Jaka plazma-42/46 cali 5-7k pln?

piosaj

New member
Witam.
Przymierzam sie do zakupu plazmy do salonu dla rodzicow. Nie sa przekonani do LCD(bo u znajomych nie wyglada super, a u innych plazma super...) i jakos nie zamierzam ich od tego wykrecac. Tak wiec ma to byc plazma.

Rozmiar 42 lub 46 cali, ale lepiej 42 cale.

Marka? Najlepiej cos z polki typuSony, philips, panasonic, pioneer, sharp. Samsunga nie chca bo juz mieli perypiete z ta firma, lg im ogolnie nie pasi i takie tam. Ale podajcie jak mozecie propozycje wszelkich marek.

Musi byc FullHD, czyli rozdzialka 1920x1080. Tu bez gadania :) Po prostu ma tak byc i basta mowia.

Cena gra role :) Na zakup chca przeznaczyc ok 5-6 tysiecy zlotych. Ale ja wiem swoje i zakup bedzie mozliwy w cenie ok7 tysiecy zlotych. Ok tzn 500 in plus i minus.

Z gory dziekuje za pomoc, bo mam blade pojecie o tych wszystkich HDMI, 1080i/p itd.. Prosze mnie nie ganic za niewiedze ;)


O i po zakupie plazmy bedzie inwestycja w jakis dekoder HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
raczej to nie możliwe:
1. Nie ma plazm legalnego pochodzenia na polskim rynku full hd w wymiarze 42"
2. Plazmy są full HD ale wielkości 50 " i kosztują -Panasonic PY 700
- 11.000 zł i więcej . Pioneera kosztować będą 20.000 do 30.000 zł.
3. Może miałeś na myśli LCD 42" full HD- to zmieścisz się na Sharpa 42 XD1
a jak trochę dołożysz to i 46 XD1.
Jeśli ma być plazma i w tym przedziale cenowym - to 4270 Pioneera , 42 Loewe Modus , 42 Hitachi 9700 . Co więcej te modele grają rewelacyjnie w Sd Cyfrowym i HD, o czym piszą obok w wątkach.
Sharp i Sony - nie produkują plazm.
Ale żeby dobrać dobry modele - podaj
- jaką masz odległość od telewizora?
- jakie nasłonecznienie pokoju?
- Więcej ogladają w dzień czy w nocy ?
- ile osób zasiada przed telewizorem ?
W razie wątpliwości co do wyboru i obaw o odpowiedzialność - poproś o prezentację w domu.
 

piosaj

New member
No rzeczywiscie nie na moja kieszen. Teraz juz wiem znacznie wiecej.
Tak wiec rozgladam sie za FullHD LCD.
Dam obrazek zeby to jakos zoobrazowac(proporcje niezachowane, ale odleglosci sa dobre). Zazwyczaj bedzie tv ogladane przez dwie osoby, wieczorem i poznym popoludniem. Rano w zasadzie nikt nie oglada. Czasami zbierze sie 8-12 osob, ale to bardzo rzadko.
Na obrazku zolta linia zaznaczylem skad moze padac slonce i mniej wiecej dobry kierunek polnocny. Czerwonymi liniami okna i drzwi wyjsciowe na taras(ktore latem rano sa zamkniete), a okna po lewej wieczorem juz pozaslaniane. Ogolnie slonce nie pada wogole bezposrednio na ta sciane gdzie ma wisiec tv(niebieski).

asdaz6.jpg


Ten Sharp w internecie prezentuje sie dosc ladnie, musialbym teraz pojsc poogladac i w razie czego poprosic o prezentacje.

Dziekuje bardzo za pomoc i przepraszam za problemy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czas szybko płynie. Panasonic Polska rzeczywiście wprowadza na rynek nowe modele 42" . Tyle że ostatnio użytkownicy notują co raz więcej problemów.
Sprawdź wątek - http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12044&page=151
Coraz więcej osób się denerwuje że mając extra sygnał Panasonic nie chce współpracować .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14384
Poczytaj opinie tych którzy spędzili trochę czasu przy tych modelach.

TV LCD Full Hd - w Twoim przypadku to 42 Xd1 Sharp a nawet 46 Xd1 - w extra cenach.
Ale ogladając rysunek nie powinieneś lekceważyć plazmy 42" - Pioneera, Hitachi, Loewe.
 

piosaj

New member
Plazma do 8tys

Jaka plazme polecicie do 8tys pln? Zauwazylem ze nie ma 46' plazm, wiec decyduje sie na 42 cale. Ma byc Full HD. Obraz bedzie ogladany conajmniej z 2 metrow, nawet 4-5m. Ma nie byc LG i Samsung, zawiodlem sie juz pare razy na tych markach, wiec nie dam juz im zarobic :)

Z gory dziekuje za odpowiedz i rady.
Desperat


edit:Sygnal bedzie z C+, takze HD. Oraz jeszcze antena zwykla, ale tylko Polsat.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego już raz założyłeś taki sam wątek. Dublowanie wątków jest zabronione. Z tego co czytałem w poprzednim odpowiedzi zostały Ci udzielone i od lipca nic się nie zmieniło odnośnie plazm fullHD do 8 tysięcy. Dostajesz procenty, a ten wpis przenoszę tam gdzie jego miejsce.
 
Do góry