Jaka platforma, podzial sygnaulu, 3 TV

cupra

New member
Zwracam sie z prosba o porade, oczywiscie pomijajac fakt ze czekam na jakies sensowne
grudniowe promocje chcialbym zakupic jakis zestaw Cyfra+, N z mozliowoscia podzialu sygnalu
na kilka odbiornikow. Wiem ze Cyfra+ ma multi room, ale tylko na 2tv,
N obecnie nic nie ma, chyba ze wyciganie jakiegos ASa spod rekawa

Problem polega na tym, ze kasy jak zwykle nie ma duzo, a chcemy to zrobic dobrze
Odbiornikow TV sa trzy, i dojdzie jeszcze jeden, z tym ze 2 sa CRT.

Wiem ze sa splitery inne cuda, za duzo tego by to okielznac jak dla mnie,
wiec prosze o opinie instalatorow i ludzi znajacych sie realnie na rzeczy
z calym szacunkiem,
a nie tych ktorzy sobie cos poczytaja i wiedza cos ze gdzies dzwonia
ale nie za bardzo wiedza w jakim kosciele.

Reasumujac, 3-4TV, 2 CRT ktore beda wymienione na Full HD,
jakby byla mozliwosc nagrywania na jednym dekoderze to super
czy da sie to zrobic bez kabli?

Licze na pomoc, dziekuje
 

whiteman

Member
Bylo juz wielokrotnie.
Do podzialu teraz zostaje praktycznie C+.

Na 4 tv potrzebujesz:
4 tunery !!!!
4 sygnaly satelitarne (np. konverter quadro) i kabel dociagniety do kazdego tunera.

Spliter (kablowy/bezprzewodowy) z 4 klientami / Lub 4 tunery na linuksie + siec lokalna.

Skoro sie nie znasz radzilbym zainwestowac w splitery.
 

JackS.

New member
Bez reklam
cupra napisał:
Zwracam sie z prosba o porade, oczywiscie pomijajac fakt ze czekam na jakies sensowne
grudniowe promocje chcialbym zakupic jakis zestaw Cyfra+, N z mozliowoscia podzialu sygnalu
na kilka odbiornikow. Wiem ze Cyfra+ ma multi room, ale tylko na 2tv,
N obecnie nic nie ma, chyba ze wyciganie jakiegos ASa spod rekawa

Problem polega na tym, ze kasy jak zwykle nie ma duzo, a chcemy to zrobic dobrze
Odbiornikow TV sa trzy, i dojdzie jeszcze jeden, z tym ze 2 sa CRT.

Wiem ze sa splitery inne cuda, za duzo tego by to okielznac jak dla mnie,
wiec prosze o opinie instalatorow i ludzi znajacych sie realnie na rzeczy
z calym szacunkiem,
a nie tych ktorzy sobie cos poczytaja i wiedza cos ze gdzies dzwonia
ale nie za bardzo wiedza w jakim kosciele.

Reasumujac, 3-4TV, 2 CRT ktore beda wymienione na Full HD,
jakby byla mozliwosc nagrywania na jednym dekoderze to super
czy da sie to zrobic bez kabli?

Licze na pomoc, dziekuje
W przypadku n-ki sam możesz zrobić sobie multirooma biorąc 2 abonamenty. Jak weźmiesz je w dobrej promocji, to dekodery dostaniesz bez żadnych kosztów, a za abonenty będziesz płacił po 48 zł/miesiąc za wszystkie pakiety.

Jeśli w którymś zestawie zamiast nboxa HDTV zdecydujesz się na recorder HDTV, to dojdzie ci wówczas jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 48 zł, ale jeśli zamówisz ten zestaw on-line na stronie n.pl, to z recorderem dostaniesz jeszcze dodatkowo (gratis) dekoder telewizji na kartę na własność z opłaconym 3-miesięcznym abonamentem.
 
Ostatnia edycja:

cupra

New member
JackS. napisał:
W przypadku n-ki sam możesz zrobić sobie multirooma biorąc 2 abonamenty. Jak weźmiesz je w dobrej promocji, to dekodery dostaniesz bez żadnych kosztów, a za abonenty będziesz płacił po 48 zł/miesiąc za wszystkie pakiety.

Jeśli w którymś zestawie zamiast nboxa HDTV zdecydujesz się na recorder HDTV, to dojdzie ci wówczas jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 48 zł, ale jeśli zamówisz ten zestaw on-line na stronie, to z recorderem dostaniesz jeszcze dodatkowo (gratis) dekoder telewizji na kartę na własność z opłaconym 3-miesięcznym abonamentem.
czyli opcja taka place 2abo x48=96 na rok + dekoder za 48, to zaposokaja potrzeby na 2 TV to daje 1152, do rozdzielenia cyfry musze kupc spilter za jakies 600zl i dostac tez lub wynajac dekoder, o ile dadza, ale chce to zrobic jak najtaniej i dobrze, co proponujesz...
 

JackS.

New member
Bez reklam
cupra napisał:
czyli opcja taka place 2abo x48=96 na rok + dekoder za 48, to zaposokaja potrzeby na 2 TV to daje 1152
Nawet więcej niż 2 telewizory, bo w ramach tej opcji masz dwa dekodery HD (w tym jeden z cyfrową nagrywarką) i dostajesz jeszcze jeden dekoder SD (na kartę). Masz więc możliwość równoczesnego oglądania 3 różnych programów i nagrywania czwartego. Do każdego dekodera HD możesz podłączyć jeden lub więcej odbiorników TV (mogą być w różnych pokojach). To daje naprawdę sporo mozliwości.

