jaka plazma? Full HD, Ready HD ? smartTV czy nie?

przemok123

New member
Witam

Chciałbym kupić sobie nowy telewizor, wybór padł na plazmę (mam juz w domu plazmę i jestem zadowolony , wszyscy również odradzali LED)
Teraz mam dylemat czy brać:

a)
Tańszego 50" LG z Full HD

LG 50PA6500 w euro.com za 2 189 zł

b) droższego 50" samsunga ,ale z Ready HD, WiFi, DLNA, 3D

Samsung PS51E490 w euro.com za 2 649 zł

c) czy może jeszcze droższego 50" LG z Smart TV, WiFi Ready, DLNA, USB - multimedia, USB - nagrywanie, Skype oraz 3D

LG 50PM4700 w euro.com za 2 799 zł

nie wiem czy warto dopłacać i mieć te Ready HD z tymi bajerami (zawsze mogę podłączyć laptopa przez HDMI i też będę miał interent itp, skype ) czy może własnie opcja bez bajerów (najwyżej podłączenie przez lapka) i mieć Full HD taniej.

Proszę o rady propozycję oraz jeżeli ktoś wybierze "coś" to prosiłbym o wyjaśnienie. Z góry bardzo dziękuje.
 

lm648

Banned
Wszyscy polecają Panasa (który jest legendą ale na "glinianych nogach"), a ja polecę Ci właśnie tego LG 50PA6500 za 2 189 zł i na pewno nie pożałujesz :) , a jeżeli tak, to nie będzie wielkiej szkody jak go wyrzucisz (z Panasem też byś to zrobił) :)
a tutaj masz 86 str. wypowiedzi i tych zadowolonych i tych nie zadowolonych z polecanego modelu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-telewizor-lg50pa6500.html
Niestety:) decyzja należy do Ciebie :)
 
Widziałem tego LG PM i powiem Ci, że dość ciekawy model obraz niczego sobie. Też miałem na oku LG tylko, że PM670S, ale w rezultacie mam co innego. Też się zastanawiałem czy brać z bajerami typu smart. Dziecko mnie trochę przycisnęło o to i jest smart. Powiem szczerze, że jeszcze wszystkiego nie wypróbowałem, ale oglądanie filmów prosto z netu ipli czy YT w hd to fajna sprawa i nie żałuje tych kilku stówek więcej.
 

cabanmat

New member
Witam panowie...

Szukam plazmy dla rodziców.
50 cali do 3 tyś zł.

Ważne aby miał : dużą częstotliwość odświeżania, mały czas reakcji, duży kontrast, duże kąty widzenia, Full HD, filtr UV !!!

Proszę o propozycje godne polecenia ?
Panasonic ? LG ? Samsung ?
 

bob1969

Member
Bez reklam
W tej cenia ja bym celował w Samsunga E550. Sam poważnie o nim myślę. Ale jeżeli chodzi o podane wyżej właściwości, to:
-duża częstotliwość odświeżania - pdp chyba nie mają czegoś takiego
-mały czas reakcji - czas reakcji pdp jest tysiące razy większy niż w badziewiu czyli LCD
-duży kontrast - z tym w pdp gorzej
-duże kąty widzenia, Full HD - masz to za 2 tysi w 50"
-filtr UV - a co to i po kiego grzyba?
 

Pingu

New member
Kupowanie 50 cali z HD Ready to nieporozumienie. Na pewno będziesz żałował z czasem. Może przy oglądaniu TV nie będzie różnicy, ale chyba kiedyś oglądniesz coś w wyższej rozdzielczości. HD Ready to teraz jest w komórkach.
 
Osobiście kupiłem PS51E550 i jestem zadowolony. Nie mam pitolca ;P jeśli chodzi o telewizory... Obraz w najwyższej jakości w w/w modelu moim zdaniem jest bajkowy. Czyli średnio wymagającego użytkownika zadowala. Ledy w rozsądnych cenach dość daleko odstają... a początkowo miał być led. Całe szczęście nie kupiłem :)
 

Dżyngis-chan

New member
Kupowanie 50 cali z HD Ready to nieporozumienie. Na pewno będziesz żałował z czasem. Może przy oglądaniu TV nie będzie różnicy, ale chyba kiedyś oglądniesz coś w wyższej rozdzielczości. HD Ready to teraz jest w komórkach.

W telewizorze HD Ready a dokladnie o rozdzielczosci 1024x768 uzyskasz lepsza jakosc obrazu.
 

Pingu

New member
Dla mnie kupowanie 50 cali o rozdzielczości 1024x768 to jakaś totalna pomyłka. Taką rozdzielczość to ja miałem w CRT 15" w 97 roku.
To jak kupowanie starego Audi bo Audi. Już lepiej zmianić wielkość ekranu.
A co do jakości, to co z tego, że SD lepiej wygląda na tym, przecież nie kupuje się plazmy aby oglądać SD, coś co powinno dawno wyginąć, coś co na wszystkim wygląda źle. A do oglądania SD im mniejszy ekran tym lepiej.
 

pierwszyy

Member
Plazmy nie kupujemy by oglądać kanały sd ALE większość kanałów tv (na dzień dzisiejszy) jest sd, pozostałe są hd ready czyli 720p i 1080i, kanałów fullhd brak i nie zanosi się żeby się pojawiły... gry ps3/xbox to 720p, pozostaje komp lub bluray (i podać materiał 1080p) by w pełni cieszyć się ekranem fullhd pod warunkiem, że usiądziemy przed tv nie dalej niż ~2 metry, bo z dalszej odległości (~3...3,5 metra i więcej) nie widać różnicy pomiędzy 1080p a 720p.

Pozdrawiam i do siego :bober:
 

Pingu

New member
Nie zgodze się. Mam platforme n, gdzie większość interesujących kanałów to HD. Maksymalnie za 2-3 lata każdy liczący się kanał będzie HD. Ponadto jeśli ktoś kupi Plazme 1024x768 to będzie skalował w dół sygnał HD Ready. Czy ma to sens?
 

Smykoo

New member
Nie zgodze się. Mam platforme n, gdzie większość interesujących kanałów to HD. Maksymalnie za 2-3 lata każdy liczący się kanał będzie HD. Ponadto jeśli ktoś kupi Plazme 1024x768 to będzie skalował w dół sygnał HD Ready. Czy ma to sens?

Inaczej, za 2,3 lata będzie więcej kanałów, ale hd ready, bo full hd to może kilka się pojawi. Jesteśmy zacofani i dość mocno w stosunku do USA czy nawet Europy zachodniej.
 
Do góry