Jaka plazma 37"-42" do filmów SD?

latet

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze TV.

1) Będzie stał w zawsze zaciemnionej, niewielkiej sypialni, dlatego spokojnie może to być plazma, prawda?

2) Będzie służył tylko do oglądania filmów, w 99% SD (dvd, divx), zwykle w nocy oraz do telewizji SD - dlatego powinna to być plazma, prawda?

3) Rozmiar: od 37" do 40" (ew. 42"). Oglądanie z odległości ok. 2.5 m.

4) Wskazane, aby miał port USB i odtwarzał z pendriva filmy w możliwie wielu różnych (popularnych) formatach (w takim wypadku chyba bardzo ważna jest obecność optycznego wyjścia audio, dobrze myślę?).

Odwiedziłem MM i były tam dziś następujące modele:[FONT=&quot]
[/FONT]

  • 1 638 zł - LG42 PJ 350 - 42" - 1024x768
  • 1 876 zł - PanasonicTX-P 42 X 20 E - 42" - 1024x768
  • 1 884 zł - PanasonicTX-P 37 X 20 E - 37" - 1024x768
  • 1 966 zł - PanasonicTX-P 37 X 10 Y - 37" - 1366x768

Czy któryś z nich jest bardzo godny polecenia?
A może w tym zakresie cen jest coś innego, bardziej opłacalnego, o czym nie wiem?
Czy 1024x768 to troszkę nie za mało?

Dziękuję,

latet
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
masz rację, do sygnału SD plazma sprawdzi się lepiej, poza tym cenowo LCD nie są w ogóle konkurencyjne jeśli idzie o jakość obrazu przy takich warunkach (ciemny pokój)
osobiście wolałbym Panasonica ale nie jestem pewny jak u niego z tym odtwarzaniem przez usb, w LG nie ma z tym problemów a jakość obrazu też wypada całkiem nieźle
jeśli chodzi o wielkość to im większy tym lepszy, zakładam że nie masz mniej niż 2m do ekranu ;)
1024x768 jest zupełnie wystarczające do sygnału SD, na dvd max rozdzielczość to 720x576, spokojnie możesz pooglądać też filmy w 720p (co prawda tutaj rozdzielczość nieco większa - 1280x720 ale w praktyce różnicę trudno wychwycić, za to skok jakości między dvd a 720p będzie wyraźny)
 

latet

New member
wolałbym Panasonica ale nie jestem pewny jak u niego z tym odtwarzaniem przez usb, w LG nie ma z tym problemów a jakość obrazu też wypada całkiem nieźle

A proszę napisz więcej o tym odtwarzaniu plików przez USB w LG. Jakie ma ograniczenia? Czy np. DivX HD (720p) odtworzy? Czy odtworzy z pendrive film DVD (zgrany jako cały folder Video_ts)?

Czy ten LG nie "buczy" i nie "brzęczy"?
Jaka jest jakość dźwięku z wbudowanych głośniczków?

A tak w ogóle - to czemu plazmy są tańsze? Jakie są główne wady plazm w stosunku do LCD? Z tego co wiem, to:

  • gorzej wygląda obraz z plazmy w jasnym pomieszczeniu (ale w to lekko wątpię, porównując obraz w jasnych przecież sklepach)
  • mogą żreć więcej prądu (ale to chyba już nie dotyczy nowszych modeli)
  • problem wypalania logo (to kompletnie mnie nie rusza)
  • problem migotania obrazu - o tym tylko czytałem, w sklepie nie zauważyłem, ale to by mnie mogło drażnić, ale zależy od częstotliwości tego migotania. Czy to jest 50Hz, jak w analogowych TV? Jak się to ma do tych 600Hz podawanych w parametrach?
Do innego pokoju - "salonu", gdzie TV będzie stał dokładnie na przeciwko okien, będę musiał wybrać coś innego, też 37", pewnie LCD/LED, ale to już temat na inny post, który napiszę, jak dojrzeję :)

Dziękuję,

latet
 

don111

Banned
niestety chyba dopiero od modelu LG pj550, nie pj350 jest taka funkcjonalność, w przypadku Panasonica x20 zapytaj jak to jest dokładnie w dziale o nim i w podpiętym temacie o tej serii
 

majras

New member
nie wiem czy oglądasz po sklepach czy tylko szukasz w necie,
jeżeli to drugie, to na pewno odradzam Ci LG42 PJ 350, widziałem go dzisiaj,
błyszczy się jak psu... i odbija wszystko co przed nim.
 

latet

New member
nie wiem czy oglądasz po sklepach czy tylko szukasz w necie,
jeżeli to drugie, to na pewno odradzam Ci LG42 PJ 350, widziałem go dzisiaj,
błyszczy się jak psu... i odbija wszystko co przed nim.

