Jaka plazma 37-42" do ~3200zł

jozio1988

New member
:hmm:Witam.
Tak jak w temacie mam problem z wyborem TV:/
TV służy mi do Cyfry+ głównie kanały SD (mam philipsa PVR HD) i czasami do kompa pograć w gry zobaczyć jakiś film. TV stoi jakieś 2,5m od fotela

Myśle nad jakimś Panasonic'em. Co polecacie głównie jakie serie i czy opłaca sie inwestować w Full HD??
 

gorylla

New member
Bez reklam
Do takich potrzeb jak opisałeś nie ma musu inwestować w FullHD. Jak dla Ciebie to widzę wybór 42X10 (ew. 42S10 jak jednak zdecydujesz się na fullhd).
 

osip

New member
tak jak kolega wyzej napisał. Najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie będzie 42X10Y , lub ewentualnie 42S10 [FULL HD], który dosyc dobrze sobie radzi z sygnałem SD, jak na fullhd. I jest dosyc mała róznica, miedzy nimi w cenie.
ale wybór nalezy do Ciebie. Z obu będziesz na pewno zadowolony.
 

osip

New member
w sklepach internetowych masz taniej, poszukaj:
42x10y od ok 2200
42s10 : srebrny od ok 2600 , czarny od ok 2800

bo 2800 to troszke drogo jak na 42x10y, a 3000 za 42s10e jeszcze w miare, jesli mowa o wersjii czarnej.
 

jozio1988

New member
a wiec tak p42s10e za 2899zł, a p42x10y za 2330zł
teraz to mnie strasznie męczy czy full HD czy HD Ready:confused:
:hmm:
tak tak o czarną wersję mi chodzi.
a wie może ktoś jak to jest z grami z PC??
np. mam gre 1024x768, jak to bedzie wyglądać na Full HD obraz sie rozciągnie czy w jakimś oknie to będzie:?:
 
Ostatnia edycja:

Cook

New member
Polecam Full HD, ja mam P42U10E, taka okrojona wersja P42S10E, ale też Full HD. Obraz analogowy i teraz cyfrowy DVBT rewelacja, ponadto full hd przyszłościowo lepszy.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak tak już zaczynasz kombinować z grami, to łykaj FullHd. Lepiej się nie zastanawiać kilka lat, jak to by było, gdybym kupił FullHd. Zdrowie psychiczne jest ważniejsze, niż te kilkaset złotych.
 

osip

New member
do 3 tyś , najlepszymi wyboromi sa X10Y i S10E. Tylko od ciebie bedzie zalezalo, czy chcesz mieć Fullhd, czy wystarczy ci HD ready.
 

dahid

New member
wlasnie wrocilem ze sklepu... przygladalem sie modelowi panasa P42X10Y hd ready.... niestety jestem zawiedziony... obok stal LCD samsunga le40b530 i obraz na nim byl rewelacyjny... dodam ze obraz byl z Eurosportu HD... czy to mozliwe ze taka roznica jest w obrazie ? nie widzialem niestety tych 2 TV na normalnym sygnale...
 

digitalus

Banned
mogles poprosic o pilota od telewizora . sprawdzic ustawienia kontrastu, ostrosci i jasnosci. w sklepie pewnie bylo bardzo mocne oswietlenie . lcd ma przekonac do zakupu tym ze swieci mocno jak zarowka 200 watowa.
nawet na youtube widac ze plazma ma dobry obraz . mniejszy ekran 37x10y
http://www.youtube.com/watch?v=eRyZ-xFvkVU&feature=related
mocne swiecenie LCD to nie jest powod aby wybrac ten telewizor.
cytat ze strony centrumdobregoobrazu
[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

