Jaka tania kamera (full auto) najlepiej HD

edi7777

Member
Hej, szukam jakiejś taniej kamery tj. do 800zł. Kamera będzie raczej rzadko używana do kręcenia filmów z treningów oraz zawodów w skokach na koniach.

1. Chciałbym, żeby kamera była prosta w obsłudze i miała dobrą stabilizację obrazu bo używać jej będzie moja mama jak i różne osoby obecne akurat na treningu - czyli nie ma czasu na zapoznanie się z instrukcją.

2.No i wiadomo im lepszej jakości filmy tym lepiej:) - zależy mi żeby kamera nagrywała w HDReady ale jeżeli nie znajdzie się nic w tej cenie to trudno.

Czemu tak mało kasy na ten sprzęt? Na treningach jest pełno kurzu, czasem coś może upaść nawet jak leży na czymś pozornie stabilnym, sprzęt nie będzie używany co dziennie, a do tego strasznie traci na wartości - 3 lata temu kupiłem kamerę za 1900zł w tej chwili jej ceny na allegro to około 350-400zł. Chcę teraz przejść z kasetek na coś co nowszego i łatwiejszego do zgrywania na kompa. Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze;)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Hej, szukam jakiejś taniej kamery tj. do 800zł...
Chciałbym, żeby kamera była prosta w obsłudze
No i wiadomo im lepszej jakości filmy tym lepiej

Cóż, chcesz kupić złoty pierścionek, duży ciężki i tani.
Zanieś te 800zł na PKO i poczekaj aż urośnie do powiedzmy 5000zł.
Lub kup za to, a nawet nieco mniej Practicę, Toshibę, lub innego smiecia za 500-800zł.
Ale nie licz nawet na to ze film będzie miał jakość zadawalającą. Bo nie będzie.

Mozna kupić szmpana za 300zł, za 70 zł, za 30zł. Można też, są w sklepie na moim osiedlu za 9zł.
Ale nikt, nawet sprzedawca nie udaje że są smaczne(te po 9zł)

Aby się napić(przyjemnie) trzeba wydać 30zł.
Na kamerę trzeba wydać 3000zł.
Każda złotówka ponizej, to drastyczny spadek jakości, każde 1000zł powyżej tej sumy to nieco nieznaczne poprawienie jakości.

Mam kolegę, ostatnie 12 lat przemieszkał w USA. Teraz wraca. Pyta mnie, na Skype, ile kosztuje auto. Ja mu na to że 150 tyś zł. A on że widział reklamę auta za 20000. To ta właśnie Practica czy Toshiba, w segmencie auto osobowych.

Idż na skapiec.pl
Kamery śmiecie to te do 1500zł,
byle jakie to te od 1500 do 3000,
przyzwoite to te od 3000 do 5000,
porządne od 5000 do 8000,
od 8000 to dobre.

Zwróć uwagę na tą, niezłą kamerę
Sony HDR-XR155E za około 2000zł. Myślę że może ona być "dla Ciebie"
 

Attachments

  • 894463b1[1].jpg
    894463b1[1].jpg
    2,7 KB · Wyś: 2561
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Myślę że trochę przesadzasz - napisałem że kamera to nie ma być jakiś super sprzęt tylko coś podstawowego. Nie chce fullHD bo nie będzie nigdy używany - jak przyjdzie czas na taki sprzęt to go kupię ale teraz dla rodziców którzy mają tv HDReady 42" i projektor HDReady nie ma sensu kupować kamery fullHD tym bardziej do celów które opisałem. Nie liczy się super jakość tylko to żeby można było spokojnie nagrać i potem zobaczyć jakie się robi błędy na treningu albo nagrać jakieś zawody i potem pokazać dziadkom, sprzętem który się nie rozleci czy zepsuje po miesiącu. Kamera będzie nagrywać może z 20h na rok i to pewnie i tak max. Jeżeli siostra będzie na treningach sama to nagrywać ją będzie pewnie jakiś luzak więc ma być prosta w obsłudze i działać cały czas w trybie auto (o ile kamery mają jakieś inne tryby). To tyle - i myślę że budżet przeznaczony na ten sprzęt i tak jest spory jeśli mam takie proste wymagania. Do tego kamera może być używana ale takich jest raczej niewiele jak patrzę na allegro.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Myślę że trochę przesadzasz... ... ...

Ale nie duzo. Kup a sam wkrótce sie przekonasz, że na kamerę za 800zł szkoda pieniędzy.

42" telewizor, na nim będziesz miał bury, niezbyt ostry i niedoświetlony film. Rzeczywistość, jak na islandii pod koniec ich jesieni.

