jaka plazma bez bajerów?

gebeth

New member
witajcie
proszę o pomoc i propozycje, szukam tv do salonu do telewizji dvb-t i laptopa jako odtwarzacza, nie zależy mi na internecie w tv, filmach z usb i innych gadżetach, poza laptopem może być to najprostsza możliwa konstrukcja, ważne są jakość obrazu i dobry tuner. Oto szczegółowe preferencje.

1. Odległość od ekranu: 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna południe, praktycznie zawsze zasłonięte - nie ma problemu
3. Jak duży jest pokój: 4,65x3,65m
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: 28" crt sony
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: chcę korzystać z naziemnej cyfrowej
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole przy lekkim oświetleniu np. lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej łagodny, nie lubię efektu "żarówy"
10. Matryca błyszcząca czy matowa: preferuję matową
11. Preferowana wielkość telewizora: 42" lub jak największy w zadanym budżecie
12. Preferowana marka: jestem otwarty na propozycje
13. Czego nie lubisz w telewizorach: wielkie piksele/pikseloza, rozmazany obraz, migotania obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: antena + laptop w miarę możliwości po d-sub
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv, 20% obraz z laptopa - jako odtwarzacza
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: do PC na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie koniecznie
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
26. Jaki masz sygnał: z PC - d-sub, DVB-T z anteny zewnętrznej
27. Ile programów HD: 2
28. Ma stać czy wisieć: obojętne
29.Rozdzielczość: HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 - 4
33.Ile osób ogląda: przeważnie dwie
34.Jaka klasa cenowa? im taniej tym lepiej, ale powiedzmy do 1600zł

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
W internetowych sklepach za okolo 1500 zl mozna kupic tx-p42x60.To dobry wybor.Telewizor bez bajerow . Black level czyli poziom czerni doskonaly.
Test telewizora w linku nizej
Panasonic X60 TX-P42X60B Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
Tx-p42x60B to telewizor na rynek brytyjski.W polsce ten sam telewizor ma inny symbol tzn tx-p42x60e. Bez wejscia lan ,niska ocena Networking/DNLA w tescie nie nalezy sie przejmowac bo telewizor z koncowka E czyli na polski rynek nie ma wejscia lan.Niska ocena za dzwiek jest chyba zbyt niska bo podobne glosnki czyli duze sa w cx3e i oceniam dobrze jakosc dzwieku.
Na pewno jakosc obrazu w x60 bedzie lepsza niz na zdjeciach w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/908855-post4.html
posiadam tx-p42cx3e ktory mial nizsze oceny w tescie avforums czyli z x60 uzyskasz jeszcze lepsze wrazenia wizualne.
 
Ostatnia edycja:

gebeth

New member
Ten panas fajny ale czy nie warto rozejrzeć się za czymś full hd? No chyba, że w tym budżecie brak. A jak ew z lcd i rozdzielczością full hd w tej cenie? Sprzętu jest cała masa z różnicami często 1 litery w nazwie i sam nie wiem z czego tu wybierać :)
 

digitalus

Banned
Mozesz kupic lcd ale jakosc kanalow sd i hd lepsza bedzie w plazmie x60.Rozczarowanie z jakosci obrazu na kanalach sd i hd w plazmie x60 wykluczone.
Kilka przykladow w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/908890-post9.html
Za 1500 zl nie kupisz nic lepszego .Jakosc obrazu w plazmie jest na bardzo wysokim poziomie , lepszym niz na zdjeciach
Nawet serial "kiepscy" przyjemnie sie oglada.
pomidory z demo pioneera
digitalus_nhaxewr.jpg

digitalus_nharqqp.jpg

digitalus_npawrrp.jpg

DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Lepiej dozbierac troche i kupic juz plazme FHD. Przy plazmie HDR jakosc sd jest dobra ale nie mozna juz tego powiedziec o materialach hd. Roznica w panelach plazmowych fhd i hdr jest wyrazna i nie warto dzis juz inwestowac w hdr.