fantomik

New member
Witam. W najbliższych dniach zamierzam zmienić swój wysłużony 21'' crt na jakiś nowy tv. Przeglądając fora i odwiedzając sklepy doszedłem do wniosku, że lepiej kupić plazmę. Swój wybór ograniczyłem do dwóch modeli: TX-P42S10E i TX-P42X10. Wraz z tv zamierzam kupić odtwarzacz Blu-ray LG BD370. Podobnie jak jozio1988 mam C+ (głównie SD) i narazie tuner ferguson 7600, a w przyszłości jakiś tuner HD. Od czasu do czasu zamierzam także podpiąć swój laptop i pograć trochę. Mój problem polega jak zwykle na tym, co kupić. Czy do funkcji jakie ma spełniać mój tv wystarczy HR czy kupić FH? I czy przesiadka z 21'' na 42'' nie będzie zbyt dużym szokiem- odległość od tv 2,3- 2,9 metra?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak chcesz jechać od razu z BR to zdecydowanie panel FullHD (czyli poczynając od U10, poprzez S10 itd.).

Szok oczywiście będzie, ale szybko przejdzie. Przy twojej odległości od TV wielkośc 42'' jest w sam raz.
 

fantomik

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość. Na jednym z forów czytałem, że przy dużych tv i przy odległości od tv w granicach 2,5-3 m w przypadku plazm full hd w obrazie nawet z dobrego SD widać małą pikseloze, co jest mniej widoczne przy plazmach hd ready. Czy to prawda? Może ktoś to potwierdzić lub obalić?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jest w tym trochę prawdy (diabeł tkwi w budowie matryc i wynikających z tego problemów ze skalowaniem- z mniejszej rodzielczości matrycy łatwiej przeskalować do SD niż z dużej), ale stawiam dobrą flaszkę, jeśli rozpoznasz na takim samym sygnale, czy masz doczynienia z plazmą full-HD czy HDReady.

Nie szukaj na siłę dziury w całym. Zapewniam cię, że czego byś nie kupił, i tak będziesz bardzo zadowolony (jak dostarczysz dobry sygnał).

Ale jeśli kupujesz do kompletu odtwarzacz BR, bo chcesz go aktywnie wykorzystywać, zapewne wyciskając z niego wszystko co można (1080p), to kupienie do niego plazmy HD-ready wygląda deczko tak, jak wkładanie do Mercedesa silnika od Malucha.
 

thomasj

New member
dahid napisał:
wlasnie wrocilem ze sklepu... przygladalem sie modelowi panasa P42X10Y hd ready.... niestety jestem zawiedziony... obok stal LCD samsunga le40b530 i obraz na nim byl rewelacyjny... dodam ze obraz byl z Eurosportu HD... czy to mozliwe ze taka roznica jest w obrazie ? nie widzialem niestety tych 2 TV na normalnym sygnale...
To chwyt sklepów, żeby zachęcić do kupna tych modeli ktore nie schodzą, ja jestem w posiadaniu P42S10ES i widziałem go w RTV euro, obraz był tam tragiczny - słabe kolory, słaba czerń, każdy gorszy Lcd miał lepszy obraz, ale nie zraziłem się czytając opinie użytkowników i go kupiłem,przy analogowym obrazie na fabrycznych ustawieniach miał średni obraz, po dostrojeniu ostrości, jasności, kolorów, balans bieli - obraz super!
 
Ostatnia edycja:

fantomik

New member
gorylla dzięki za porady. Byłem dzisiaj na wycieczce po sklepach. Oba wymienione przeze mnie tv są tańsze w Euro niż w MM. Jednak zdecyduję się na FH. P42S10E jest za 3200, ale raczej kupię ciut uboższego P42U10E za 2490- jakby nie patrzeć 700 zł piechotą nie chodzi, a jakoś przeżyję bez jednego hdmi i wyjścia komputerowego.
 

Maly745

New member
fantomik napisał:
gorylla dzięki za porady. Byłem dzisiaj na wycieczce po sklepach. Oba wymienione przeze mnie tv są tańsze w Euro niż w MM. Jednak zdecyduję się na FH. P42S10E jest za 3200, ale raczej kupię ciut uboższego P42U10E za 2490- jakby nie patrzeć 700 zł piechotą nie chodzi, a jakoś przeżyję bez jednego hdmi i wyjścia komputerowego.
Radziłbym P42X10Y.
 
Do góry