Jaka Tania plazma ? Trudny wybór.

Która plazma lepsza ?


  • Total voters
    0

lm648

Banned
pat66
Teraz to Cię czeka na wekend trudne zadanie :) wszyscy czekają na test-recenzję tego TV, a Ty co śpisz :) Przed Tobą teraz ważna rola "głównego testera" tego wątku:)
Jestem ciekawy:
- jak sprawuje się rozdzielczość przy różnych sygnałach [TV, DVD,BD, USB- mkv720p, mkv1080p, divx, divxHD, xvid],
- ostrość-szczegółowość, kolory, smużenia, głębia czerni, paleta kolorów, odbicia itp.
- czy ustawienia fabryczne obrazu są na min lub max [zapomniałem zobaczyć w salonie, a jest to istotne],
- czy da się kalibrować i jaki ma to wpływ na obraz,
- czy posiada DVB-C mpeg4 [w specyfikacjach różnie piszą]-dla mnie to ważne mam taki sygnał,
-czy warunki domowe do oglądania TV są lepsze niż te w salonie [bo tam oświetlenie robi z TV masakrę].
Dalej się waham i jeszcze czekam na informacje testowe głównie od Ciebie :)
 

pat66

New member
Spoko, spoko ;) Postaram się jak najwięcej przetestować w weekend, ale nie obiecuję sobie, że ze wszystkim zdążę;) Praca, praca i jeszcze raz praca, później przyjemności:)
 

pat66

New member
Mam pytanie do znawców tematu docierania plazmy.
Czy zmiejszenie kontrastu, jasności, unikanie obrazów statycznych i czarnych pasów poziomych to są czynności, o których mam pamiętać przez jakieś 300h ? Czy jeszcze czegoś do tej listy zapomniałem?
I kolejna sprawa - jakieś wskazówki do kalibracji możecie podrzucić ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do znawców tematu docierania plazmy.
Czy zmniejszenie kontrastu, jasności, unikanie obrazów statycznych i czarnych pasów poziomych to są czynności, o których mam pamiętać przez jakieś 300h ? Czy jeszcze czegoś do tej listy zapomniałem?
I kolejna sprawa - jakieś wskazówki do kalibracji możecie podrzucić ;)

Unikaj też na początku długiego oglądania kanałów z "ostrym" logo - chodzi tu głównie o TVN24, Eurosport.
 

repomucen

New member
Jako że też zastanawiam się nad tym modelem, to się podczepię dopytań, które zadał lm648 i dodam do tego, czy telewizor odtwarza filmy z pendrive XviD (bo DivX to wiem, że tak)? Jak obraz dvb-t na nim wygląda, lepiej niż na tym LCD' ku LG który posiadasz? Podłączałeś może pod kompa?
 

pat66

New member
Witam po szybkich testach ;)
Będą to subiektywne odczucia, więc na wstępie, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem tego TV to radzę samemu dobrze zapoznać się z tym sprzętem. Inna sprawa, że o denerwujących mnie rzeczach dowiedziałem się dopiero w domu.

Moje spostrzeżenia:
- bzyczenie, mnie to denerwuje, szczególnie że czasami ogląda się filmy z "klimatem" i czasami jak w scenach nie ma dźwięku lub jest nieznaczny wpada mi w ucho ten irytujący dźwięk
- błyszcząca matryca - jednak jestem zwolennikiem matowej
- obudowa błyszcząca - sciąga kurz jak diabli ;) ale to tylko wspomniałem dla estetów ;)

Podłączyłem e450 do dekodera cyfrowego polsatu i obraz w porządku, z pendriva obraz 1280 x 720 miałem głupie wrażenie że lepiej szedł przez odtwarzacz BD niż z wejścia z TV ( możliwe to? ;) )
Porównując samsunga do lg37LH4020 - chyba jednak badziej obraz podoba mi się na lg. Jeszcze może jak popracuje nad ustawieniami w E450 będzie lepiej, bo mam wrażenie że jest jakoś za ciemno - ale po docieraniu będę eksperymentować z ustawieniami.
Na bieżąco będę starał się dzielić wrażeniami.
 

lm648

Banned
pat66
- po treści wypowiedzi wnioskuję, że jesteś lekko "zniesmaczony" tym TV :(
- nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie :( [że bzyczy to wiemy-taka technologia, błyszcząca matryca itp] a pozostałe sprawy?
- może podane przeze mnie kalibracje są nie odpowiednie i to ma jakiś wpływ :(
Jeżeli czujesz, że ten TV nie spełnia Twoich minimalnych oczekiwań to proponuję w karton i do sklepu, póki jeszcze jest szansa na zwrot :(
Pozdro
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam po szybkich testach ;)
Będą to subiektywne odczucia, więc na wstępie, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem tego TV to radzę samemu dobrze zapoznać się z tym sprzętem. Inna sprawa, że o denerwujących mnie rzeczach dowiedziałem się dopiero w domu.