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
Mam inne zdanie.Warto kupic hdready z trzech powodow.
Zaplacimy nizsza sume za telewizor.
Uzyskamy lepsza jakosc sd.
W przypadku kanalow hd bardzo trudno zauwazyc roznice czy to telewizor full-hd czy hdready.42 cale to zbyt maly ekran aby zauwzyc roznice. Dopiero na ekranie 50 calowych roznica jest widoczna.
W przypadku slabych programow, nadawanych w pseudo hd np program jaka to melodia na ekranie hdready program bedzie wygladal lepiej. Programy nadawane w prawdziwym hd np serial ranczo, rodzinka.pl, voice of poland jakosc obrazu na ekranie hdready jest wzorowa.Trzeba miec mozliwosc porownania z telewizorem full-hd.Mam taka mozliwosc,znajomy ma plazme full-hd 42g30. jakosc obrazu w hdready i full-hd , jest bardzo dobra.Jedyna roznica to w g30 jest jeszcze lepszy poziom czerni.
Jakosc czerni w cx3e jest na dobrym poziomie (widac na zdjeciu)a x60 ma znacznie wyzsze oceny.
digitalus_nhaewqw.jpg
 
Ostatnia edycja:

gebeth

New member
Muszę odkopać temat i znowu zwracam się o pomoc. Wczoraj dopiero miałem trochę czasu więc wybrałem się pooglądać TV na żywo. Obraz na plazmach (choć w trzech sklepach było tylko kilka sztuk, niestety brak proponowanego panasa) bez wyjątku lepszy w tej półce cenowej. Jasności przy jarzeniówkach nie oceniam ale lepsze przejścia kolorów i brak szumu na jednobarwnych powierzchniach - jak ktoś może sprzedawać a inny kupować takie szumiące badziewie (chyba, że to wina ustawień). Na dodatek wszystko się błyszczy a ekrany to lustra brrr.

Wracając jednak do tematu, posiadam laptopa, z którego planowałem zrobić odtwarzacz multimediów, niestety nie ma on wyjścia cyfrowego a jedynie d-sub czyli vga.

Czy znajdzie się jakaś przyzwoita oferta z d-sub/vga i na dodatek matowym ekranem? Po oględzinach tylko 42 ew. 40"
 

digitalus

Banned
Czy znajdzie się jakaś przyzwoita oferta z d-sub/vga i na dodatek matowym ekranem? Po oględzinach tylko 42 ew. 40"



Witam
Wejscie d-sub bylo w starszych modelach telewizorow plazmowych.Obecnie kazdy telewizor plazmowy posiada mozliwosc odczytu plikow filmowych z usb czyli np z pendrive, przenosnego dysku twardego .Tansze modele telewizorow plazmowych nie posiadaja filtra antyrefleksyjnego.Jesli filtr jest potrzebny to w wyzszym modelu.
 
Ostatnia edycja:

gebeth

New member
digitalus dzięki za aktywność w temacie :)

Co do d-sub, to z filmami i usb nie ma problemu ale żeby puścić na tv np. coś z tvn playera czy innej strony www, to jest to fajna perspektywa, zwłaszcza, że mam laptopa, który leży i się kurzy a klawiatura i myszka bezprzewodowa do obsługi z kanapy to <100 zł.

Możecie coś polecić powiedzmy, że mogę trochę więcej zapłacić tylko czy warto, na chwilę obecna jestem otwarty na wszystkie propozycje nawet lcd.

Przy okazji w saturnie obok plazmy samsunga 42" stał fullhd 42f5000 i obraz akurat na nim był całkiem ok, niestety bardzo mało złączy, w tym brak dsub czy jest to może model wam znany?

Ostatecznie przeboleję braki i mając dostęp do części PC złożę coś pasywnego jako htpc za kilka miesięcy.
 

digitalus

Banned
Bardzo duzo zalezy od oczekiwan i wymagan.Jesli bedziesz ogladal filmy wieczorem to zdecydowanie lepsze wrazenia wizualne uzyskasz w plazmie. Nie trzeba przeplacac.Na forum wiele przykladow.
Panasonic X60 TX-P42X60B Plasma TV Review - YouTube
Duzo zalezy od oswietlenia.Nie jest potrzebny filtr antrefleksyjny jesli oswietlenie bedzie z boku lub z tylu telewizora tak jak na filmie z youtube lub na tym zdjeciu.
236450d1303062905-mood-lighting-gallery-img_0428-1600x1200-.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
W przypadku kanalow hd bardzo trudno zauwazyc roznice czy to telewizor full-hd czy hdready.
42 cale to zbyt maly ekran aby zauwzyc roznice.
Dopiero na ekranie 50 calowych roznica jest widoczna.

