Jaka wielkość LCD pod komputer bedzie odpowiednia? (LCD jako monitor)

satinav

New member
witam,
Jaka będzie najlepsza wielkość lcd-ka pod komputer? Sygnał po hdmi, LCD-ek będzie głównie monitorem. Waham się pomiędzy 26", a 32". Boję się, że 32" będzie za duży i bede musiał latać głowa i oczyma za kursorem po ekranie. (zastosowanie: głownie komputer,na tym sie opieram kupując tv, ale bedzie podpięty takze tuner z hd, a także xbox 360). Tv bedzie wisiał mniej wiecej 1-1,8m ode mnie. I jaka bedzie najlepsza rozdzielczość (w 26" a 32"), żeby było ok? prosze o pomoc.. :(




* niech wypowiedzą się jakieś osoby, które mają 32" pod komputerem, potrzebuje pomocy! :)
 
Ostatnia edycja:

lukaszalbert

New member
Bierz spokojnie 32''. Ja w tej chwili piszę do Ciebie z 40'' z odległości 2m (na oko) a monitor stoi nie używany ;p

PS oczywiście tylko FHD
 

MAdam

New member
Są tv lcd na których można także pracować i cieszyć się jednocześnie zaletami monitora jak tv. Funai nie jest tu dobrym przykładem Jednak nie wszystkie modele na rynku tv lcd pomimo, że wyświietlają pełną rozdzielczość 1920x1080 nadają się do komfortowego czytania czy pisania tekstów. Na pewno są to wszystkie modele FullHD Samsunga od Serii A do obecnej. W trybie PC HDMI obraz nadaje się idealnie do pracy jak i zabawy. Jest idealnie spasowany i ostry, ale nie za ostry, po prostu taki jak na duży monitor przystało. Oczywiście 32 to min. jaki musisz wziąć :)
 

Buti

New member
W kwesti wielkości ekranu wszystko zależy od odległości.
Ja już prawie byłem zdecydowany na zakup tv lcd 32 full hd by patrzeć na niego z odległości ok 2m. Wziąłem projektor i poeksperymentowałem z rozdzielczością i wielkością ekranu. Dla mnie osobiście z odległości 2m to minimum przekątna 40 cali z rozdzielczością full hd. Przy mniejszych przekątnych czcionka postów choćby tego forum wydaje się malutka. Bardziej komfortowe jest 40 cali. Tylko z drugiej strony przesiadując dużo na kompie i wyświetlając obraz na takim tv musimy być gotowi na zużycie energii kilka razy większe niż standardowego monitora.
 

psq

New member
Witam.
To mój pierwszy post na waszym forum, więc najpierw się przywitam - CZEŚĆ:)

Mam pytanie, od niedługiego czasu jestem posiadaczem SONy KDL-40S5600. Podłączyłem go do komputera, który przeżył już swoje.
gf6800, który ma trzy wyjścia na monitor, VGA i drugie (nie HDMI), trzecie (TV-OUT S-VIDEO) teraz pytanie, na kablu VGA, którym aktualnie jest podłączony,
jest najlepsza jakość obrazu? Czy można coś wykombinować jeszcze?

W sumie to jest git, ustawiam 1920x1080 i jest śliczny obraz, ale czy można mieć jeszcze lepiej?
Pytam z ciekawości, czy prościej by było kupić kabel VGA --> HDMI? Czy to odpada?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, jestem narazie świerzakiem na temat HD.

pozdrawiam.
 

s3b4

New member
Witam,
może podepnę się pod ten temat.
Szukam TV który zastąpi mi na stałe monitor pc. Na komputerze główne co robie to gry 70%, film 10%, internet 20%.
Do tego TV będzie podpięta też lokalna kablówka i PS3, chciałbym już kupić coś przyszłościowego a więc z tunerem mpeg-4, oczywiście o rozdzielczości natywnej 1920x1080.

Mam na oku LG 37LH3000, czy ten telewizorek nada się do szybkich strzelanek typu call of duty, counter-strike; jak jest z input lagiem/ghosting'iem na takim TV?
Znalazłem też inny telewizor który spełnia moje wymagania - Samsung LE32B550. Który z tych dwóch wybrać?

