Jaką konsolę wybrać?

autorus

New member
Ponieważ nabyłem plazmę 42' to pomyślałem o jakiejs konsoli. Ale jestem zupełnie zielony w tym temacie. Słyszałem o x360 albo ps2.
Pozatym zastanawiam się czy taka konsola dobrze działa z plazmą? Bo z lcd to czytałem ze świetnie.

Autorus
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
z plazmą konsola rowniez dziala swietnie, zapewne chodzilo ci o ps3, ktore bedzie mialo premiere 17 listopada. moja rada to ppczekaj do wiosny i sie przekonasz wowczas co lepsze xbox360 czy ps3. jesienia bedzie rowniez w sprzedazy konsola nintendo wii, wiec moze na nia sie skusisz.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zgadzam się, że należy poczekać, może nie tak długo jak sugeruje to przedmówca, ale na premierę nowego PS3 na pewno warto poczekać.

pozdrawiam
 

apollo32

New member
Bzury opowiadacie..Czekac ale na co?? Na nowe modele telewizorow bo beda lepsze, nowe modele samochodow bo beda lepsze, nowe nosniki bo pojemniejsze a czas ucieka...kupuj smialo ja bym polecal ci mimo wszystko strego xboxa jako ze gier jest cale mnóstwo i to nbaprawde bardzo dobrych, cena jest w tej chwili rewelacyjna no i masz Media Center. Xbox360 ma wciaz mało gier i jednak jest ponad dwa razy drozszy ale przyszlos ma swietną. Dodam ze zawsze mozesz sobie sprzedac konsole np na allegro i kupic inną , wiec naprawde nie widze sensu czekac chyba ze naprawde ledwo wiazesz koniec z koncem..:) pozdrawiam....
 

COLAGIO

New member
"Bez kitu"...

Jezeli kolezka "słyszał" ze istnieje takie cos jak konsola to bzdura jest aby jeszcze czekal na ps3 lub ładowal teraz kase w klocka360. Zielony jak trawa, a wy mu takie bajki opowiadacie.

Dobrze radzi poprzednik aby smialo nabywal albo xboxa albo ps2.... za 500 zł mozna wyrwac przerobiony jeden jak i drugi sprzet i gry za grosze.... a jesli z grami nie miał(eś) wczesniej do czynienia tym wieksza radocha na zabawie z plazma. Śmiało atakuj.

ps. Tylko nie w zadnym empiku czy innym "fachowym" sklepie u panów pod krawatem...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A wy skąd wiecie co kolega chce, skoro nie napisał czy może chce grać w hd czy w SD czy ma kasę czy nie :p
 

welshy11

New member
Ja mam identyczny problem. Nie wiem czy czekać na ps3 czy zdecydować się na xboxa 360. Ostatnią moją konsolą był pegasus 10 lat temu a i na pc nie gram już od ponad dwóch lat z powodu braku czasu. Jeszcze miesiąc temu byłem zdecydowany na ps3 ale z tego co się naczytałem to mnóstwo niepewności a poza tym xboxa360 mogę kupić już teraz poprzez sklep wysyłkowy.

:niewiem:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
heh.., moim zdaniem jesli mając plazmę, to stac chyba i na konsole next gen, nie po to ja zakupil aby się bawić w xboxa ania w ps2.
 

COLAGIO

New member
czy bedzie on grac w gry hd to jeszcze zalezy czy ma plazme chocby hd ready... bo jesli ma najpopularniejsza plazmowa rozdzaialke 852x480 to ps2 czy xbox w zupelnosci wystarczy... Inna sprawa ze w wiekszosc gier nie gra sie dla grafy... no chyba ze jest sie borowikiem co tylko szarpnie raz w tygodniu, a konsola lezy dla szpanu przed ziomami...

welshy, czekaj na ps4...
 

jax

New member
autorus, kup coś taniego i używanego np ps2 lub xboxa plus pare gier i zobacz co Cię rajcuje i czy wogóle będzisz grał. Ja xboxa kupiłem ze dwa lata temu, szczerze mówiąc mam 10 oryginalnych gier, przeszedlem każda praktycznie do końca i konsola stoi nie używana, poprostu przeszło mi jakiś czas temu.
Dlatego najpierw sprawdz czy to zabawa dla Ciebie i czy opłaca się inwestować w nowe nexgeny.
 

apollo32

New member
nie kupuj ps2 , to sprzet przestarzaly z o wiele mniejszymi mozliwosciami od xboxa, za te same pieniadze masz twardy dysk w xboxie z ktorego mozesz sobie odpalac filmy nawet gry . wedlug mnie xbox jest o wiele bardziej dopracowany i scena podziemna jest ogromna, setki darmowych programow, aha no i jest .....Halo gra wszechczasow, nie zartuje..:)
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja z kolei odradzam Xboxa- bo już się skończył, Ps2- bo już prawie się skończył. Doradzam poczekać na PS3. Wtedy będą dwie konsole na rynku i każdy wybierze coś dla siebie. Wybór, gdy jest tylko XBox360 to żaden wybór.
 

autorus

New member
Odnośnie plazmy to LG 42px5r więc hd ready i w takie gierki chciałbym pograć. Ale faktycznie trzeba to przemysleć.

