Jaka przejściówka DVI-HDMI?

domdek

New member
Mam pod sufitem projektor (HD ready) i od projektora puszczony kabel hdmi (projektor) - dvi (żródło obrazu). Chciałbym teraz podłączyć do tego kabla odtwarzacz z wyjściem hdmi. Niestety po wypróbowaniu pierwszej przejściówki HDMI-DVI projektor zgłasza brak sygnału.

Moje pytanie brzmi: czy mogę zastosować dowolną przejściówkę czy powiniennem dokonać bardziej świadomego wyboru? Być może najważniejszy dla sprawy będzie fakt, że kabel do którego podłączam źródło, ma wtyk DVI 18+1.

z góry dziękuję za radę
Dominik
 

domdek

New member
Upewniłem się jeszcze, czy kabel jest ok. Podłączyłem kompa z wyjściem DVI bezposrednio do kabla i wszystko śmiga. Pytanie więc co jest bardziej prawdopodobne - przejściówka zwalona, czy nieprawidłowa? A może nie da się tak transmitować obrazu (hdmi - dvi - dvi - hdmi)?
 

domdek

New member
Sprawdziłem już przejściówkę hdmi->dvi w innej konfiguracji, sprawdziłem też kabel (dvi->hdmi) w innej konfiguracji. Wszystko działa. Wniosek: to z konfiguracją jest coś nie tak. Najwyraźniej szeroki strumień informacji wychodzący z gniazda HDMI zostaje nieprawidłowo ścięty przez złącze DVI Single Link. Jeśli będę w stanie zmniejszyć rozdzielczość danych wysyłanych z konsoli to spróbuję jeszcze raz.
 
Do góry