Jaka plazma? Proszę o rady.

ReVo

New member
Witam serdecznie.

Zacznę od razu ostro i zaskoczę was drodzy fachowcy. Chcę kupić plazmę :) Zaznajomiłem się trochę z tą technologią, wadami i zaletami i porównaniem do LCD/LED no i mitami.
Więc przejdę do konkretów:Jaka marka? Jaki model wybrać? Jestem kompletnie zielony w tym segmencie bo nie siedzę w tym i liczę na życzliwą pomoc wtajemniczonych :) Oto, że tak powiem moje warunki eksploatacji:

-telewizor do "salonu" - myślę, że kanapa jest w odl. jakieś 3m od telewizora kineskopowego jaki teraz mamy Soniak nie wiem 28-30 cali chyba.. pies wie :)
- myślę, że 42-50 cali byłby ok. Raczej większy niż mniejszy co nie :) i Wiadomo, że jak jest 46 a 50 cali to lepiej dołożyć te pare zł. Raczej 50''?
- telewizor do oglądania głównie TV - mamy cyfrowy polsat
- sporadycznie DVD, nie wiem raz na tydzień może :)
- kwota bo to najważniejsze chyba - 2-2,5 tys. zł
- w związku z tym interesuje mnie jak najmniej "wodotrysków", a jak najwięcej jakości w tym co jest :) widziałem na jakiś porównywarkach cenowych różne marki i modele i kompletnie nie wiem czym się różnią jeśli widełki są ok. 200-500zł
- fajnie by było mieć bajery typu ethernet, usb, ale jak się nie da to nie da ;)
- No i to chyba tyle, byłbym wdzięczny za jakieś techniczne rady typu co z czym zjeść i dlaczego tak a nie inaczej i czemu warto zrobić to tak czy siak :)

Będę się starał na bieżąco przeglądać ten wątek, aby odrazu odpowiadać lub edytować tego posta. Dzięki za poświęcony czas z góry i pomoc :)
8)
 

ReVo

New member
mhm... a gdzie najlepiej takie coś kupić? W jakimś avansie, media markcie czy przez internet? Mieszkam w okolicach Poznania. Czy nie ma problemu z kurierami? Albo z jakimiś gwarancyjnymi naprawami?

No i dlaczego akurat ten model? :)
 

ReVo

New member
no właśnie zapomniałem dodać, że nie mam ani ps3, ani blue ray ;) Więc full hd nie potrzebne. Mam nadzieję, że to przewidziałeś dobry panie z Rzeszowa :)Hmm. to gdzie najlepiej takie coś zamówić? http ://www .ceneo.pl/5772469Telewizor Panasonic TX-P50X20 - porównanie cen w sklepach internetowych[/url] który z tych sklepów jest godny najlepszego polecenia :) I czy nie lepiej kupić samemu w sklepie?
 

ReVo

New member
czytając ten topic 50048-panasonic-seria-x20-tx-p37x20-tx-p42x20-tx-p50x20-test-y-opinie-etc.html

dochodzę do wniosku, że jednak nie jest to takie złoto >chyba< :) no więc może, za te pieniądze można kupić coś lepszego niż plazma? Co radzicie? Czy plazma jest rzeczywiście najlepsza w tym przedziale cenowym? <2-2,5k> Czy może lepszy byłby jakiś lcdek albo inna plazma? Czy rzeczywiście te panasonici tak się pogorszyły? Może inna firma?

Dziękuję za pomoc.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
czytając ten topic 50048-panasonic-seria-x20-tx-p37x20-tx-p42x20-tx-p50x20-test-y-opinie-etc.html

dochodzę do wniosku, że jednak nie jest to takie złoto >chyba< :) no więc może, za te pieniądze można kupić coś lepszego niż plazma? Co radzicie? Czy plazma jest rzeczywiście najlepsza w tym przedziale cenowym? <2-2,5k> Czy może lepszy byłby jakiś lcdek albo inna plazma? Czy rzeczywiście te panasonici tak się pogorszyły? Może inna firma?

Dziękuję za pomoc.
Zerknij na Lg50Pj550,albo trochę drożej Pk550-760(oczywiście patrząc na ceny z Ceneo;))
 
Ostatnia edycja:

ReVo

New member
Zerknij na Lg50Pj550,albo trochę drożej Pk550-760(oczywiście patrząc na ceny z Ceneo;))

Looknąłem, ale są droższe jakieś 600-800 zł... myślę, że nie warto dokładać?

