Jaka plazma 50 cali ?

qnqn

New member
Witam. Podepnę się pod wątek bo mały mętlik się już mi robi :)

Jakie masz warunki - pokój 4,5m x 5,5m
Preferowana wielkość matrycy – 50cali
Preferowane marki - Panasonic, Pioneer
Jaki sygnał - zwykła antena, w nowym telelewizorze będzie zmiana na ntv
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – również nieco z boku
Jaka odległość od ekranu – po oglądania na wprost- ok. 4 m ale z możliwoscią podglądania tv z pokoju obok- do 6m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, moze zestaw kina, nie bedzie żadnych gier, konsol, komputerów itp.
Jaka klasa cenowa - 7-10tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy –raczej wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - okno na zachód, tv będzie przy oknie, za oknem gąszcz drzew więc zachodzące słońce bezpośrednio nie przeszkadza, zresztą okno z roletą
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program - przyroda, filmy, muzyka, czasami "gadające głowy"
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - raczej półmrok, jeśli jest światło, to przytłumione
Ma stać czy wisieć - wisieć- regulowane ramię

Właściwie dylemat plazma/lc i wielkość już jest rozwiazany:) No- chyba, że większy niż 50". Teraz została marka-model i osprzęt. Co do producenta- raczej Pioneer: skłaniam się nawet ku lekko używanej kurze (czasami zdarzają się okazje) ale jeśli nowy Panas da to samo "to po co przepłacać" :) Proszę Fachowców z forum o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bardzo prosta sprawa. Pioneera nie ma już ponad rok i nie będzie . Na dziś przoduje Panasonic z serią 50VT20
 

qnqn

New member
to bardzo prosta sprawa. Pioneera nie ma już ponad rok i nie będzie . Na dziś przoduje Panasonic z serią 50VT20

Ok, dziękuję.
Jeszcze pytanie- z tego co zauważyłem 50VT20 różni się od 50V20 chyba tylko możliwością oglądania 3D i różnicą cen ca.1,5kzł. Jest sens takiego dopłacania jesli nie będzie często się zakładać dołączonych okularów?
 
Ostatnia edycja:

Tomzozo

New member
Witam!
Proszę o poradę którą plazme mam kupić do moich warunków:
Jakie masz warunki - pokój 5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 50"-55"
Preferowane marki - brak
Jaki sygnał – UPS HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku też
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, blue-ray, usb-filmy divix
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na południe., telewizor na ścianie zachód (są rolety w oknach)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, bajki, sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kolejność jest przypadkowa. Dopisz więcej szczegółów potrzeb to przedstawię Ci swoja wizję.

=====================================

Tomzozo - więcej jak 50 G 20 - to bym nie ruszał.
Jest jakby idealna do Twoich potrzeb. Są dostępne - napisz na priw.

=====================================
qnqn -
z tego co zauważyłem to ma szybsze procesory ruchu VT 20 . Widocznie wymagania 3 D mają swoje potrzeby.
 

*MW*

New member
A ja mam jeszcze jedno malutkie pytanko odnośnie wyboru plazmy... otóż doradziliście mi żebym został przy TX-50X20, a czy jest duża różnica między nim a TX-P50C2 ? z tego co się orientuję to ten drugi ma jedno złącze HDMI mniej no i chyba różnią się wyglądem... a coś oprócz tego ? no i ostatecznie który z tych dwóch będzie lepszym wyborem ? pozdrawiam
 

digitalus

Banned
wybralbym TX-50x20
Vreal 5 -podnoszenie jakosci wyswietlanego obrazu
funkcja eco
TX-P50c2 - vreal 4
w danych technicznych nie ma tez informacji o funkcji eco. czyli oszczedzanie energii
 

franek89

New member
Co wybrać?

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich!

Mam problem w wyborze nowego TV, przeczytałem kilkaset postów i mam coraz większy mętlik w głowie...
upatrzyłem sobie 3 plazmy:
SAMSUNG PS50C550
PANASONIC TX-P46S20E
PANASONIC TX-P50X20E
i nie wiem na którą się zdecydować, samsung podobno strasznie buczy, pans p50X20E ma "tylko" HD redy, a P46S20E "tylko" 46 cali...
pomożecie coś wybrać? a może macie jakieś inne propozycje?