, do rozdzielenia cyfry musze kupc spilter za jakies 600zl i dostac tez lub wynajac dekoder, o ile dadza, ale chce to zrobic jak najtaniej i dobrze, co proponujesz...
Sorry, co do Cyfry+, to ci nie pomogę. Zrezygnowałem z ich usług kilka miesięcy temu, bo zamęczył mnie ich dekoder HD PVR. Jest to urządzenie jakby z muzeum techniki. Menu na ekranie wyglądają jak ekran DOSu na monitorze CGA z początku lat osiemdziesiątych. Od naciśnięcia przycisku włączającego na pilocie do czasu gdy dekoder się włączy mija ponad 30 sekund. Jak nie wytrzymasz i drugi raz naciśniesz ON/OFF na pilocie, bo ci się wydaje, że może nie zauważył, że nacisnąłeś ten klawisz, to dekoder przechodzi do procesu wyłączania się, który również trwa ponad 30 sekund. I dopiero jak się całkiem wyłączy, to możesz ponownie spróbować go uruchomić. Niekiedy zajmowało mi 2 -3 minuty zanim zobaczyłem obraz - nie byłem w stanie tego strawić.
 

whiteman

Member
JackS. napisał:
Nawet więcej niż 2 telewizory, bo w ramach tej opcji masz dwa dekodery HD (w tym jeden z cyfrową nagrywarką) i dostajesz jeszcze jeden dekoder SD (na kartę). Masz więc możliwość równoczesnego oglądania 3 różnych programów i nagrywania czwartego. Do każdego dekodera HD możesz podłączyć jeden lub więcej odbiorników TV (mogą być w różnych pokojach). To daje naprawdę sporo mozliwości.
To znaczy ze na dekoderze n mozna ogladac 2 rozne kanaly na 2 roznych tv ??
 

gorylla

New member
Bez reklam
Czytaj ze zrozumieniem.

whiteman napisał:
masz dwa dekodery HD (w tym jeden z cyfrową nagrywarką) i dostajesz jeszcze jeden dekoder SD (na kartę)

Trzy dekodery=3 różne kanały. A jak jeden z nich jest z nagrywarką to możesz nagrywać akurat na nim inny (czwarty) kanał. Jak ty wywnioskowałeś, że na jednym dekoderze można oglądać dwa kanały to ja nie wiem.
 

whiteman

Member
gorylla napisał:
Czytaj ze zrozumieniem.



Trzy dekodery=3 różne kanały. A jak jeden z nich jest z nagrywarką to możesz nagrywać akurat na nim inny (czwarty) kanał. Jak ty wywnioskowałeś, że na jednym dekoderze można oglądać dwa kanały to ja nie wiem.

Chodzilo mi konkretnie o to zdanie.
JackS. napisał:
Do każdego dekodera HD możesz podłączyć jeden lub więcej odbiorników TV (mogą być w różnych pokojach).

Bo to nadal sa 3 TV a nie 4. Pozatym pelna opcje programowa ma tylko na 2 TV bo 3 to TNK.
A mi chodzilo o uscislenie czy te 2 odbierniki podlaczone do recordera moga wyswietlac 2 rozne kanaly. Tuner ma 2 glowice wiec teoretycznie jest to mozliwe.
 

JackS.

New member
Bez reklam
whiteman napisał:
A mi chodzilo o uscislenie czy te 2 odbierniki podlaczone do recordera moga wyswietlac 2 rozne kanaly.
Nie. Na obu (lub większej ilości) podłączonych telewizorach masz wówczas ten sam obraz.
 

cupra

New member
JackS. napisał:
Nie. Na obu (lub większej ilości) podłączonych telewizorach masz wówczas ten sam obraz.

dobra powoli bo nie czaje
przeanalizujmy n, biorac aktywacje dostaje sie dekoder HD z nagrywarka i TNK za darmo przez 3 miesiace, wiec widze ze to wcale tak super nie jest bo trzeba by za cos dodatkowo pozniej placic, pozatym oferta TNK to chyba nie to samo co oferta N zwlaszcza jesli chodzi o kanaly HD, a jak kwestia jakosi tego dekodera i sygnalu ?
 

HubiiDubii

New member
Jak dla mnie to zainwestuj w multiswich, kowenter quattro postaw 4 dekodery (avire 200 z HD można juz kupić za ok 400zł) i Spliter a zapomnisz o problemie. Jeśli ta opcja wychodzi dla Ciebie zbyt drogo to kup sam konwenter octo i dekodery tylko zamykasz w ten sposób sobie drogę do rozbudowy systemu więc według mnie ta wersja jest ślepym zaułkiem, instalacja pod TV musi być robiona przyszłościowo za dużo w tej materii zmian. Sam niedawno stałem przed problem takiej instalcji i poszedłem w strone multiswicha, teraz mam sygnal z satelity, radio, tv naziemnej na jednym kablu plus po dwa kable w pokojach gdzie są dekodery PVR. Wierz mi nie jestem monterem takich systemów, kilka dni poświęciłem na lekturę google, zakupiłem co trzeba i sam złożyłem teraz siedze na kanapie i bawię się pilotem a w kieszeni mam złotówki które mósiał bym dać monetrowi :p (jeśli by się znalazł jakiś któremu by się chciało i potrafił w moim mieście to zrobić) a rodzinka teraz ogląda co chce bez wyrywania sobie pilota :D
 
Do góry