I co z tym pankiem bo piszą w tym topicu, że ta seria X20 jest krokiem w tył xd cokolwiek to znaczy. No ale cóż... A iść w kierunku LCD? Warto?
 

tdx

New member
Bez reklam
alternatywa jest oczywiście samsung 50C450 też w granicach 2500zł
+ usb z filmami
+ złącze VGA

lub LG 50pj250

i tak uważam że pod względem jakości obrazu Panas jest najlepszy :) To nie krok w tył (tam chodziło o to że seria X10 była lepiej wyposażona) każdy komp lub laptop możesz podpiąć za pomocą HDMI więc złącze VGA nie ma już takiego znaczenia
 
Ostatnia edycja:

ReVo

New member
alternatywa jest oczywiście samsung 50C450 też w granicach 2500zł
+ usb z filmami
+ złącze VGA

lub LG 50pj250

i tak uważam że pod względem jakości obrazu Panas jest najlepszy :)

mhm. a czy miał Pan przyjemność porównać jakoś te telewizory, czy pisze pan ogólnie, że panasonic ma lepsze obrazy? :) Przepraszam za taką dociekliwość, ale jest to dość poważny zakup i chciałbym dokonać najlepszego możliwego wyboru :)

@ racja, więc na vga wgl nie patrzę bo mam grafike z hdmi. A usb no to trudno, zawsze pozostaje zrzucać na płytki albo na kartę sd.

@edit 2

z tego topicu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1677693.html gość ostatecznie kupił to: http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/963284_techniczne i jest zadowolony, a cena nawet niższa od tego panka. I mógłbym go nawet kupić u siebie, a do tego ma USB, 600hz, mniejszy pobór mocy więc nie wiem dlatego jest tańszy... I czym się różni od tego co podał Adrian85 50pj550 lub tego tdxa 50pj250 ten jest pj350 xd pokićkane to wszystko... Fajnie by było jakby ktoś to rozjaśnił :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak porównywałem je na sklepie. To jest prawie najniższa półka (niżej w Panasonic jest tylko 50C20) więc nie można się nastawiać w tej cenie dostaniemy rewelacyjny TV. Ale jeśli miałbym wybierać plazmę byłby to raczej zawsze Panasonic - wcześniej Pioneer :)
Musiałby Pan zajrzeć do sklepu i osobiście się przekonać.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Looknąłem, ale są droższe jakieś 600-800 zł... myślę, że nie warto dokładać?

I co z tym pankiem bo piszą w tym topicu, że ta seria X20 jest krokiem w tył xd cokolwiek to znaczy. No ale cóż... A iść w kierunku LCD? Warto?
Czy warto dokładać?-tak,czy iść w kierunku lcd?-nie,Samsung C450?-nie.Nie wiem co ci nie pasuje w X20,ale ogólnie to dobre tv.Różnice Pj250-550 Divx HD.
 
Ostatnia edycja:

ReVo

New member
Najbardziej zależy mi na jakości obrazu. Wodotryski to rzecz drugorzędna :) Myślę, że ten panek spełni moje oczekiwania :)
 

mike127

New member
Witam,

Bardzo proszę o radę jaki TV kupić:

odległość od ekranu - 2,4 - 3,3 m
nasłonecznienie - umiarkowane, tv stoi w rogu pokoju, pod lekkim kątem do okna
wielkość pokoju - 3,4 x 3,8 m
najczęściej oglądane programy - głównie SD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 37-42
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder satelitarny HD 5000, dvd
kąt patrzenia - na wprost i z kątów bocznych
sygnał - Cyfrowy Polsat, pakiet Familijny HD
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 3-4 godz.
jaka klasa cenowa? - do max. ok. 2200 zł

Myślałem o zakupie jednego z poniższych modeli:
1) Panasonic TX-P42S20
2) Panasonic TX-P37X20
3) Samsung PS42C450
4) LG 42PJ350
5) LG 42PJ550

Zakup którego z nich będzie najlepszym wyborem? A może jeszcze jakieś inne byście polecili?
Czy przekątna 42 cale nie będzie zbyt duża dla obrazu SD? I czy w ogóle jest sensu kupować Full HD?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli ceny będą rosnąć ( a ponoć mają bo i wat w górę i paliwo i prąd też z czym wiążą się koszty) to wszystkich produktów...

mike127 napisał:
"Czy przekątna 42 cale nie będzie zbyt duża dla obrazu SD? I czy w ogóle jest sensu kupować Full HD?"
Nie nie będzie i warto kupować TV Full HD, choć i z HD Ready też będziesz zadowolony.

Z podanych przez Ciebie modeli wybrałbym Panasonica TX-P42S20.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ceny raczej zostaną bez zmian, niby powinny zdrożeć o 1% i jakieś tam promile ze wzgledu na koszty paliwa itd ale z drugiej strony wyprzedaże starych modeli i czyszczenie magazynów więc to się pewnie zrównoważy i ceny bedą mniej wiecej takie same. Zresztą co roku nie ma jakiś wielkich skoków cenowym na przełomie roku.
 
Do góry