odległość od ekranu: 4-5m
jak słońce świeci w pokoju: Słońce nie będzie bezpośrednio świecić w TV
Jak duży jest pokój: 25m2
jaki masz obecnie telewizor: CRT 21"
jakie programy najczęściej oglądasz: różne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i Wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 46"-50"
preferowana marka: dowolna
czego nie lubisz w telewizorach: ?
jakie urządzenia będą podłączone: PC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90/10
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? na wprost i trochę z boku
telewizor ma mieć wifi ? nie musi
ma czytać przez USB filmy ? może nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI PC
jaki masz sygnał ? DVB-T ze Śremu
ile programów HD ? obecnie 1 (TVP HD)
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2-4h
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
ma stać czy wisieć ? wisieć
 

cactusek

New member
Bez reklam
Przy takiej odleglosci 46 cali to zdecydowanie za malo. Wiec pozostaje ci dośc lustrzany S20 lub dobrze radzący sobie z odbiciami Samsung C550. Niestety Samy buczą jak ciche wuwuleze o czym sam sie przekonalem dopiero w domu. Jednak wiele osob nie słyszy tego dzwieku albo nie jest na niego uczulona wiec musisz sprawdzic to sam. Poza tą wadą C550 to naprawde niezle tv.
Sprawdz też LG pk550 (uwaga na lustro) ale piszesz ze pokoj raczej ciemny wiec może warto ?
 

franek89

New member
Trochę źle się wyraziłem pokój nie jest ciemny ale słońce nie będzie świecić bezpośrednio w TV
Chciałem wstawić szkic pokoju, ale widzę że muszę mieć co najmniej 5 postów :roll:
 

cactusek

New member
Bez reklam
To nie jest tylko tak że słonce sie odbija.
Zobacz sobie tutaj:
YouTube - LG PLASMA 50PK550 2
Na dworze jest noc, pokoj jest oswietlany tylko zarówkami i to kompaktowymi a mimo to refleksy na ekranie są bardzo duże. Jeśli ci to przeszkadza to warto sie zastanowić. Jeśli masz jasny pokoj i nie lubisz zasłaniac rolet w dzien to bedzie jeszcze gorzej.
 

rib

New member
@Kiki
Nie wiem co mogę więcej napisać, podłączony do tego będzie zestaw najprawdopodobniej : Sony BDV-F500 oraz wdtv live, xbox 360 i N.
Jeśli potrzebne są jakieś inne dane to na wszystkie pytania odpowiem chwilowo wybór padł na Sony (taki komplet :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rib
- jeśli ma być Sony to zaczynaj od 46HX700- zabezpieczy Ci czerń na długie wieczory szczególnie bez światła.
Ale powinieneś skorzystać z prezentacji - bo może okazać się ze jednak konkurent zagra sporo lepiej szczególnie do skalowania programów - sport.
==============================

franek89
- przy tej odległości X 20 w zupełności wystarczy.
 

don111

Banned
To nie jest tylko tak że słonce sie odbija.
Zobacz sobie tutaj:
YouTube - LG PLASMA 50PK550 2
Na dworze jest noc, pokoj jest oswietlany tylko zarówkami i to kompaktowymi a mimo to refleksy na ekranie są bardzo duże. Jeśli ci to przeszkadza to warto sie zastanowić. Jeśli masz jasny pokoj i nie lubisz zasłaniac rolet w dzien to bedzie jeszcze gorzej.
chyba trochę przesadzasz z tymi odbiciami...

Witam
Długo zastanawiałem się nad nowym Tv. Czytałem i porównywałem w sklepach i różnych testach.
Miałem wczesnej Samsunga 40 cali serie 6. Wybór padł na Panasonica 50S20.
Po zakupie przetestowałem subiektywnie oba modele.

zdjecie1f.jpg


Pierwsze wrażanie po dostawieniu 50cali do 40cali jest niesamowite. Przez roczny okres oglądania na 40, obraz oglądany na Plazmie 50 cali jest bardzo ładny i robi wrażenie. Odległość jaka mam do Tv jest ok 3m.
Jak widać matryca jest ciemniejsza w TV Lcd..Jest tak dokładnie jak opisują posiadacze tego modelu plazmy, w dzień można się w nim oglądać. Jednak nie ma to wpływu na oglądanie Tv w dzień

zdjecie2j.jpg


Na ekranie widoczne jest odbicie słońca, jednak jeśli ogląda się obraz właściwy, nie ma to znaczenia . Zdjęcie jest robione w dzień ok godz. 14.
Dla porównania zdjęcie z dwóch tv po godz 19.
zdjecie3em.jpg


zdjecie4q.jpg


Uważam ze odbicia w matrycy nie przeszkadzaj w oglądaniu TV Panasonic.
Nie przeszkadza to w oglądaniu w dzień. Natomiast wieczorem takie coś już nie występuje.
Teraz trochę o temacie czerni obu Tv. Na Samsunga przesiadłem się z 32 calowego Philips Pfl 5322 w którym bardzo przeszkadzało mi nierówne podświetlenie matrycy w rogach. Pamiętam, że nawet moja dziewczyna to zauważyła.
Podświetlenie matrycy w Samsungu jest bardzo dobre i brak jakichkolwiek nierówności podświetlenia matrycy. Powiedziałbym ze jest wręcz idealna. Jeśli chodzi o plazmie Panasonica jest również bardzo dobrze. Ja osobiście nie widzę różnicy miedzy tymi Tv jeśli chodzi o czerń.

zdjecie5.jpg


zdjecie6.jpg


Na plazmie obraz wydaje mi się bardziej naturalny- jeśli chodzi o czerń oraz obraz kolorowy. Widać to na włosach aktora, są bardziej rzeczywiste.

zdjecie7h.jpg


zdjecie8z.jpg


Porównanie jednego i drugiego telewizora robiłem na ustawianiach naturalnych. Nie wchodziłem w tryb kinowy lub prawdziwe kino w przypadku Panasonica. Tv tez miał wyłączony tryb Eco.
Ogólnie jestem zadowolony z plazmy. Jakość obrazu plazmy jest zupełnie inna niż w Tv Lcd, osobiście uważam ze jest lepsza. W Samsungu obraz był bardzo dobry, ale za bardzo sztucznie naciągany, wyraźny ale płaski. W Panasonicu obraz jest żywy, programy HD jeszcze bardziej urzekają wyrazistością oraz głębia czego niestety brakowało w Samsung. Sygnał SD jest również
inny niż w przypadku telewizora LCD. Tutaj twarze wydaja się właśnie bardziej łagodne, naturalne.
Dużo ludzi mówi o tzw. syczeniu lub pisku plazmy, jak tego nie zauważyłem. Podchodząc blisko plazmy słuchać jak pracuje ale nie jest to uciążliwe, a już zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu tv w dzień lub wieczorem.
Menu w Panasonicu jest bardzo ubogie i brakuje mi możliwości ustawień obrazu z Samsunga. W Samsungu było pod tym względem o wiele bardziej ciekawie. Jeśli ktoś nie lubi bawić się ustawieniami obrazu to nie będzie narzekał, ja narzekam :).
Podsumowując, telewizor w pełni godny polecenia a zwłaszcza dla ludzi którzy mieli wcześniej Lcd-eka bo nie tylko wielkość matrycy ale sam obraz potrafi mile zaskoczyć.
Czerń jest bardzo dobra i mimo „nieczarnej” matrycy plazmy, oddaje to co powinna. Jakość dźwięku nie testowałem, bo mam podłączone do kina wiec nie zwracałem na to uwagi zarówno w Samsung jak i w Panasonicu.
Trochę o samym wyglądzie telewizora. Ma on obudowę inna niż wszystkie telewizory. Jest pokryta
tzw skóra węża. Obudowa bardzo lekko wpada w niebieski odcień a pod logo firmy jest ładny dodający klasy telewizora niebieski pasek. Całość wygląda bardzo ładnie.
Do minusów tego tv zaliczę jego menu oraz brak możliwości wyłączenia głośników telewizora- czyli brak istotnych. :)
Dodam jeszcze że telewizor jest na etapie wygrzewania.
 

rib

New member
Dokładnie ten model który podałeś mam na celowniku (46HX700) w przypadku prezentacji co konkurowało by z tym modelem ?? :)
 

rib

New member
@Kiki
Możesz powiedzieć który konkurent jeszcze był by warty przetestowania ??
Czy nie lepiej skusić się na 46NX700, różnica nie jest duża a sprzęt według producenta jest półkę wyżej :-/
 

jaguar81

Member
Już się zdecydowałem.Będzie 50x20 lub 50x10y.

Pytanie czy warto dopłacać około 800zł do 50x10y.starszy model,podobno lepsza powłoka antyrefleksyjna.

na chwilę obecną mam 42pv80 i w dość ciemnym pokoju nie mam problemów z odbiciami nawet w bardzo słoneczny dzień.
 

bartix77

New member
Wkrótce czeka mnie przeprowadzka do nowego domu i w związku z tym jest okazja by zmienić też TV. Rozterek miałem i mam wiele - wstępnie wybrałem sobie Panasonica P50g20e, ale nie upieram się że to jest dla mnie najlepszy wybór.
Miejsce, w którym będzie TV wisiał:
Jakie masz warunki - pokój 4,5m x 6m
odległość od ekranu: 3.5-4m, czasami około 6m gdy zerkać będę z jadalni
Preferowana wielkość matrycy – 46-50 cali
Preferowane marki - obojętnie
Jaki sygnał - zwykła antena + najprawdopodobniej Cyfrowy Polsat z pakietem HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – również nieco z boku
Jakie urządzenia do podłączenia – odtwarzacz mulimedialny po hdmi (głównie divx`y), laptop/pc, kino domowe, być może ps3 lub xbox

ma czytać przez USB filmy ? bardzo wskazane i z to polskimi napisami
Jaka klasa cenowa – 5-7k
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczory + weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - okna w salonie na południe (2m od TV), tv na ścianie wschodniej, kolejne okna w jadalni na stronie zachodniej (około 8 m od TV)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3

ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2-4h
Jaki masz ulubiony program – przede wszystkim filmy, muzyka, wiadomości, ze sportu to F1

ile programów HD ? w planach 10
Ma stać czy wisieć - wisieć

Jakieś sugestie??
 
Do góry