jaka matryca była w Samsungu 75H6400? Co teraz kupić tej jakości?

pasazer

Member
Hej, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi. W salonie mam 2 letniego Samsunga UE75H6400. Jaką on ma matrycę? VA 120 Hz? Jestem z niego bardzo zadowolony!
Szukam drugiego telewizora do sypialni (55"), o jakości nie gorszej niż ten Samsung. Widzę, że teraz większość TV ma matryce 50/60Hz, tak?
 

rafaaaal

Member
Zgadza się ma web os 2.0 i nie będzie aktualizowany wyżej ale w niczym to nie przeszkadza, przeglądarka chodzi, neflix i inne dostępne apki będą śmigać.
Matryce ma chyba już 2017.
Jako TV do sypialni, bardzo fajny model - w końcu to Oled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym do sypialni albo Oleda LG 55G910 za 3999 zł albo TCLa X2 QLed za 3999 zł , albo Philipsa 55PUS7502 za 4199 zł z ambilightem.
 

pasazer

Member
Zgadza się ma web os 2.0 i nie będzie aktualizowany wyżej ale w niczym to nie przeszkadza, przeglądarka chodzi, neflix i inne dostępne apki będą śmigać.
Matryce ma chyba już 2017.
Jako TV do sypialni, bardzo fajny model - w końcu to Oled.

Powiedz mi proszę, czy ten LG z webos bez problemu czyta filmy wraz z polskimi napisami z zewnętrznego serwera DLNA? Zasadniczo to tylko na tym mi zależy plus aplikacja RedBull TV.
 

barburian

New member
Bez reklam
Kup przez internet ,sprawdź i przetestuj , jak coś nie będzie działało zawsze możesz oddać w ciągu 14 dni zgodnie z prawem i bez podania przyczyny.
 

pasazer

Member
Nie chcę tak robić zwrotów - szkoda zachodu. Może ktoś z użytkowników LG się wypowie - ewentualnie zapytam na subforum LG.

Wracając do pierwotnego pytania - ktoś wie jaka matryca była w H6400? 120Hz VA??
 

kosimazaki12

New member
Technical specification:
Screen: 75" LED-backlit HD; 1920p x 1080p resolution
Screen type: LCD
Aspect ration: 16:9
Refresh rate: 120Hz
Tuner: Freeview HD
Wireless connectivity: Wi-Fi
Dimensions (h x w x d): 92.8cm x 146.5cm x 37.7cm (36.5" x 57.7" x 14.8")
Weight: 25.1kg (28.7kg including stand)

Input/Output:
4 x HDMI ports
3 x USB ports
1 x SCART input
 

pasazer

Member
Dzięki
Czyli z każdym rokiem robią coraz to gorsze TV :-(
H6400 to był TV w normalnej cenie i miał 120Hz. Pewnie 3 lata temu wszystkie TV miały 100/120 Hz. A teraz to tylko modele premium mają...
 

Mangus112

New member
Dzięki
Czyli z każdym rokiem robią coraz to gorsze TV :-(
H6400 to był TV w normalnej cenie i miał 120Hz. Pewnie 3 lata temu wszystkie TV miały 100/120 Hz. A teraz to tylko modele premium mają...

Miałem Webos 1.5 czyli starszy odtwarzał napisy przez pendrive. DNLA tylko za pomocą aplikacji smartshare strumieniował mi filmy z PC wraz z napisami. Nie mam NASA, ale powinno być podobnie.
Kiedyś miałeś 120hz/240hz bo TV były wypychane z 3D, a tam odświeżanie miało jakieś znaczenie...
Teraz z kolei masz 4k i bardzo jasne TV (HDR) za to płacisz dodatkowe pieniądze.
FHD w dużych rozmiarach nie znajdziesz.
4k 120hz to średnia półka, ale patrząc na wymiar TV to i tak najtaniej to ok. 10k znajdziesz i to z słabym HDR.
 
Do góry