Jaką wybrać kamerę?

Marcin_E36

New member
Witam jestem tu nowy i mam prośbę;) W przyszłym tygodniu planuję kupić kamerę ale w ogóle się na tym nie znam. Chciałbym żebyście mi doradzili jaką wybrać. Jakiej firmy, czy z full HD czy nie, czy z pamięcią 8GB czy 120GB itp.itd. Na co zwracać uwagę przy zakupie i gdzie najlepiej kupować. Przeznaczam na nią ok 2500 PLN. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a czy masz programy do obróbki HD i masz "mocny" komputer do obróbki takich sygnałów ?
 

Maciusss

New member
To my mamy wiedzieć, czy Tobie będzie potrzebna kamera z pamięcią 8 GB czy 120 GB? Spróbuj nas jakoś naprowadzić na to, co będziesz filmował, jak, gdzie, kiedy...
 

markus_19

New member
Jaka kamere HD

Jak mogę to dołączam sie do zapytania. Również jestem zainteresowany zakupem kamery HD. Początkowo myślałem o jednym z modeli Sony ze względu na posiadany telewizor ale z biegiem czasu po przeczytaniu forum to sam juz nie wiem. Wiele osób poleca kamery na karty pamięci inne z dyskiem twardym. I bądź tu mądry. Może ktoś mi pomorze. Chciałbym wydać do 2500 ale wiem ze ostatnio elektronika podrożała wiec będę zmuszony wydać więcej ale max 3000. Kamery potrzebuje do celów rodzinnych. Jak by ktoś mi zechciał pomóc lub podzielić sie swoimi wrażeniami ze swojej kamerki to bardzo jestem wdzięczny.
 

Maciusss

New member
markus_19 napisał:
Jak mogę to dołączam sie do zapytania. Również jestem zainteresowany zakupem kamery HD. Początkowo myślałem o jednym z modeli Sony ze względu na posiadany telewizor ale z biegiem czasu po przeczytaniu forum to sam juz nie wiem. Wiele osób poleca kamery na karty pamięci inne z dyskiem twardym. I bądź tu mądry. Może ktoś mi pomorze. Chciałbym wydać do 2500 ale wiem ze ostatnio elektronika podrożała wiec będę zmuszony wydać więcej ale max 3000. Kamery potrzebuje do celów rodzinnych. Jak by ktoś mi zechciał pomóc lub podzielić sie swoimi wrażeniami ze swojej kamerki to bardzo jestem wdzięczny.

To też zależy do czego będziesz potrzebował kamery, a także od warunków jej pracy. Zastanów się, czy wystarczy Ci miejsce na karcie pamięci, czy potrzebujesz trochę więcej... Potrzeba więcej informacji.
 

markus_19

New member
Nie za bardzo orientuje sie jak powinna być pojemność karty aby nagrać np 3 godzinny film. Filmy będę na biieżąco zgrywał na kompa. Kamery będę używał głownie do celów prywatnych; głównie dzieci na placu zabaw. Nie wiem czemu skłaniam sie ku sony. Dodam że to bedzie moja pierwsza kamera.
 

Marcin_E36

New member
Ja podobnie jak kolega markus_19 potrzebuję kamery do celów prywatnych np. rodzina, nie będe jej używał do celów zarobkowych typu wideo-filmowanie. Wydaje mi się że dobra będzie taka kamera z dyskiem np. 80GB i dodatkowo kartą pamięci. Nie wiem jaki zoom jest najlepszy czy np. optyczny 20x a cyfrowy 200x czy większy. Dobrze by było żeby była z pilotem. Nie wiem co oznaczają terminy:
- Przepustowość strumienia danych podczas nagrywania: 24Mbps
- Wyjście 1920x1080/50P
- HDMI(TM) (V.1.3 with x.v.Colour(TM))
- Przycisk ładowania plików video do serwisu YouTube(TM)
- Funkcja One Touch Export
- Funkcja rozpoznawania twarzy
- Funkcja Focus Assist
Jeśli możecie mi to objaśnić to był bym bardzo wdzięczny, a i jeszcze mam małe pytanie która z firm jest najlepsza? Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
Marcin_E36 napisał:
Nie wiem jaki zoom jest najlepszy czy np. optyczny 20x a cyfrowy 200x czy większy.
Nie wiem co oznaczają terminy:
- Przepustowość strumienia danych podczas nagrywania: 24Mbps
- Wyjście 1920x1080/50P
- HDMI(TM) (V.1.3 with x.v.Colour(TM))
- Przycisk ładowania plików video do serwisu YouTube(TM)
- Funkcja One Touch Export
- Funkcja rozpoznawania twarzy
- Funkcja Focus Assist
Jeśli możecie mi to objaśnić to był bym bardzo wdzięczny, a i jeszcze mam małe pytanie która z firm jest najlepsza? Pozdrawiam

