma porownania to moze uwazac inaczej.

Jesli chodzi o recenzje to inne zrodlo czyli hdtvtest podaje jeszcze lepszy wynik poboru pradu c3

Po kalibracji 84 waty
avforums , podobne wyniki czyli napisano ze pobor energii wynosi 89 wat
 
Ostatnia edycja:

Incubus

New member
Miałem kolego podobny problem co ty jakieś 6 miesięcy temu. Połowa pisała weź plazmę druga LCD lub LED. Jak ja zrobiłem? Wybrałem sobie kilka modeli Plazmy, LCD i LED w odpowiednim przedziale cenowym kilku producentów . Było tego ok. 6 modeli po wstępnych eliminacjach. Poszedłem do sklepu i poprosiłem żeby podłączyli mi pod te modele zwykłą anteną. Żadne HD, Blu Ray. Zwykły sygnał antenowy im gorszy tym lepiej. Ważne żeby jednocześnie był wyświetlany na owych modelach. I tak łaziłem od modelu do modelu przez ok pól godziny i porównywałem. Najlepiej w dzień w warunkach zbliżonych do tych co masz w mieszkaniu. Co dziwne sprzedawcy najbardziej "tłumaczyli się" z kiepskiego kontrastu plazm. Że zbyt widno w sklepie, że nie takie warunki jak w domu itp. Reasumując kupiłem Toshibę SL736 przez sklep internetowy oczywiście.Przesądziło rewelacyjne skalowanie w SD. Mam już pól roku Toshibę i drugi raz też bym dokonał takiego wyboru
 

don111

Banned
o jakim niskim kontraście plazm piszesz ? kontrast to stosunek bieli do czerni, a chyba nie ma na rynku modelu plazmy, z gorszym kontrastem od tej Toshiby, nawet patrząc na ubiegłoroczne modele
chyba że pomyliłeś kontrast z jaskrawością i oczojebnością wymaganą w sklepie żeby dany tv wygladał tam normalnie... wtedy owszem, nawet najlepsza plazma polegnie z najgorszym LCD
 
Do góry