jaka plazma 32-37''

karol231

New member
Witam

Zwracam się do fachowców bo tv jest zatrzęsienie. Nie bardzo wiem co wybrać decyzja padła na plazmę.

Moje "parametry" pod tv:
- odległość od ekranu = 2-2,5 m
- jak słońce świeci w pokoju = pokój od strony północno-zachodniej, telewizor będzie tyłem do okna
- jak duży jest pokój = ok. 20 m2
- jaki masz obecnie telewizor = sony crt 21 cali
- jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, national geogr., wiadomości, bajki (dzieci czasami).
- oglądasz w dzień czy wieczorem = z wyjątkiem niedzieli (czasami soboty) po 17-18 w weekend różnie (zależnie od tego czy mam czas)
- preferowana wielkość telewizora = 32-37" (nie wiem czy 42 nie za duży)
- preferowana marka = sony, panasonic ale może być każdy byleby by dobry by był
- czego nie lubisz w telewizorach = nie wiem :( w crt mi raczej obraz odpowiadał
- jakie urządzenia będą podłączone = jeśli będzie miał złącze d-sub to sporadycznie komputer dla np. sprawdzenia czegoś, ale głównie sama kablówka
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 90% telewizja, 10% inne
- siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = pod kątem do 30 stopni, czasami na wprost
- telewizor ma mieć wifi = może a nie musi
- ma czytać przez USB filmy = fajnie by było
- jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI, d-sub (ostatecznie się obejdzie bez tego)
- jaki masz sygnał = kablówka
- ile programów HD = 2
- ile godzin dziennie będę oglądać telewizor = około 3-5
- ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
- ma stać czy wisieć = będzie stał
- jaka klasa cenowa = 2,5 tys. max (może być mniej)

Zdaję się na was ja myślałem o jakiś panasonic-ach bo słyszałem że są dobre,
tv nie musi być fullhd, sporty nie oglądam, muzykę sporadycznie, tak jak pisałem głównie filmy.

Pozdrawiam
 

SATORO

New member
Obecnie nie ma plazm 32-calowych a 37-calowe modele oferuje niestety tylko i wyłącznie Panasonic.
I są to TV wyłącznie HD Ready i nie odtwarzają filmów z USB.
 
Ostatnia edycja:

karol231

New member
Trochę obawiam się firmy LG za swego czasu kojarzyłem ich głównie z nagrywarkami które co prawda chodziły jak żyleta ale po pewnym czasie padały strasznie.
Teraz pewnie wszystko i tak jest z jednych podzespołów robione.
Nie wiem czy LG czasem nawet fabryki w PL nie ma.
Jeśli uważacie że taki jest godny uwagi i odległość będzie ok. 2-2,5 m. to pewnie się na taki pokuszę.
Dzięki za podpowiedź
 

SATORO

New member
Trochę obawiam się firmy LG za swego czasu kojarzyłem ich głównie z nagrywarkami które co prawda chodziły jak żyleta ale po pewnym czasie padały strasznie.
Teraz pewnie wszystko i tak jest z jednych podzespołów robione.
Nie wiem czy LG czasem nawet fabryki w PL nie ma.
Jeśli uważacie że taki jest godny uwagi i odległość będzie ok. 2-2,5 m. to pewnie się na taki pokuszę.
Dzięki za podpowiedź


Przy 2,5 metra możesz się pokusić o te 42-cale i w takim przypadku ten LG to dobry wybór. Twoje obawy o jakość są nieuzasadnione.
 
Do góry