Jaka wielkość TV 3D z 1,8m

michalj90

New member
Witam,
Zastanawiam się jaką wielkość TV wybrać.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 2,3x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 1,8-3
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - Przeważnie jedna
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost ewentualnie obracany na ramieniu
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - mało
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - stary Sony CRT 23-24', ale nowy ma być gdzie indziej
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - 3D+dużo bajerów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - analogowa, może cyfrowa HD kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? - Xbox, komputer, aparat, smartfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, gry, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 1h dziennie
16.Preferencje co do marki ? - właściwie nie ale bardzo podoba mi się Samsung ES6100
17.Preferencje co do wielkości ? - właśnie nie wiem
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nieodpowiednia wielkość
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - całą dobę :)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak

Generalnie chodzi mi o dobór wielkości, będę oglądał filmy HD, HD 3d (rzadziejniż FullHD 2d), grał na Xboxie, czasami telewizja (ale nie zależy mi na jakości w telewizji) najczęściej z odległości 1,8m.

Myślałem poważnie o samsungu 32es6100, ale mam wątpliwość dotyczącą wielkości ekranu. Czy może 40" był by odpowiedni? Jest atrakcyjny cenowo w przeciwieństwie do 37". Bardzo proszę o porady.
Pozdrawiam,
Michał
 

JackS.

New member
Bez reklam
Optymalna przekątna do oglądania Full HD 3D z odległości 180 cm, to dla technologii aktywnej - 48 cali, dla technologii pasywnej (dla telewizorów o matrycy 1920x1080) - 36 cali.
 

michalj90

New member
Z tą optymalnością mogę maksymalnie zejść do 40". Przy 1,8m jaką będzie optymalna wielkość TV FullHD dla filmów 1080p, bądź gier na xboxie?

Klika lat temu kupowałem telewizor Sony 46x3500 dla odległości ok 3m (w sklepie Sony tak radzili, chyba źle swoją drogą), więc te 40" dla 1,8m wydaje mi się abstrakcyjne :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja mam 32" przy około 70cm :)
Zainteresuj się jakąś 40", bo dopiero wtedy efekt 3d zaczyna być w miarę fajny.

Toshiba 40TL938
Panasonic 42ET5E
Sharp 40LE730
 

michalj90

New member
Zdecydowałem się na 40es6100. Jestem zachwycony jakością obrazu i wieloma funkcjami jakie daje Samsung. Jestem na etapie wybierania wieszaka, waham się między jakimś "Slimem", a obracanym, lecz gniazda TV utrudniają użycie wersji slim.
 
Do góry