Akurat ze względu na specyfikę pomieszczenia, nie przeszkadzałoby mi to.
Ale - która plazma ma matowy ekran?

latet
 

digitalus

Banned
odtwarzanie plikow z pendriva tzn dixv HD,mkv i innych tylko 42PJ550.odblaski mi tez nie przeszkadzaja. nie widac tego przy normalnym ogladaniu telewizji
recenzja tego telewizora tutaj.telewizor ma 4 gwiazdki podobnie jak panasonic .niestety recenzja nie jest w polskim jezyku
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/52857-42pj350.html
wracajac do pytania to na stronie ktorej jest recenzja jest zdjecie x20 i g20 .
w x20 tez sa odblaski
w pj350, jakby mniejsze
http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2010/05/lg_42pj350_front.jpg
http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2010/03/x20-i-g20-3-copy.jpg
to bez sensu. przeciez telewizor jest do ogladania programu. kto wpatruje sie w ekran gdy telewizor jest wylaczony
w sklepach zawsze bedzie wygladac to gorzej bo jest tam jasne oswietlenie z wielu stron
 
Ostatnia edycja:

majras

New member
@digitalus będąc w sklepie nie gapiłem się na wyłączone telewizory, tylko na włączone
i przeraziłem sie patrząc na pj350 - to jest moja opinia.

latet skocz do pierwszego lepszego mm i sam oceń (ja tylko sygeruje na co zwrócic uwage bedąc zwykłym użytkownikiem)
 

digitalus

Banned
oczywiscie jesli komus bardzo to przeszkadza to moze kupic inny telewizor. ja np wybralem specjalnie monitor lcd HP z matryca glare(odbalaski sa duze) ale tylko w takim monitorze obraz jest najbardziej zblizony do crt. matryca glare to lepsze nasycenie kolorow. odblaski zupelnie mi nie przeszkadzaja.
zwracam uwage na odblaski tylko wtedy gdy ktos napisze o tym na forum:)
w niektorych telewizorach led sa jeszcze wieksze odblaski niz w plazmie.wystarczy zwrocic uwage w sklepie
 
Ostatnia edycja:

majras

New member
ja np wybralem specjalnie monitor lcd HP z matryca glare(odbalaski sa duze) ale tylko w takim monitorze obraz jest najbardziej zblizony do crt. matryca glare to lepsze nasycenie kolorow. odblaski zupelnie mi nie przeszkadzaja.

no to w takim razie jestes , delikatnie mowiąc, fanem tego typu rozwiązań,
moim zdaniem jest to bardziej wada niz zaleta, tego typu ekran.....
inaczej mówiąc, jak ktoś nie jest fanem, tak jak Ty, takie rozwiązanie bedzie mu przeszkadzac
 

kryss

New member
obejrzyj sobie też samsunga 42c450. Z usb czyta bardzo dużo formatów, również z dysku przenośnego co przy niektórych tv jest problematyczne, akceptuje ntfs nie tylko fat. No i w trybie oszczędnym jego energochłnność jest znikoma a na obrazie niewile się traci bo przy panasah w trybie eco oraz traci wiele na jasnośći. Cena również jest dobra do 2000 spokojnie można go sięgnąć. Lg wygląda ładnie ze względu na cienką ramkę ale obraz chyba ciut gorszy no i lusterko spore, panasy to cegły straszne i grzje się to ustrojstwo ciut. jeśli ie masz małych dzieci które ochoczo walą w ekran tv czym popadnieto nie skorzystasz też z szyby z hartowanego szkła która pokrwa eran panasa a niestety w niektórych warunkach tworzy się przez nią odwójny obraz :/ w tych pieniążkach stawiałbym na samsunga. pozdrawiam
 

latet

New member
obejrzyj sobie też samsunga 42c450. Z usb czyta bardzo dużo formatów, również z dysku przenośnego co przy niektórych tv jest problematyczne, akceptuje ntfs nie tylko fat. No i w trybie oszczędnym jego energochłnność jest znikoma a na obrazie niewile się traci bo przy panasah w trybie eco oraz traci wiele na jasnośći. Cena również jest dobra do 2000 spokojnie można go sięgnąć. Lg wygląda ładnie ze względu na cienką ramkę ale obraz chyba ciut gorszy no i lusterko spore, panasy to cegły straszne i grzje się to ustrojstwo ciut. jeśli ie masz małych dzieci które ochoczo walą w ekran tv czym popadnieto nie skorzystasz też z szyby z hartowanego szkła która pokrwa eran panasa a niestety w niektórych warunkach tworzy się przez nią odwójny obraz :/ w tych pieniążkach stawiałbym na samsunga. pozdrawiam

Dzięki, zwrócę uwagę, bo nie brałem dotąd Samsungów pod uwagę w ogóle (ze względu na złe opinie). Tylko czy on przypadkiem nie brzęczy?

Dziękuję,

latet
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że brzęczy - ale nie wielu osobom to przeszkadza. Posłuchaj czy dla Ciebie będzie ok?
 

kryss

New member
wspominany wcześniej LG też brzęczy no i panas oczywiście też. Samsung nie jest inny. brzęczenie jest ale normalne ciche brzęczenie. tylko nowe slimy samsunga jak dla mnie są "bezbrzęczne" no ale to nie ta cena całkiem
 

latet

New member
wspominany wcześniej LG też brzęczy no i panas oczywiście też. Samsung nie jest inny. brzęczenie jest ale normalne ciche brzęczenie. tylko nowe slimy samsunga jak dla mnie są "bezbrzęczne" no ale to nie ta cena całkiem

Ale czy ten LG nie brzęczy głośniej od Panasoniców?
 

kryss

New member
Lg którego mam u siebie brzęczy dość głośno. Panasiki też, mam wrażenie że sporo mocy z gniazdka idzie w to brzęczenie :) Tegoroczne samsungi brzęczą mniej ale jakieś tam pobzykiwania są. Radzę zrobić odsłuch przed kupnem:) ale nie myśl że jest to nie wiadomo jaki hałas :)
 
Do góry