Autorus
 

apollo32

New member
Co tu myslec...zanim ps3 pokaze swoje prawdziwe oblicze minie rok, chyba nie kcesz czekac do przyslych swiąt zeby sobie pograc w cokolwiek? Rownie dobrze mozesz czekac na ps4 bo pewnie bedzie bardziej wypasione niz ps3..:) kupuj to co jest teraz na rynku a w przszlym roku sprzedasz i zadecydujesz co dalej, gwarantuje ze nigdy nie bedziesz zadowolony z jednej konsoli bo konkurencja ma cos czego twoja nie bedzie miala, jakas gre, usluge, lub inne mozliwosci i nie ma znaczenia jakiej firmy ona bedzie. jezlei stac cie zeby sprzedac jedna i kupic druga to nie czekaj, bo jak pisalem , nigdy nie bedzie takiego momentu zebys byl w 100 % zadowolony i zdecydowany. xbox sie konczy ale ma na pokladzie mnostwo dobrych gier i patentow, sprzedac go to zaden problem kupic tymbardziej. Widze ze ludzie tutaj maja węża w kieszeni , nie rozumiem co za problem jest w zamianie jednaj konsoli na druga lub kupienia sobie nawet dwóch? Zrob jak kcesz....
 

COLAGIO

New member
rozbijacie mnie.... wielu patrze znawców tutaj HD itd, ale o grach zielonego pojecia nie maja.... a o graniu to i nawet różowego. Ty tam, jestes fanem METAL GEARA i odradzasz dla kolegi kupno PS2?? Zastanów sie co piszesz.

Pierwsze modele konsol zawsze maja jakies wady. w PSX zasilacz sie grzal, w PS2 gówniane lasery, X360 rysowal plyty itd.... i tak samo bedzie z PS3. Stawiam na kiepskiej jakosci blu-ray, badz cokolwiek innego.... zawsze cos beda musieli poprawic... Dlatego tez tylko napalone czuby kupuja konsole w dniu preimiery za przesadnie duzy pieniadz. Czyli razem mysle do roku czasu trzeba bedzie poczekac z zakupem...

Wiec czyz nie lepiej kupic teraz np PS2?? Przykatowac takie wypasione tytuły jak GT4, BLACK, BORNOUT REVANGE, GOD OF WAR [niedlugo wychodzi cz.2], przeżyc METAL GEAR SOLID 3 [oraz obowiazkowo część druga ktora dzieje sie troszke przed MGS4-szykowana na ps3 w 2007r] i mase innych świetnych tytułów, od GTA po PRO EVO SOCCER itd. itd. itd.... Osobiscie mam "dwójke" ponad 3 lata i mi ma prawo sie to deko nudzic, bo oklepałem ponad 150 gier na cacy, ktore mam na półce[kopie zapasowe:] i chce sie czegos nowego, nowej generacji, lepszej grafy, animacji, nowej jakosci... ale jezeli kolega nie mial z tym do czynienia do rozwiazanie za 500 zł jest moim zdanie jedyne.

i najsmieszniejsze... Niektórzy chyba uwazaja, ze kupujac jedna konsole... nie mozna za rok kupic innej, nowszej... zabawne.
I Niech nikt wiecej nic nie pisze, bo wiem, ze mam racje i te rozwiazanie jest najlepsze. Cze
 

welshy11

New member
COLAGIO napisał:
rozbijacie mnie.... wielu patrze znawców tutaj HD itd, ale o grach zielonego pojecia nie maja.... a o graniu to i nawet różowego. Ty tam, jestes fanem METAL GEARA i odradzasz dla kolegi kupno PS2?? Zastanów sie co piszesz.

Pierwsze modele konsol zawsze maja jakies wady. w PSX zasilacz sie grzal, w PS2 gówniane lasery, X360 rysowal plyty itd.... i tak samo bedzie z PS3. Stawiam na kiepskiej jakosci blu-ray, badz cokolwiek innego.... zawsze cos beda musieli poprawic... Dlatego tez tylko napalone czuby kupuja konsole w dniu preimiery za przesadnie duzy pieniadz. Czyli razem mysle do roku czasu trzeba bedzie poczekac z zakupem...