Zoom tylko optyczny, cyfrowy należy natychmiast wyłączyć. 20x to bardzo dużo. Na dużym zoomie strasznie trudno filmować z ręki bo wszystko drży. Typowy zoom to 10x - 12x.

Przepustowość 24Mbps to maksymalna przepustowość - bierz
Wyjscie 1920x1080 to tzw FullHD - bierz; /50P to ciekawostka w jakiej kamerze to masz, normalnie powinno być 50i - bierz; jak jest 50P to super - też bierz
- przycisk ładowania do YouTube - zbędne
- One Touch Export - w niektórych kamerach można dołączyć specjalną nagrywarkę DVD i na tej nagrywarce można robić archiwum materiału nagranego za pomoća naciśnięcia jednego guzika - raczej zbędne
- Rozpoznawanie Twarzy - na tę rozpoznaną twarz kamera ustawia ostrość - czasami przydatne, ale przez lata tego nie było i jakoś dało się filmować
- Focus Assist - bierz

Dodatkowo zwróć uwagę żeby kamera miała optyczną stabilizację. Stabilizacja elektroniczna to niestety marna sprawa.
 

Marcin_E36

New member
Wybrałem sobie kilka kamer, co o nich sądzicie:

SONY HDR-XR200VE

JVC GZ-HD320

Canon HG20

Panasonic HDC-HS100

JVC GZ-HD40

Która będzie najlepsza, a może macie jakąś inną propozycję:)
 

don333

New member
Marcin_E36 napisał:
Wybrałem sobie kilka kamer, co o nich sądzicie:

SONY HDR-XR200VE
Dla tak bardzo okrojonego modelu (w porównaniu do bardzo udanej XR-500) nie warto przepłacać za markę Sony. Na plus ma możliwość nagrywania nie tylko w HD ale również w SD (czyli PAL), jeśli dla ciebie ma to znaczenie.

Marcin_E36 napisał:
JVC GZ-HD320

Canon HG20

Panasonic HDC-HS100

JVC GZ-HD40
Canon HG20 to mój osobisty faworyt, ale JVC GZ-320 niewiele mu ustępuje. Panasonic zdobywa bardzo wysokie noty ale raczej za droższe modele. Polecam lekturę np. camcorderinfo.com i tam "Camcorder Ratings".

Marcin_E36 napisał:
Która będzie najlepsza, a może macie jakąś inną propozycję:)
Na to nie da się odpowiedzieć, dopóki sam nie określisz półki cenowej (jak już pisał kiki) i wymagań odnośnie kamery (np. czy najważniejsza jest jakość obrazu, w jakich warunkach zwykle będzie używana itp. itd.).
 

Marcin_E36

New member
ważna dla mnie jest jakość obrazu, dobry zoom i duża pamięć. Będe jej używał w domu, w samochodzie i na powietrzu. Przedział cenowy do 3000 PLN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
miałem na testach JVC 320 i dla takich potrzeb - polecam .
Sporo osób już kupiło i nie ma żadnych złych opinii .
Ale wybór należy do Ciebie. Warto być niebieskim - bo na ten model oferta jest dobra
 

angoos

New member
O ile się nie mylę to GZ-HD320 ma stabilizację elektroniczną a więc tak naprawdę jej nie ma.

Canon HG20 ma optyczną stabilizację.

(na marginesie to coś mi się pierdzieli przy pisaniu postów - czy to coś nie tak z forum
(czy wam tez się pierdzieli?) czy moja przeglądarka mi siepie?)
 
Ostatnia edycja:
Do góry