Jaką mini wieże do 1.000 zł?

sir_Krasnal

New member
Witam Wszystkich nie chciałem zakładać innego wątku to podepnę się pod ten:] Jestem od niedawna posiadaczem wieży Onkyo DR-645. Ogólnie jestem bardzo z niej zadowolony, ale zdaje mi się że gra za głośno. Szukałem w necie i w opcjach i nic na ten temat nie mogłem znaleźć. W nocy gdy zasypiamy słuchamy na 1 i jest jakoś głośno jak zniżymy to już nic nie słychać. Dzwięk się reguluje skokowo zarówno z pilota jak i z „gałki”:] jak się zgłaśnia to nie przechodzi to płynnie tylko odczuwalne są duże skoki głośności. W dzień słuchamy radyjka na 4-5 bo wyżej jest już bardzo głośno.
Pokój ma 18m2, przewody są fabryczne.
Moje pytanie brzmi :czy ten typ tak ma czy jakoś w opcjach jest cos namieszane, czy może przyczyna leży po stronie przewodów. Poza tym mankamentem gra świetnie (przy kupnie pod uwagę brałem także Denona m38 i Pianocrafta MCR-730 ale po odsłuchu to Onkyo mi się najbardziej podobało)
Z góry dziękuję za pomoc:]
 

pawelll

Member
Odpowiedzi na Twój problem są dwie:
1. TTTM. Spotkałem się kiedyś z zestawem w którym maskowano szumy sprzętu w ten sposób, że głośność 0 powodowała odcięcie (na kluczach tranzystorowych) wyjść na kolumny, a pozim 1 był już dość głośny (żeby maskowac szumy).
2. Taki to już trend obowiązuje (poza sprzętem audiofilskim) że sprzęt musi przede wszystkim głośno grać.
 
Do góry