Moje spostrzeżenia:
- bzyczenie, mnie to denerwuje, szczególnie że czasami ogląda się filmy z "klimatem" i czasami jak w scenach nie ma dźwięku lub jest nieznaczny wpada mi w ucho ten irytujący dźwięk
- błyszcząca matryca - jednak jestem zwolennikiem matowej
- obudowa błyszcząca - sciąga kurz jak diabli ;) ale to tylko wspomniałem dla estetów ;)

Podłączyłem e450 do dekodera cyfrowego polsatu i obraz w porządku, z pendriva obraz 1280 x 720 miałem głupie wrażenie że lepiej szedł przez odtwarzacz BD niż z wejścia z TV ( możliwe to? ;) )
Porównując samsunga do lg37LH4020 - chyba jednak badziej obraz podoba mi się na lg. Jeszcze może jak popracuje nad ustawieniami w E450 będzie lepiej, bo mam wrażenie że jest jakoś za ciemno - ale po docieraniu będę eksperymentować z ustawieniami.
Na bieżąco będę starał się dzielić wrażeniami.

Moje wrażenia zaraz po przesiadce z LG 37LH3000 były podobne co do wad wymienionych na początku nie ma zmiłuj... natomiast po dotarciu plazmy i kalibracji tv obraz w filmach moim zdaniem jest dużo ładniejszy jak w lcd(noc, wieczór, szary dzień) . oczywiście w dzień lepiej się ogląda na matowym i mocno świecącym lcd niż plaźmie. Największa zaleta 'nowego' tv to 51"(tv jak w sygnaturce) co mnie zawiodło a o tym nie wiedziałem to brak przesyłania przez tv dzwięku 5.1(brak licencji) z hdmi na optyk - duża wada wszystkich nowych samsungów - z LG nie było problemu spdif ustawiało się na AUTO i działało; nowego kina/amplitunera nie mam zamiaru kupować.
Edit: Następnym tv jaki kupię raczej nie będzie plazma...full led / oled? z matową matrycą rozmiar przynajmniej 55" ;)
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Moje wrażenia zaraz po przesiadce z LG 37LH3000 były podobne co do wad wymienionych na początku nie ma zmiłuj... natomiast po dotarciu plazmy i kalibracji tv obraz w filmach moim zdaniem jest dużo ładniejszy jak w lcd(noc, wieczór, szary dzień) . oczywiście w dzień lepiej się ogląda na matowym i mocno świecącym lcd niż plaźmie. Największa zaleta 'nowego' tv to 51"(tv jak w sygnaturce) co mnie zawiodło a o tym nie wiedziałem to brak przesyłania przez tv dzwięku 5.1(brak licencji) z hdmi na optyk - duża wada wszystkich nowych samsungów - z LG nie było problemu spdif ustawiało się na AUTO i działało; nowego kina/amplitunera nie mam zamiaru kupować.
Edit: Następnym tv jaki kupię raczej nie będzie plazma...full led / oled? z matową matrycą rozmiar przynajmniej 55" ;)
To jak jest z tym dzwiekiem bo raczej z tego co czytalem to samsung ma licencje na przesylanie dzwieku i nie ma z tym problemu a inne firmy LG itd nie maja licencji i problem z dzwiekiem przy niektorych filmach.Jak trzeba by podlaczyc ten TV pod wieze itp sprzet zeby dzwiek byl w 5.1 bo nie wierze ze idzie tylko zwykle stereo.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
To jak jest z tym dzwiekiem bo raczej z tego co czytalem to samsung ma licencje na przesylanie dzwieku i nie ma z tym problemu a inne firmy LG itd nie maja licencji i problem z dzwiekiem przy niektorych filmach.Jak trzeba by podlaczyc ten TV pod wieze itp sprzet zeby dzwiek byl w 5.1 bo nie wierze ze idzie tylko zwykle stereo.
Z usb/spdif leci 5.1 z hdmi 2.0 xd kino podpięte pod tv przez optyk. jeśli chcesz mieć dzwięk 5.1 np z dekodera bądz konsoli podpiętej pod tv po hdmi to musisz dzwięk puścic po optyku bezpośrednio do kina; niestety moje kino ma tylko jedno wejście optyczne(xbox360- zależy mi na 5.1 z konsoli) + jedno aux-stereo(dekoder) a co zrobić z PC sam nie wiem -puszczem dzwięk normalnie głośnikami od tv albo głośnikami 5.1 od kompa; porażka.
 
