Jaka wartość graniczna roboczogodzin przy zakupie LG

BladyPL

New member
Witam

Sklep w którym oglądałem LG 42PG6000 kusi mnie obniżką ceny na w/w model. Problem w tym, że liczba roboczogodzin tego telewizora wynosiła już grubo ponad 1500 godzin ! Co prawda obraz jest OK - zero wypalonych logo stacji czy innych takich niespodzianek, telewizor mi się wizualnie podoba, parametry z tego co tu wyczytałem ma niezgorsze ale jestem zaniepokojony czy te ponad 1500 przepracowanych godzin nie oznacza już, że telewizor powinien być "zezłomowany" albo oddany w cenie złomu ;) Oferowana mi cena to 2400 PLN. Z drugiej zaś strony za niecałe 2900 PLN mogę mieć Panasa TX42X10E i cały czas się bije z myślami.

Jak sądzicie, gdybyście mieli dokonać zakupu, to jaka ilość przepracowanych godzin dyskwalifikowałaby dany telewizor ?

Pozdrawiam
 

monus

New member
Ja na swoim 50PG6010 mam juz prawie 3000 godzin (UTT) przez ok 1.5 roku. Nie zaobserwowałem jakiegoś pogorszenia obrazu. Bardziej bym się obawiał tego że sprzęt powystawowy najprawdopodobniej nie był "docierany". Nie bardzo się znam i nie wiem jaki to ma wpływ, ale na tym forum radzono by przez pierwsze ok. 300h ogladać na zmniejszonym kontraście i jasności.
 

BladyPL

New member
Na to też zwróciłem uwagę podczas wejścia do menu. Konstrast ( ostrość ) ustawione były na 100%. Obawiam się, że od pierwszego uruchomienia nikt tego nie zmieniał.
 

Lasica

New member
Plazmę - taką ze sklepu wg mnie dyskwalifikuje. Licząc, że pracowała po 14 godzin dziennie, a tak pewnie było, wyświetlając jedną stację telewizycjną p;rzez jeden czas to ma już spory przebieg. Ceny też nie dostałeś rewelacyjnej, możesz poszukać innych modeli nowych LG czy samsungów o podobnej jakości.
 

BladyPL

New member
Cześć

Problemem tych porównywarek cen jest to, że nie sprawdzają czy towar jest dostępny. A do Allegro jakoś nie mam zaufania. Tym bardziej, że planuję zakup częściowo na raty.
 

aro_77

New member
Ostatnio w makro kupilem nagrywarke LG RH288H 250GB za 540PLN, a obok stal LG 42PQ200R za 1700 pln moze warto podjechac do najblizszego i sprawdzic czy nie ma czegos w przecenie.

PS
Sprzet oczywiscie nowy z gwarancja LG Polska.
Byla tez nagrywarka hdd sony chyba hx-780 za 650 pln -ze 3 sztuki (Makro Rybnik)
 

BladyPL

New member
A co sądzicie o LG 50PQ200R ?

Co prawda cena w okolicach 3200 PLN za to mam 50 cali. Jestem zwykłym oglądaczem TV + filmów na WD HD Playerku. Nie podniecają mnie super ekstra wyśrubowane parametry a wystarcza jedynie przyzwoity obraz z SD + martoska z WD HD Player
 
Do góry