Jaka plazma 37"-42" do filmów SD?

andrew9

New member
Jeśli chodzi o plasmy Panasonica, to - przynajmniej wspomniane modele X37/42E nie odtwarzają filmów z karty pamięci (w Panasonicach jest czytnik kart, a nie port USB). Ponieważ funkcja ta rewelacyjnie sprawdza się w telewizorach LG i Samsunga, dla mnie przesądziło to o rezygnacji z Panasonica (pomimo jego niezaprzeczalnych zalet w kwestii jakości obrazu czy dźwięku).

Jeśli chodzi o te pozostałe plasmy, to w tym wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/54789-lg-42pj350-vs-samsung-ps42c450.html dość obszernie opisałem swoje wrażenia z testowania. Może pomogą w wyborze (akurat ja coraz bardziej skłaniam się jednak ku LCD, ale tylko ze względu na mniejszą wielkość ekranu - 42 cale wydają mi się jednak za duże).
 

andrew9

New member
A co one z tej karty pamięci w takim razie potrafią odtworzyć? Pewnie tylko zdjęcia JPG?

latet

Zdjęcia i muzykę. Z tym, że nie potrafię powiedzieć, jak dobrze to robią, bo nie udało mi się przetestować (we wspomnianym wątki opisałem dokładnie jak wygląda to w LG i Samsungu) ze względu na brak pilota. W sumie wczoraj będąc w jednym sklepie mogłem o niego poprosić, bo tam mieli wszystkie pod ręką, ale już nie brałem pod uwagę tego modelu, więc tego nie sprawdzałem.
 

latet

New member
Witam,

Ostatecznie kupiłem Panasonica 37X20E.
Przesądziło to, że jedyne istniejące plazmy mniejsze od 42" to właśnie Panasonic, a 42" to za dużo dla mnie.

Miałem wybór pomiędzy:

  1. 37X20E
  2. 37C2E
  3. 37X10Y
Wybrałem ten pierwszy i mam nadzieję, że dobrze. Nr 2, choć najnowszy, ale nie miał HDMI z boku. Nr 3. starszy od nr 1., dlatego właśnie wybrałem nr 1. Żaden z nich, oczywiście, nie ma nawet wejścia na USB. No trudno. Oddzielne odtwarzacze też są dla ludzi (przy okazji - może jakiś polecicie? :mrgreen:

Pozdrawiam,

latet
 

andrew9

New member
Nie ma USB, ale ma czytnik kart pamięci. Działanie i funkcjonalność jest w sumie podobna. Niestety Panasonici nie odtwarzają filmów z zewnętrznej pamięci i to ich największa wada.


ps. Jak zmienić w ustawieniach forum, żeby posty wyświetlały się z góry na dół, a nie odwrotnie? (teraz mam ostatni post na samej górze)
 

don111

Banned
Witam,

Ostatecznie kupiłem Panasonica 37X20E.
Przesądziło to, że jedyne istniejące plazmy mniejsze od 42" to właśnie Panasonic, a 42" to za dużo dla mnie.

Miałem wybór pomiędzy:

  1. 37X20E
  2. 37C2E
  3. 37X10Y
Wybrałem ten pierwszy i mam nadzieję, że dobrze. Nr 2, choć najnowszy, ale nie miał HDMI z boku. Nr 3. starszy od nr 1., dlatego właśnie wybrałem nr 1. Żaden z nich, oczywiście, nie ma nawet wejścia na USB. No trudno. Oddzielne odtwarzacze też są dla ludzi (przy okazji - może jakiś polecicie? :mrgreen:

Pozdrawiam,

latet
X10 miał lepszą powłokę antyodblaskową, poza tym to samo

co do taniego playerka - jakieś pół roku temu brałbym Asusa O Play lub Arivę 110, być może coś się zmieniło dlatego teraz musiałbym ponownie przyjrzeć się aktualnym softom, co umożliwiają ;)
 

latet

New member
Wd live player jest ok, polecam.
jest watek na tym forum o nim, poszukaj

Fajny, ale czy są odtwarzacze o podobnej funkcjonalności PLUS czytnik płyt DVD?
Czy też wszystkie, do których można włożyć płytkę kuleją pod względem możliwości sieciowych (odtwarzanie z kompa przez LAN/wi-fi) czy też wielości odtwarzanych formatów?

latet
 

latet

New member
co do taniego playerka - jakieś pół roku temu brałbym Asusa O Play lub Arivę 110, być może coś się zmieniło dlatego teraz musiałbym ponownie przyjrzeć się aktualnym softom, co umożliwiają ;)

I znów - czy tylko odtwarzacze "bezpłytowe" mają tak wielkie możliwości odtwarzania wielu rodzajów plików? Czemu nie ma wersji z napędem optycznym? Przecież wcale nie byłby on najdroższą częścią urządzenia? Ok, jesli odtwarza obrazy ISO płyt DVD/BD to da się żyć, ale...

Dzięki,

latet
 

don111

Banned
możesz kupić odtwarzacz blue-ray tylko wtedy znowu problem z innymi formatami, te bezpłytowe playerki odtwarzają praktycznie wszystko, od iso, przez dowolne ripy aż do flv
ja do Arivy 110 mam podpięty przez usb, zwykły komputerowy napęd dvd-rw w kieszeni 5.25 i działa bez problemu, koszt kieszeni i takiego napędu <150zł, możesz tak samo zrobić z napędem blue-ray :)
 

latet

New member
Witam,
Ostatecznie kupiłem Panasonica 37X20E.

I nie żałuję, ale w jednym dałem się sprzedawcy oszukać. Pytałem w sklepie, czy ma on jakiś system upłynniania ruchu. Sprzedawca powiedział, że oczywiście, przecież ma 100 Hz. No, a niestety takiego systemu nie ma. Przełączenie z 50 na 100 Hz redukuje tylko efekt migotania ekranu, co oczywiście jest bardzo ważne i potrzebne, ale nie ma to nic wspólnego z upłynnianiem ruchu. Ja wiedziałem, że to nie to samo, ale spytałem sprzedawcę dokładnie o co mi chodzi, a on mnie chamsko okłamał.

latet
 

soplus

Active member
Bez reklam
I nie żałuję, ale w jednym dałem się sprzedawcy oszukać. Pytałem w sklepie, czy ma on jakiś system upłynniania ruchu. Sprzedawca powiedział, że oczywiście, przecież ma 100 Hz. No, a niestety takiego systemu nie ma. Przełączenie z 50 na 100 Hz redukuje tylko efekt migotania ekranu, co oczywiście jest bardzo ważne i potrzebne, ale nie ma to nic wspólnego z upłynnianiem ruchu. Ja wiedziałem, że to nie to samo, ale spytałem sprzedawcę dokładnie o co mi chodzi, a on mnie chamsko okłamał.

latet

A od kiedy to będąc zarejestrowanym użytkownikiem forum pytamy "sprzedawców" o zdanie?
 

don111

Banned
Intelligent Frame Creation (IFC), ta funkcja jest dopiero od modelu S w górę
taka rewelacja to nie jest bo poza poprawieniem ostrości np pasków informacyjnych nie spisuje się najlepiej (robi "tzw" teatrzyk)
 
Do góry