A może polecicie mi coś innego 32-37 cali może być więcej byle z mpeg-4 i do 2000zł? Wcześniej pracowałem na lcd 24 1920x1200 który to już jest sprzedany dlatego szybko potrzebuje jakiś TV bo przesiadka z 24 na 17 to naprawdę wielka męka :fool:
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Jak zauważyłeś LG na tym forum nie cieszy się dużą popularnością. Coś w tym pewnie jest. Każdy Samsung z serii B fullHD wyświetli Ci idelanie ostry i czytelny obraz. Możesz śmiało brać jako monitor, na pewno nie będziesz zawiedziony. Co prawda czerń w serii 5 będzie daleka od tej z serii 6, ale w porównaniu do monitora( a zapewne miałeś na matrycy TN) będzie dobrze. A poniżej 2000 zł 32B650 niestety nie kupisz.
 

kosztowiok

New member
MAdam napisał:
Jak zauważyłeś LG na tym forum nie cieszy się dużą popularnością. Coś w tym pewnie jest. Każdy Samsung z serii B fullHD wyświetli Ci idelanie ostry i czytelny obraz. Możesz śmiało brać jako monitor, na pewno nie będziesz zawiedziony. Co prawda czerń w serii 5 będzie daleka od tej z serii 6, ale w porównaniu do monitora( a zapewne miałeś na matrycy TN) będzie dobrze. A poniżej 2000 zł 32B650 niestety nie kupisz.

Proponuję wątek b550 a b650 w dziale Samsung. Piszą, że w b650 bardzo często montują matryce gorsze niż w b650. Na angielskich stronach model b550 otrzymał notę 9/10. Model b650 był niżej. A jeżeli dobrze poszukasz w menu serwisowym będziesz uruchamiał divx z pendrive. Model B550 kupisz poniżej 2000.
 

MAdam

New member
kosztowiok napisał:
Proponuję wątek b550 a b650 w dziale Samsung. Piszą, że w b650 bardzo często montują matryce gorsze niż w b650. Na angielskich stronach model b550 otrzymał notę 9/10. Model b650 był niżej. A jeżeli dobrze poszukasz w menu serwisowym będziesz uruchamiał divx z pendrive. Model B550 kupisz poniżej 2000.

Troszkę wyrwałeś z kontekstu tą wypowiedź. Że B650 to lepszy wyższy model nie podlega dyskysji. To że Samsung montuje rózne matryce w swoich modelach to też fakt. Robią to wszyscy producenci Nie licz na to, w 32 calowej wersji B550 znajdziesz na pewno matrycę Samsunga, równie dobrze może być tam AUO, tak jak i B650. Ty pytałeś o LCD do kompa to 32B550 spokojnie sie nadaje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepszy monitor obecnie to :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42421
Monitor jest niezwykle lekki. W załączeniu specyfikacja:
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/lt-42wx...fications.html
038_P1140083.JPG
 

s3b4

New member
Dzięki za pomoc, będę szukał tego samsunga (czy istnieje możliwość sprawdzenia na jakiej jest matrycy tzn jakaś nalepka na obudowie?) b550 a tymczasem wczoraj zakupiłem LG37LH3000 celem wypróbowania. Cóż, postaram się zrobić jakąś recenzję skoro już go mam, z góry mogę zaznaczyć, że nie działa on dobrze z PC no chyba, że ja go podłączyć nie wiem jak ale próbowałem na wszystkich wejściach hdmi w tym przez vga i albo w przypadku hdmi obraz jest pomniejszony tzn nie jest rozciagniety na pelny ekran TV tylko poprzycinany z każdej strony o 2-4cm. Gdy podłączę przez VGA to obraz na wysokość jest ok. ale na szerokość prawa strona znika w telewizorze (dla przykladu nie widac zegarka windows z prawej na dole) a lewa jest odsunieta od krawedzi TV o jakies 2cm.

EDIT: dzisiaj znalazłem Sony KDL-32S5600 w cenie 1900, sprzedawca zapewnial, że będzie po stokroć lepszy od samsunga b550 - co o tym sądzicie ?
 
Ostatnia edycja:

psq

New member
Posiadam wersje czterdziesto calową:)
Mam podpięty pod kompa kablem DVI-HDMI i napiszę, że obraz żyleta. W porównaniu do monitora CRT, inputlag jest niezauwazalny.