Jeżeli to akceptujesz, to kup. Co to w końcu jest 800zł.

Ja też, niedawno(rok temu), wyobraziłem sobie, że kamera za 7000zł(z wbudowanym aparatem foto 10Mpix) zastąpi mi też aparat fotograficzny, wbrew radom, jadąc do Rzymu w tym roku na wakacje, pstrukałem zdjęcia. Film z wakacji, wyszedł świetnie.
Zdjęcia, hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.... .....
Poza rozdzielczością wszystkie wyszły kiepsko. Opisałem to w watku o "Kamera a R1", ale przytaczam tutaj, że ja też coś sobie wyobraziłem, ale życie mnie walnęło pałką w łeb.


Oznacza to, ze masz prawo nie wiedzieć. Masz prawo pytać się.
Masz prawo nie słuchać rad.

Ale potem nie masz prawa się dziwić.
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Ok. Rozumiem Twoje podejście do sprawy - mam takie samo w sprawie np. rowerów - po co komu rower za 1000zł jeżeli jeździ się na tym do dupy. Sam mam Specialized epic za 12 tyś. bo to sprzęt z którego jestem w pełni zadowolony i nie lubię półśrodków. Jednak tak samo zadowala mnie w pełni obraz np. uzyskany z kamery JVC Everio GZ-HM335 po obejrzeniu kilku filmików na youtube w 720p. I myślę czy nie napisać do gościa z tej aukcji:

JVC HD Everio GZ-HM335 Full HD POLECAM (1203073670) - Aukcje internetowe Allegro

i jej nie odkupić za te 800zł. Kwestia czy jest w tej cenie np. trochę lepszy sprzęt i czy ta kamerka ma dobrą stabilizację obrazu. Tu kłaniam się z pytaniami i proszę o pomoc specjalistów na forum ale nie taką w postaci "olej to kup sprzęt za min. 7000zł".
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Tu kłaniam się z pytaniami i proszę o pomoc specjalistów na forum ale nie taką w postaci "olej to kup sprzęt za min. 7000zł".

Byłeś uprzejmy "nie zwrócić" uwagi na moja dla Ciebie propozycję za 2000zł. Cztery posty w "górę", nawet dałem zdjęcie?

Ja już się wypisuję z tego tematu, nie umiem nic sodać
[EOT}
 

klaus71

New member
Bez reklam
a może aparat sony hx5v za 1100zł
kręci bardzo dobre filmy 1080i/50 jak na to że jest głownie aparatem foto.
stabilizację i płynność filmów full hd ma po prostu boską.
ja nim zastąpiłem kamerę tak by mieć jeden mały sprzęt w kieszeni.
 

edi7777

Member
Byłeś uprzejmy "nie zwrócić" uwagi na moja dla Ciebie propozycję za 2000zł. Cztery posty w "górę", nawet dałem zdjęcie?

Ja już się wypisuję z tego tematu, nie umiem nic sodać
[EOT}

Myślałem, że dość jasno napisałem - szukam sprzętu za połowę tej kwoty. Im taniej tym lepiej. Aparat mój ojciec też już ma i to nie najgorszy więc ta opcja odpada. Na zawody i tak brane są oba sprzęty i jedna osoba kreci film a druga strzela foty jeśli to tylko możliwe. Generalnie potem pokazuje się zdjęcia bo filmów to raczej nikt w rodzinie takich nie ogląda. Sam uważam to za dość dziwne bo ani coś pogadać przy takim filmie czy wytłumaczyć, ani to specjalnie ciekawy film nie będzie... zdjęcia jak dla mnie mają lepszy klimat ale to już wiadomo kwestia co kto lubi.

Może jeszcze raz bo chyba nie zostałem dobrze zrozumiany:
-sprzęt ma być tani i niezawodny (max 1000zł)
-ma nakręcić te 1,5h filmu na baterii
-ma zapisywać nakręcony materiał na karty pamięci
-im lepsza jakość obrazu tym lepiej - fajnie jak będzie HDReady
-ma być łatwy w obsłudze
-jak będzie stabilizacja obrazu to super

I tyle. Nie oczekuje wodotrysków ani SUPER-HIPER jakości obrazu. Szukam taniego rozwiązania które i tak będzie rzadko używane. Jest coś lepszego od kamery która wcześniej pokazałem w tej cenie? Pozdrawiam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
może i twój ojciec ma dobry aparat ale sony zrobił pierwszy kompakt który jakość wideo ma na poziomie twojej kamerki.
 
Do góry