... stara prawda, o której nie wie większość, albo nie przyjmuje jej do wiadomości.
A przy odległości 3,5 metra od TV proponuję autorowi tematu (gebeth) TV 50 cali Full HD.
Mniejszy jest bez sensu.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Hmm podepne sie pod temat z troche offtopicowym pytaniem: przy takim 50' tv jakies sa najbardziej zauwazalne roznice miedzy HDR a FHD?? Bo padlo stwierdzenie ze ponizej tego rozmiaru roznice sa znikome a ciekawi mnie co sie dzieje wraz z wzrostem rozmiaru.
 

pierwszyy

Member
tv hdready spisuje się bdb z ps3, bo większość gier (99%) wychodzących na ps3 jest w 720p.

różnica przy 50" hdready vs fullhd to minimalna odległość (3~3.5m) z jakiej należy oglądać tv hdready by nie widzieć różnicy :)
 

Kojak86

New member
Podpinam się pod temat:) Swój założyłem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/100844-lcd-pld-do-naziemnej-cyfrowej-i-tyle.html
Dlatego wolę się podpytać, bo ojciec będzie korzystał tylko z naziemnej - jak przyjadę to czasem jakiś film tylko. 3d, komputer, konsola odpada. Odległość od tv to 2,5-3m. Gdzieś już czytałem o tym, że ten HD ready bardziej się sprawdzi w zwykłej naziemnej.
Mój budżet to był 2200PLN, ostatecznie chciałem jednak wydać więcej, bo użytkownicy namówili mnie na TX-P42ST60. Mam więc jeszcze kilka pytań porównując P42X60E z P42ST60E:

1. Czy obraz na naziemnej cyfrowej rzeczywiście będzie lepszy
2. Czy nie będzie różnicy przy ok 2.8 metra na mniejszej rozdzielczości hd ready
3. Czy telewizor można powiesić
4. Czy podłączę do niego zwykły scart lub jeśli go nie ma czy panasonic dokłada przejsciówki np hdmi-scart wtyk żeński
5. Co z tymi refleksami - pokój będzie ciemny, ale ST60 na pewno ma filtr
6. Temat już ma kilka miesięcy czy jest więc może jakiś lepszy tv od tego P42X60, bo budżet trochę większy, a ten tv za 1400PLN można mieć (choć oczywiście jak oszczędzę to ok)

Dzięki za ostateczną pomoc, tak dodam jeszcze, że sygnał naziemnej będzie dobry, bo kupiłem właśnie antenę Sigma Combo HD i dobry kabel do tego.
 

digitalus

Banned
Witam
Do dvb-t tx-p42x60e sprawdzi sie bardzo dobrze. Dobra jakosc obrazu sd i hd.Bardzo dobra jakosc obrazu hd gdy program zerejestrowany jest w hd czyli np serial na dobre i na zle:)(nowe odcinki na dobre i na zle bo stare byly rejestrowane w 4:3) serial czas honoru,transmisje sportowe np liga mistrzow,mecze ekstraklasy i inne fimy .
1 .dobra jakosc obrazu sd i hd
2.Z odleglosci 2,8 metra na pewno nie zauwazysz roznicy.
3 Telewizor mozna powiesic ale trzeba kupic uchwyt
4 W 42X60 jest gniazdo euro. w st60 z dolu telewizora.
5.Jedenej osobie moga przeszkadzac odblaski, innej osobie nie beda przeszkadzac.Jesli odblaski bardzo przeszkadaja wtedy st60 sprawdzi sie znacznie lepiej.
roznica bedzie podobna jak na zdjeciu nizej (zdjecie z internetu dotyczy plazmy z filtrem i bez filtra antyrefleksyjnego)
Bardzo duzo zalezy od tego w jakim miejscu bedzie stal telewizor , przyklad na filmie plazma LG bez filtra antyrefleksyjnego
http://www.youtube.com/watch?v=PQpOh6MrctA


5122d1283590385t-wybor-telewizora-42-46-plazma-x20-i-g20.jpg

6.Kanaly sd wygladaja lepiej w plazmie hd ready.

Plazme przewozimy w pozycji pionowej.

przeczytaj ten komenatarz dotyczy x60
http://www.hdtv.com.pl/forum/935761-post39.html
 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Dzięki za szybkie info. Wieszak kupię oczywiście, jedyne co doczytałem, to, że np w ST60 jest problem z wtyczką zasilającą przy powieszeniu go nie wiem jak jest w x60.
Co do odblasków nie mogę nic powiedzieć, bo nigdy nie używałem plazmy, a sam pracuję na monitorze IPS LG234V.
Temat przytoczony w poście powyżej przeczytałem, dlatego Panas raczej odpada, bo gorzej wygląda i nastręcza więcej problemów z ewentualnymi filmami. Znalazłem jednak jeszcze jeden TV - PS43F4500. Jak on wypada w porównaniu z LG?
 
Do góry