Oczywiście miałem problem, bo przy rozdziałce 1920x1080 pulpit wychodził za obraz:), więc musiałem w panelu NVIDIA przyciąć rozdziałke na 1824x1028. Z tego co się doczytałem, wina leży po stronie DVI kompa, jednak to nie problem, bo przy tej rozdziałce działa wszystko w porzadku, nic nie smuży, gry dynamiczne chodzą jak powinny, czerń jest wypaśna, myślałem że będzie duużo gorzej. Porównywałem z TV samsung (modelu nie znam), to powiem krótko, jakbym ponownie kupował TV, wziąłbym taki jak mam, czyli KDL-40s5600. Nie obchodzi mnie, że to najslabsza (podobno) wersja TV od SONY. kupiłem w przystępnej cenie + gwara na 5lat i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
 

s3b4

New member
Na mój problem z LG pomogła reinstalacja sterowników ATI. Problemem była funkcja over/underscan była przestawiona i obraz z PC był skalowany, na świeżych sterownikach dopiero to zauważyłem.

Tak czy siak raczej zmienię tego LG na Samsunga, wczoraj w mediamarkt obsługa pokazała mi fajną opcję w Samsungu czyli tryb "gra" gdzie TV wyłącza zbędną elektronikę tym samym obniżając input-laga co dla mnie jest rzeczą dość ważną.

PS: @psq, niemożliwe abyś miał obraz jak "żyleta" - mając TV fullhd czyli 1920x1080 a z PC puszczając jakąkolwiek inną podziałkę nie będziesz miał dobrego obrazu, może wydaje Ci się, że jest dobry ale taki nie jest. Polecam przeinstalować sobie sterowniki i gdybyś miał Radeona jak ja (czyli instalujesz catalyst'y) szukaj opcji over/underscan bo nie wiem dlaczego standardowo ta opcja nie jest na 0% tylko jest przestawiona.
 

MAdam

New member
Tryb gra to do konsoli. W Samsungach serii B jest tryb PC, który ustawiasz ( edytujesz) w HDMI3 i wtedy masz obraz jak żyleta, a input lag taki jak na trybie gra. Tak samo masz poblokowane opcje.W trybie gra czcionki będą nie specjalne. W sterach ATI Catalyst overscan jest domyślnie ustawiony powyżej 0%. Ta opcja jest w zakładce DTV(Didital TV). Tak jak mówisz trzeba zjechać do zera. NVidia jest jeszcze prostsza. Jeśli przypiszesz (wedytujesz w menu) HDMI/DVI na PC to powinieneś mieć 1920x1080@60Hz. Nie ma innej opcjii W nv też jest zakładka coś jak w ATI overscan( nie pamiętam jak sie nazywa od czasów 8800GTX nie mam Nvidii) w niektórych wersjach sterów do nv trza było coś zmienić, ale rzadko. Kreator jest tam dość inteligentny ;) A w Twoim LG nie możesz czasami tak samo wyedytować w menu HDMI/DVI na PC i powiiny też się wyłączyć ulepszacze. Miałem na testach kiedyś LG7000 i tam było tak jak w Samsungach na 100%
 
Ostatnia edycja:

psq

New member
s3b4 napisał:
PS: @psq, niemożliwe abyś miał obraz jak "żyleta" - mając TV fullhd czyli 1920x1080 a z PC puszczając jakąkolwiek inną podziałkę nie będziesz miał dobrego obrazu, może wydaje Ci się, że jest dobry ale taki nie jest. Polecam przeinstalować sobie sterowniki i gdybyś miał Radeona jak ja (czyli instalujesz catalyst'y) szukaj opcji over/underscan bo nie wiem dlaczego standardowo ta opcja nie jest na 0% tylko jest przestawiona.

Nie rozumiesz, gdy włączam 1920x1080, TV pokazuje 1080p. Ale pulpit jest wiekszy niz powinien. Pasek start jest sciety, tak samo jak góra i po bokach.

Wchodze w ustawienia skalowania pulpitu w NVIDIA panel i tam ustawiam żeby obraz się mieścił na ekranie, po tej czynności TV dalej pokazuje 1080p. TV nie skaluje obrazu, tylko komputer, dlatego jest obraz żyleta. Jeżeli chcesz mógłbym zrobić zdjęcia, ale nie posiadam aparatu a jedynie telefon (Nokia N80), więc nie wiem czy jest sens, no ale jakbyś chciał to nie ma problemu.

Pozdrawiam.
 
Do góry