jaka plazma bez bajerów?

digitalus

Banned
Jesli nie chcesz miec problemow z filmami to najlepiej kupic zewnetrzny hdplayer ale tez nie ma 100% gwarancji ze kazdy film bedzie mozna obejrzec .Moze pojawic sie komunikat nieobslugiwany kodek audio lub video. To sa amatorskie pliki i jest to normalne , zalezy jaki kodek zastosowano.
 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Tyle, że filmy w wypadku moich rodziców to będzie 10% użycia tego telewizora. Tyle, że jak mam im tłumaczyć jak konwertować napisy itp, to musiałbym zmienić abonament w komie na wyższy.
Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego samsunga. Był założony temat z porównaniem do panasonica, ale nikt nic nie napisał.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Widzę DIGITALUS, że jesteś głównie za Panasonikiem. Nic do niego nie mam, ale LG wygląda delikatniej i przez to trochę nowocześniej. W postach z poprzednich tematów nie znalazłem w zasadzie nic co przesądziło by na korzyść Panasa lub LG w kwestii jakości wyświetlanych kanałów SD.

Jednak zastanawia mnie to nie wyświetlanie polskich liter, problem może jednak wystąpić w obu tv. Temat, do którego mnie jednak odsyłasz to porównanie do 42PN450B, a w linkach pojawia się odniesienie do 42PJ350, także trochę się już pogubiłem. Rozumiem, że nie ma żadnego PLD 40 - 43 cale z filtrem antyrefleksyjnym i HD Ready?

Co do samsunga. znalazłem tylko to:
HD LED TV Reviews: Review Samsung PS43F4500 43 inch HD Ready Freeview Plasma TV

W sumie żadnego porównania. Jedyna zastanawiająca informacja o wysokim poborze prądu. Nie wiem też czy to starsza czy nowsza wersja PS43E450A1W.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Odniesienie do 42PJ350 to byl tylko przyklad ze filtr antyrefleksyjny nie zawsze jest potrzebny.W takich warunkach jak na filmie odblaski nie sa widoczne .Nie zwracam uwagi na odblaski.Ogladam telewizje w ciagu dnia.Nie tylko w nocy:)
Nie ma 42 calowych plazm hd ready z filtrem antyrefleksyjnym.Taki filtr posiada plazma tx-p42st60 full-hd.
Modle F samsunga to plazmy z tego roku.
Samsung ma wieksze subpiksele niz panasonic ,ekran samsunga jest tez wiekszy o jeden cal od panasonica . Subpiksele w samsungu beda bardziej widoczne gdy bedziesz ogladal telewizje mniejszej odleglosci.
W przypadku dobrych programow sd , seriali zarejestrowanych w formacie 16:9 na kanale atm rozrywka np nowe odcinki:) "kiepskich" z plazmy panasonica hd ready mozna ogladac z jednego metra i jakosc obrazu jest dobra jak w telewizorze z kineskopem.
Kanaly hd tez wygladaja bardzo dobrze i mozna ogladac z jeszcze mniejszej odleglosci. pod warunkiem ze program jest zarejestrowany w hd, nie wystarczy tylko logo hd.
DSCF3764-_nxaqrpq.jpg

DSCF3606-_nxqwaas.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Tyle, ze telewizor będzie oglądany co najmniej z odległości 2m, średnio 2,5, maks 3m. Nie wiem więc czy ten jeden cal czegoś nie zmieni, jednak miejsca mało więc 46 na pewno odpada. Co do wielkości subpikseli to tylko znalazłem artykuł o monitorach, że tu niby lepiej jak są większe, bo czcionki wyraźniejsze. Muszę jeszcze poczytać, ale z racji dużych oszczędności przy zakupie HD Ready muszę wybrać między:

LG 42PN450B
Panasonic P42X60
Samsung PS43F4500

Jeszcze tylko jedna rzecz, gdzieś w temacie tv dla studenta było info o problemie odczytu z dysku twardego na Panasonicu (zbyt małe napięcie usb), czy w modelu P42X60 też jest to problemem?
 
Ostatnia edycja:

asffaf

New member
Mam podłączony dysk 2.5 od laptopa + chińska obudowa aby działał przez USB i nie mam żadnych problemów z zasilaniem. Plazma jest naprawdę dobra jednak służy mi tylko do ps3 i mkv. Dvbt nawet nie podlaczylem.

Swypniete z ZTE V970
 

Kojak86

New member
Ostatecznie wybór idzie na Samsunga PS43F4500. TV z tego roku i zawsze to 109cm przekątnej :) Najtaniej za 1525PLN z wysyłką w tej chwili.
 

kuba378

Active member
Odniesienie do 42PJ350 to byl tylko przyklad ze filtr antyrefleksyjny nie zawsze jest potrzebny.W takich warunkach jak na filmie odblaski nie sa widoczne .Nie zwracam uwagi na odblaski.Ogladam telewizje w ciagu dnia.Nie tylko w nocy:)
Nie ma 42 calowych plazm hd ready z filtrem antyrefleksyjnym.Taki filtr posiada plazma tx-p42st60 full-hd.
Modle F samsunga to plazmy z tego roku.
Samsung ma wieksze subpiksele niz panasonic ,ekran samsunga jest tez wiekszy o jeden cal od panasonica . Subpiksele w samsungu beda bardziej widoczne gdy bedziesz ogladal telewizje mniejszej odleglosci.
W przypadku dobrych programow sd , seriali zarejestrowanych w formacie 16:9 na kanale atm rozrywka np nowe odcinki:) "kiepskich" z plazmy panasonica hd ready mozna ogladac z jednego metra i jakosc obrazu jest dobra jak w telewizorze z kineskopem.
Kanaly hd tez wygladaja bardzo dobrze i mozna ogladac z jeszcze mniejszej odleglosci. pod warunkiem ze program jest zarejestrowany w hd, nie wystarczy tylko logo hd.
DSCF3764-_nxaqrpq.jpg

DSCF3606-_nxqwaas.jpg

Drugie zdjęcie najlepsze :D
 

digitalus

Banned
Ferdynand Kiepski rozmawia wlasnie na temat zmiany telewizora i fotela :) Pokoj bedzie wygladac jak na drugim zdjeciu :)

DSCF3501d_nxnrpnr.jpg
telewizor_nnasseq.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry