Jaka plazma 42 cale?

xxxprzemo

New member
Witam

Postanowilem wkoncu zadac pytanie na forum specjalistycznym bo wiem, ze tutaj sa osoby, ktore siedza w temacie i wiedza co na czym polega i beda wstanie mi pomoc :) Sam udzielam sie na roznych forach w miare mozliwosci czasowych tak wiec, wiem na czym to polega :)

Przejdzmy do rzeczy... ostatnio bylem w media i zainteresowalem sie telewizorami... akurat lezaly nowe LCD LG LD465 za 1800 zl... w sumie propozycja mnie dosc zainteresowala, ale zwykle bywa tak, ze jak juz sie nastawie na zakup to nie chce wywalic pieniedzy w bloto... troszke poczytalem, troszke porownywalem bezposrednio telewizory i w sumie delikatnie mowiac mam metlik w glowie...
Moim preferencjom raczej przypada bardziej plazma...
i tutaj zainteresowalem sie modelami Samsung PS 42C450 lub LG 42 PJ550 - ceny sa zblizone a wyposażenie bardzo zblizone... A wiec teraz pytanie, ktory jest bardziej godny uwagi? Jak z odtwarzam filmow przez usb? Informacje w opisach sa dosc rozbieżne i ciezko dojsc do ostatecznego wniosku czy odwarzaja filmy z usb czy tez nie...

Ewentualnie rozwazam tez LCD... tutaj wlasnie jestem zainteresowany modelami albo LG LD450 lub LD465...

Jakie sa moje preferencje??
- niska cena i oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to klasa telewizorow w przedziale budzetowych, ale akceptuje to ze wszystkimi minusami (ogolnie chce wydac do 2000 zl)
- usb, aby mozna bylo odtwarzacz filmy z pamieci przenosnej,
- wyjscie na komputer pc
- narazie jest zwykla telewizja "n" i w najblizszym czasie nie przewiduje pakietu HD (ale, to moze ulec zmianie)
- telewizor raczej kupuje na "teraz"
- nie jestem jakims tam fanatykiem dzwieku a wiec wszystkie minusy akceptuje, ale wiadomo chcialbym zeby bylo ich jak najmniej :)
- odleglosc od ekranu to ok 3 metrow
- kanaly do ogladania to raczej filmowe oraz mecze sportowe...
- preferowana marka to te z budzet ligi czyli LG i Sasmsung
- telewizor ma wisiec...

Mam nadzieje ze swoje oczekiwania dosc jasno rozpisalem i bedzie mi ktos wstanie udzielic informacji na temat tych telewizorow :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Z tego co wymieniłeś nie kupiłbym nić. LG z serii PJ są słabe, podobnie tanie LCD do 2000 tak jak ten Samsung, nie ma za dobrych opini. Moze jednak warto zastanowić sie nad nieco droższym Panasem z serii X20 ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
No pewnie, że 42X20, można go kupić w normalnym sklepie poniżej 2000. Jeżeli masz większe wymagania (fhd, multimedia) to cena wzrośnie.
 

SATORO

New member
Witam

Postanowilem wkoncu zadac pytanie na forum specjalistycznym bo wiem, ze tutaj sa osoby, ktore siedza w temacie i wiedza co na czym polega i beda wstanie mi pomoc :) Sam udzielam sie na roznych forach w miare mozliwosci czasowych tak wiec, wiem na czym to polega :)

Przejdzmy do rzeczy... ostatnio bylem w media i zainteresowalem sie telewizorami... akurat lezaly nowe LCD LG LD465 za 1800 zl... w sumie propozycja mnie dosc zainteresowala, ale zwykle bywa tak, ze jak juz sie nastawie na zakup to nie chce wywalic pieniedzy w bloto... troszke poczytalem, troszke porownywalem bezposrednio telewizory i w sumie delikatnie mowiac mam metlik w glowie...
Moim preferencjom raczej przypada bardziej plazma...
i tutaj zainteresowalem sie modelami Samsung PS 42C450 lub LG 42 PJ550 - ceny sa zblizone a wyposażenie bardzo zblizone... A wiec teraz pytanie, ktory jest bardziej godny uwagi? Jak z odtwarzam filmow przez usb? Informacje w opisach sa dosc rozbieżne i ciezko dojsc do ostatecznego wniosku czy odwarzaja filmy z usb czy tez nie...

Ewentualnie rozwazam tez LCD... tutaj wlasnie jestem zainteresowany modelami albo LG LD450 lub LD465...

Jakie sa moje preferencje??
- niska cena i oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to klasa telewizorow w przedziale budzetowych, ale akceptuje to ze wszystkimi minusami (ogolnie chce wydac do 2000 zl)
- usb, aby mozna bylo odtwarzacz filmy z pamieci przenosnej,
- wyjscie na komputer pc
- narazie jest zwykla telewizja "n" i w najblizszym czasie nie przewiduje pakietu HD (ale, to moze ulec zmianie)
- telewizor raczej kupuje na "teraz"
- nie jestem jakims tam fanatykiem dzwieku a wiec wszystkie minusy akceptuje, ale wiadomo chcialbym zeby bylo ich jak najmniej :)
- odleglosc od ekranu to ok 3 metrow
- kanaly do ogladania to raczej filmowe oraz mecze sportowe...
- preferowana marka to te z budzet ligi czyli LG i Sasmsung
- telewizor ma wisiec...

Mam nadzieje ze swoje oczekiwania dosc jasno rozpisalem i bedzie mi ktos wstanie udzielic informacji na temat tych telewizorow :)


Twoje warunki spełnia tylko LG PJ550 i Samsung C450. Ale Samsung ma niestety duże szanse bzyczeć także Ja na twoim miejscu wziąłbym plazmę LG. LG z serii PJ wcale nie są słabe zważywszy na ich niską cenę.
 

don111

Banned
Z tego co wymieniłeś nie kupiłbym nić. LG z serii PJ są słabe, podobnie tanie LCD do 2000 tak jak ten Samsung, nie ma za dobrych opini. Moze jednak warto zastanowić sie nad nieco droższym Panasem z serii X20 ?
wg mnie LG PJ dają dobry obraz, przynajmniej w SD, jedyna wada to odblaski przy oświetleniu
nie powiedziałbym, że Panasonic x20 daje lepszy obraz, prezentują podobny poziom
 

xxxprzemo

New member
czyli jak widze opinie sa dosyc podzielone na temat tej "budzet ligi" :) jak najbardziej to rozumie :) sam kiedys bylem maniakiem jesli to tak mozna nazwac Car audio i troche sprzetu tez sie przerzucilo :) kinomaniakiem jakims tam na dzien dzisiejszy nie jestem i raczej zwykle nie mialem czasu na ogladanie tv :) po prostu chce kupic telewizor, ktory da jakis powiedzmy przyzwoity obraz :) najwyzej gdyby sie zmienilo zawsze w przyszlosci moge zainwestowac w cos lepszego :) bo sprawa jest prosta... jak sie zlapie bakcyla to nie ma silnych :)

Czyli ogolnie wyciagam wniosek ze ten model Pj550 tragiczny nie jest i raczej chyba wybor padnie na niego :) trudno... jesli nie bede zadowolony to spokojnie :) bede mial co z nim w przyszlosci zrobic :)

A z dorzucaniem kasiurki tu pare stowek tam pare to wiem jak jest :) pozniej sie okazuje ze dany zakup wykracza duzo po za zaplanowany budzet :) a w tym rzecz, ze aktualnie mam sporo innych wydatkow i po prostu potrzebuje "telewizor" :)
 

don111

Banned
Czyli ogolnie wyciagam wniosek ze ten model Pj550 tragiczny nie jest i raczej chyba wybor padnie na niego :) trudno... jesli nie bede zadowolony to spokojnie :) bede mial co z nim w przyszlosci zrobic :)
żadna tragedia ani przeciętność, o braku rewelacji można mówić w przypadku sygnału hd bo tu może nie wygląda to tak jak w najlepszych plazmach czy LCD... ale na zwykłym sygnale niskiej rozdzielczości, telewizja albo dvd, to ten tv spisze się świetnie, możesz porównać z parokrotnie droższymi LCD i będziesz się dziwił skąd taka różnica w cenie... jedyna poważna wada to odblaski przy oglądaniu przy świetle, w ciemnych scenach widać odbicia ale to już zależy czy zwracasz na to uwagę
wg mnie nie ma to takiego znaczenia gdy się ogląda obraz właściwy i nie szuka odbić
 

zazupol47

New member
panasonic 42U20

zainteresuj się panasem 42U20 to "biedniejszy brat" modelu S20 ktory ma 1 mniej hdmi i brak vga oraz drobna roznica kosmetyczna

polecam u20
 
Do góry