Ostatnia edycja:

pat66

New member
pat66
Teraz to Cię czeka na wekend trudne zadanie :) wszyscy czekają na test-recenzję tego TV, a Ty co śpisz :) Przed Tobą teraz ważna rola "głównego testera" tego wątku:)
Jestem ciekawy:
- jak sprawuje się rozdzielczość przy różnych sygnałach [TV, DVD,BD, USB- mkv720p, mkv1080p, divx, divxHD, xvid],
- ostrość-szczegółowość, kolory, smużenia, głębia czerni, paleta kolorów, odbicia itp.
- czy ustawienia fabryczne obrazu są na min lub max [zapomniałem zobaczyć w salonie, a jest to istotne],
- czy da się kalibrować i jaki ma to wpływ na obraz,
- czy posiada DVB-C mpeg4 [w specyfikacjach różnie piszą]-dla mnie to ważne mam taki sygnał,
-czy warunki domowe do oglądania TV są lepsze niż te w salonie [bo tam oświetlenie robi z TV masakrę].
Dalej się waham i jeszcze czekam na informacje testowe głównie od Ciebie :)

1. DVB-T - jak dla mnie może być, DVD też obleci, USB filmik 1280 x 720 - spodziewałem się więcej. Co do pozostałych materiałów nie miałem czasu jeszcze ruszyć.
2. Ostrość szczegółowość - dla mnie wystarczy, kolory - bledsze niż lubie ;) ale to jeszcze sobie poustawiam i powinno być wystarczająco;
3. Jeszcze nie kalibrowałem jako tako
4. Z tego co czytałem to posiada DVB-C
5. Według mnie, rzeczywiście oglądanie TV w sklepie, a w domu to dwie różne sprawy. Chociaż tak jak pisałeś światło sklepowe może masakrować obraz, tak uważam że przy tej matrycy również swiatło dzienne i to nawet po przejściu przez żaluzje robi podobny efekt.
Co do moje zadowolenia, to na razie nie chcę się wypowiadać, bo to dopiero początek. Muszę się z nim zapoznać, poustawiać i takie tam ;) Na chwilę obecna nie bardzo mam na to czas, wiec trochę to będzie trwało zanim wyrobię sobie ostateczne zdanię.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
.......Podłączyłem e450 do dekodera cyfrowego polsatu i obraz w porządku, z pendriva obraz 1280 x 720 miałem głupie wrażenie że lepiej szedł przez odtwarzacz BD niż z wejścia z TV ( możliwe to? ;) )
Porównując samsunga do lg37LH4020 - chyba jednak badziej obraz podoba mi się na lg. Jeszcze może jak popracuje nad ustawieniami w E450 będzie lepiej, bo mam wrażenie że jest jakoś za ciemno - ale po docieraniu będę eksperymentować z ustawieniami.
Na bieżąco będę starał się dzielić wrażeniami.

Co do sygnału TV / odtwarzacz BD oczywiście, że ten drugi sygnał i obraz będzie lepszy, prawdziwe FullHD.

Miałem przyjemność obejrzeć ten TV w sklepie... ehh powiem tak model bardzo podstawowy, niczym nie zwrócił mojej uwagi, mało wyjść i wejść no i ten cholerny lustrzany panel bez śladu filtra antyodblaskowego... trenowałem taki lustrzany TV poprzednio w domu dziękuję za to serdecznie... chyba warto dołożyć pare setek i kupić coś fajniejszego...:kom:
 

digitalus

Banned
Jesli chodzi o lustarzny panel to takie rozwiazanie bardziej mi sie podoba bo odbiornik przypomina tradycyjny telewizor a nie jak w przypadku lcd ekran wyglada jak deska lub tablica ogloszeniowa :)
podpisuje sie pod komentarzem z ceneoo.

Powiem więcej, plazma, która jest od sony 4 razy tańsza wyświetlała o wiele więcej szczegółów, obraz był bardziej naturalny, a kolory nieprzesycone. Dopiero po dłuższej chwili udało mi się ustawić tak "Sonego" żeby nie przypominał 100W żarówki świecącej prosto w twarz.

Kolege tez przekonalem do plazmy LG .Poprzednie odbiorniki to lcd full-hd innych znanych firm . Kolega juz tych telewizor nie wlacza wcale bo jakosc obrazu sd jest na bardzo niskim poziomie. Powiedzial ze nigdy wiecej nie da sie juz nabrac na lcd
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Marcin 2000
No jakie FullHD skoro ten TV jest HD Ready, a więc będzie HD:)
A co do parametrów tech. to my wiemy, że podstawowy, lustro itp, ale jednak dążymy do tego aby za "nic" wycisnąć jak najwięcej powyżej dobrego LED.
Ale chyba tak się nie da :))))
 

pat66

New member
Już parędni minęło i emocje trochę opadły :) TV oceniam pozytywnie, może poza tym bzyczeniem, które jest słyszalne (ale chyba się przyzwyczajam).
Czy można starać sie o wymianę egzemplarza z powodu tego bzyczenia? I czy jest szansa że drugi będzie lepszy ?
 

ph88

New member
Czy można starać sie o wymianę egzemplarza z powodu tego bzyczenia? I czy jest szansa że drugi będzie lepszy ?

Wszystkie modele bzyczą, jedne głośniej, drugie mniej głośno. Możesz trafić na jeszcze głośniejszy egzemplarz lub minimalnie cichszy. Sam sobie odpowiedz czy warto się w to bawić...
 

don111

Banned
niektóre nie bzyczą, chyba że przyłożysz głowę do telewizora
ale taka zabawa w wymianę w ciemno chyba nie ma sensu, trzeba by sprawdzić na miejscu telewizor, ewentualnie pogadać z serwisem
 
Do góry