Wiec czyz nie lepiej kupic teraz np PS2?? Przykatowac takie wypasione tytuły jak GT4, BLACK, BORNOUT REVANGE, GOD OF WAR [niedlugo wychodzi cz.2], przeżyc METAL GEAR SOLID 3 [oraz obowiazkowo część druga ktora dzieje sie troszke przed MGS4-szykowana na ps3 w 2007r] i mase innych świetnych tytułów, od GTA po PRO EVO SOCCER itd. itd. itd.... Osobiscie mam "dwójke" ponad 3 lata i mi ma prawo sie to deko nudzic, bo oklepałem ponad 150 gier na cacy, ktore mam na półce[kopie zapasowe:] i chce sie czegos nowego, nowej generacji, lepszej grafy, animacji, nowej jakosci... ale jezeli kolega nie mial z tym do czynienia do rozwiazanie za 500 zł jest moim zdanie jedyne.

i najsmieszniejsze... Niektórzy chyba uwazaja, ze kupujac jedna konsole... nie mozna za rok kupic innej, nowszej... zabawne.
I Niech nikt wiecej nic nie pisze, bo wiem, ze mam racje i te rozwiazanie jest najlepsze. Cze

A słyszałeś plotkę o tym, że jeśli zepsuje się jeden rdzeń w ps3 to cała konsola będzie do wymiany?

Xbox360 jest już na rynku i przynajmniej wiadomo co się kupuje.

Aaaa, nie wiem co robić :(
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....a ja...bym:

1. ...pierw dobrze doczytał instrukcję plazmy (i materiały w internecie ) na temat używania plazmy do gier (obrazy statyczne) - bo cała przyjemność "może prysnąć".:confused:

2. nadal na dzisiaj kupił "za psie pieniądze".... zmodowanego Xboxa z XBMC (lub czekał, aż coś takiego pojawi się w X360), gdyż obecnie jest on:
- najfunkcjonalnieszym odtwarzaczem multimediów (wszystkich formatów) a obraz mozna wyskalować (na ile mocy starczy!!!!) do 720p, czy 1080i
- sporo gier na Xboxa jest i w 480p i trochę w 720p
- itp.itd. ......


Ps - tym, co opisują Xboxa mając nikłą wiedzę(lub szukając wiadomości) proponuję choćby te namiary:
1.>>>możliwości XBMC<<<(kliknij) (gdzie jest i o HDTV - choć to troszkę na wyrost, ale wszysko mozna w wyższej rozdziałce zapuszczac...)
2.zaś tutaj chyba wyjaśnienie o rozdziałce gier tej konsoli>>są gry na Xboxa w 720p/1080i/480p<<<(kliknij)
(to tylko wybrane fragment o tej: konsoli/grach .....)



Prostuję pewne wiadomości (fakty znane od dawna...., bo sprzęt juz parę lat ma....), a kupowac nie trzeba (wolny wybór).;)

Pozdrawiam.:D
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
COLAGIO napisał:
rozbijacie mnie.... wielu patrze znawców tutaj HD itd, ale o grach zielonego pojecia nie maja.... a o graniu to i nawet różowego.

Pierwsze modele konsol zawsze maja jakies wady. w PSX zasilacz sie grzal, w PS2 gówniane lasery,X360 rysowal plyty itd....

a Ty o wadliwości sprzetu nei masz zielonego pojecia bo piszesz przeczytane glupoty przez kogos i nawet nie doczytasz o co tak naprawde chodzilo a dosiwadczenia wlasnego jak widze ZERO

X360 nie rysowal zadnych plyt bo to bylo wynikiem glupoty amerykanow czyli podczas pracy przestawianie konsoli z poziomu w pion i na odwrot, a ktokolwiek majacy olej w glowie zna prawa fizyki i bedzie wiedzial co sie mzoe stac, tym bardziej ze w instrukcji jest to wyraznie zakazane....
Wady Xboxa360 sa calkowicie inne, folia pod radiatorem na GPU, slabe pamieci, ogolnie przyzwyczajeni sa xboxowcy do małej awaryjności X1 dlatego X360 sie wyroznia w tym srodowisku awaryjnoscia wieksza ale to i tak nic w porownaniu do PS2

co do PS2 to ona jest od początku do teraz gówno i to nie tylko lasery, laser to jedno, ktos kto ma serwis to by powiedzial ze PS2 to papierowa konsola (jedno naprawisz to drugie zaraz pada i tak w kolko, nie ma mozliwosci zrobic tak zeby juz nei padla), najgorsza konsola jaka kiedykolwiek była na rynku do tej pory...
i nie pisac ze komus tam chodzi od 5 lat i nie ma problemu bo nikt nie tweirdzi ze 100% kosnol PS2 to szrot tylko duuuuza część...

co do przyszlosciowych zakupow do grania to napewno WII za swoja cene i mam nadzieje nowatorskie podejscie na miejscu 1
a druga konsola ktora nalezy miec to juz kto co preferuje, wiaodme ze ktos kto ma PS2 i lubi klimat tych gier bedzie celowal w PS3 a ktos kto mial X1 w X360

ale male sprostowanie X1 sie nie konczy bo nie ma alternatywy z jego mzoliwosciami, PS2 zgoda konczy sie bo PS3 neiwatpliwie bedzie lykal wszystkie gierki z PS2 a do niczego innego jak do gier to PS2 sie nie nadawala

a zakup konsoli tylko do grania w najnowsze gierki z dobra grafa to wiaodme ze na dzien dzisiejszy tylko X360 wiec tu akurat wyboru nie ma zadnego, aby miec wybor trzeba czekac do konca roku...
 
Do góry